Antreman programım sizce nasıl

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Kaslı imam tarafından 21 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Kaslı imam

Kaslı imam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Ben set sistemi ile çalışıyorum ve her kasa 12 set uyguluyorum. Öğrenciyim yurtta çalışıyorum bu yüzden hareket sayım biraz az programım şu şekilde:

Pazartesi:kanat
    6x4 geniş tutuş barfiks
    3x4 dar tutuş barfiks
    3x8 dumbell row 17kg

Salı: göğüs-triceps
    6x8 dumbell fly 11 kg
    6x8 dumbell bench p. 15 kg
    4x8 dumbell french 9 kg
    4x8 lying dumbell triceps 7 kg
    4x8 dumbell kickback 7kg

Çarşamba: omuz-yan karın
    3x8 lateral r. 11kg
    3x8 shoulder press 17 kg
    3x8 upright row 17 kg
    3x8 bent over lateral r. 11 kg
    12x8 side bent 25 kg

Perşembe: biceps
    4x8 concentration curl 13 kg
    4x8 hummer curl 11 kg
    4x8 biceps curl 11 kg

Cuma : yatış :)

Cumartesi: karın
    4x26 crunch
    4x26 crossbody crunch
    4x26 leg raise

Pazar: bilek
    6x8 dumbell wrist curl 15 kg
    6x8 dumbell reverse wrist c. 7 kg

Programım bu şekilde, ağırlıkları giderek arttırmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum :)

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Madem göğüs triceps şeklinde calisiyorsun bicepsi de sırt gününde calısabilirsin . Salı günü göğüs-triceps calısıp ertesi gün verimli bir omuz antrenmanı yapabilmenin imkanı yok . Zaten göğüs hareketlerinde triceps- ve omuz yoruluyor üstüne bir de triceps calisip tricepsi iyice bitiriyorsun sonra ertesi gün Tricepsin yardımcı kas grubu olduğu omuz hareketlerini maksimum verimle yapmaya calisiyorsun . Kesinlikle böyle bir şey söz konusu olamaz bu nedenle göğüs-triceps ve omuz antrenmanları arasına en azından 1 gün ara bırakmalısın . Bir de Karın günü 25 kilo ile yaptığın side bent hareketi sana çok çok pişman olacağın bir bel yapısına sebebiyet verecektir. Bu hareket ağırlıkla yapıldığında beli inanılmaz derecede kalınlaştırarak Üçgen olarak tabir ettiğimiz vücut tipinden uzaklaşıp çay bardağı gibi bir görüntüye sebebiyet verir.Açıkcası iğrenç bir görüntü benim için. Muhtemelen de bunu ADONİS olarak sağdan soldan duyduğun ve gerçekte adı Oblik olan kası geliştirmek için yapıyorsun. Benim sana en önemli tavsiyem sakın Side Bent hareketini ağırlıkla yapma sonra çok çok pişman olursun. ADONİSler normal karın antrenmanları ile zaten yeteri kadar gelişir özellikle de Leg Raise hareketi bu bölgeyi iyi calistirir . Kısacası bu hareketten uzak dur

Kaslı imam bunu beğendi.
  3. Kaslı imam

Kaslı imam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Peki side bent hareketini kaldırp side crunch hareketini 12 set yapsam sorun olur mu ? Ben nasıl olsa vücut ağırlığıyla yapıldığından oblikler fazla şişmeyip sıkılaşır diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş