Antreman programım ve sonrası beslenmem

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve M3 tarafından 3 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. M3

M3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese selamlar...

1.Gün
    Inclain Press 4x 8 6 4 4
    Bench Press 4x 8 6 4 4
    Bench Fly 4x 8 6 4 4
    Cable Crossover 3 x 8 8 8
    Barbell Curl 4x 8 6 4 4
    Alternatif Dumb Curl 4x 8 6 4 4
    Hammer Curl 4x 8 6 4 4
    Consantrasyon Curl 3x 8
    Mekik 4x ???
    Çakı 4x ???

2.Gün
    Lat Enseye Çekiş 4x 8 6 6 4
    Lat Göğüse Çekiş 4x 8 6 6 4
    T.Dumb Rowing 4x 8 6 6 4
    Cable Rowing 3x 8 8 8
    French Press 4x 8 6 6 4
    Lat Triseps 4x 8 6 6 4
    T.Dumb Triseps 4x 8 6 6 4
    Kick Back 3x 8 8 8
    Ters Mekik 3x 8 8 8

3.Gün
    Squat 4x 8 6 4 4
    Leg Press 4x 8 6 4 4
    Leg Ext 4x 8 6 4 4
    Leg Curl 4x 8 6 4 4
    Leg Presste Calf 4x 10 10 10 10
    Donkey Calf 4x ???
    Omuz Öne Press 4x 8 6 6 4
    Omuz Press 4x 8 6 6 4
    Omuz Yana Açış 4x 8 6 6 4
    Omuz Eğik Yana Açış 4x 8 6 6 4

Antreman programım yazdklarımdır.Haftada 3 gün body antremanı 2 günde futbol antremanlarım oluyor.

Genelde antreman sonrası yediklerim şunlar :
    Antremandan hemen sonra 500ml Limonata (70gr Karb.)

Eve gelince :
    Tonbalığı (net 100gr) 22gr Protein
    Snickers (60gr) 40gr Karb. 5.6gr Protein
    Limonata 500ml (70gr Karb.)
    2 Dilim Ekmek
    5 WeiderSuperAminos Tablet
    2 Kapsül Marincap Balıkyağı

Sizce futbol antremanı sonrası ve body antremanı sonrası için yeterli mi ?
    Bu haftada eczaneden BULK alıp limonatının içine katıp içmeyi planlıyorum...

Teşekkür ederim.

Ayrıca ustalarıma bir soru : Futbolcuyum yukarıdaki programda futbolcu olduğumu belirttikten sonra yazılan program futboldaki çabukluk vb. şeyleri etkileyecek niteliktemi merak ediyorum.

Teşekkürler.

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yemek programını yetersiz gibi geldi. Hem karbonhidratı hem de proteini daha fazla almalısın. Vg genel olarak vücut direncini etkiler, daha zor yorulur ve daha zor pes edersin (ben de profesyonel futbol oynadım). Çabukluk konusunda sende biliyorsun ki istasyonlara yüklenmelisin ama kasların gelişmesinden dolayı hızında artabilir ama kesin birşey söyleyemiyeceğim. Çünkü bunun nasıl antreman yaptığınlada çok alakası var(yukarıda yazdığını baz alarak söylemiyorum). Vg yavaşlatabilir de hızlandırabilirde (100 metrecilerin vücutları ortada)

M3 bunu beğendi.
  3. M3

M3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım BULK takviyesiyle bu açığı kapatırım ?
    Ben body hocamlada bu konuyu görüştüm zaten futbol antremanlarına devam ettiğin için bu program sorun yaratmaz ama futbol antremanlarına ara verdiğin zaman sana yeni program yazıcaz demişti...

4. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    bulk takviyesi derken daha iyi beslenmeyi kastediyorsun sanırım. Dediğin gibi yaparak beslenmeni düzenlersin ancak bir futbolcu olarak ne kadar şişmek istiyorsun? Belin yavaşlayabilirde hızlanabilirde, bunun için iyi bir hocayla çalışmalısın

5. M3

M3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet daha iyi beslenmeyi kastediyorum ama bulk dediğim karbonhidrat ve protein karışımı bir toz weight gainerlar gibi sadece firma ve marka değişik...
    Tabi elimden geldiğince iyi beslenmekte bunun içinde...
    T-shirtimi çıkardığımda vücudum şu anda gayet güzel ama ben dahada iyi görünmesini istiyorum ama çoook abartıda istemiyorum bu sefer futboluma negatif yönde etki edicek...
    Ama bacaklarda kötü etkilemicek noktaya kadar gelmek istiyorum...
    Hocama bu konuyu 1-2 kere açtım ama merak etme ona göre yazdım falan dedi futbol antremanlarına ara verdiğinde programı değiştiricez falan dedi şu anda futbol antremanı yaptığın için zararı olmadı dedi...
    Ona güvenmekten başka çarem yok sanırım,işte sizin gibi üstadlarada danışmak dışında...
    Saygılarımla...

6. redknight

redknight Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    ilk once sunu unutma buyuk kas gruplarinda 4 yada 5 harekte kadar cikabilirsin ama ufak kas gruplarinda 3 hareketi gecme...idmandan sonra ya protein tozu yada amino almalisin eve gidene kadar bekleme amino almayi hemn idman sonrasi al ve o limonatali iciecek hic bir ise yaramaz onu normade idman oncesi alinir enerji vermesi icin karbonhidrat oldgu icin sana protein gerekli idman sonrasi kas insa etmen icin,ekmekle bu is olmaz patates pirinc al ekmek yerine ozelikle fudbol oyniyorsan san cok karbonhidrat gerekli cunku vucut gelistirme ve fodbol hic uyumlu degil kesinlikle soyliyorum ilac alma yoksa kalp buyumesi yapar kostugun icin ve kotu sonuclar dogurabilir,dogal olarak calis ve protein,gainer,amino disinda fazla bir seye saldirma...

Sayfayı Paylaş