Antreman Programım Hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve draxex tarafından 15 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar ,

Benim kafama takılan en çok sorulardan biri antreman programım.Şöyle anlatayım antreman programını belli bir süreden sonra değiştirmemiz gerekiyormuş kasların daha iyi gelişmesi için.

Ben şöyle bir şey yapmak istiyorum doğrumu sizce
    12 hafta ayrı bir antreman programım olcak Pazartesi , Çarşamba , Cuma çalışma.Bu 12 hafta sonunda farklı bir antreman programım olcak tabi egzersizlerde değişcek.Mesela Pazartesi , Salı , Perşembe , Cuma çalışcam.Buda 12 hafta sürecek.12 hafta sonunda tekrar ilk antreman programıma dönücem , gene 12 hafta sonra 2.antreman programımı yapıcam.

Yani 12 haftada bir bu 2 antreman programımı sürdürecem.Sizce böyle çalışmak iyimidir.

Teşekkürler.

2. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Merhaba iyi günler;

Dediğin gibi yapmana gerek yok kendi gücüne göre bir antreman ayarlıyalım ve onu 1gün çalışıp 1gün dinlenme ile düzenli olarak sürdür.Yaptığın hareketlerin sayısınıda yavaş yavaş arttırmalısın sürekli aynı hareket sayısıyla yaparsan daha az gelişme alırsın.Örneğin Pazartesi-Çarşamba-Cuma-Pazar-Salı-Perşembe-Cumartesi bu şekilde devam ettirmelisin.

iyi antremanlar :)

3. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Şöyle diyim antreman programını her ay değiştir diyorlar vücut o egzersizlere alışınca fazla gelişme olmaz diyorlar.Mesela 1 ay A antreman programını yap diğer ay B ondan sonraki ay tekrar A sonra tekrar B bu şekil gitmek iyi olmaz mı?

4. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Kastettiğini anladım dediğin gibide yapabilirsin kendi önerimi yazmıştım zaten.1gün çalısıp 1gün dinlemeyle antremana yapmayı sakın unutmayın.Mesela bir çalısma günü atıyorum bacak ve karın diğer çalısma günü kol ve göğüs böylede olabilir.Güçlendikçe sayılarınıda arttırırsanız iyi olur

iyi antremanlar

5. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabınız için teşekkürler.İlk antreman programımda 1 gün ara ile bölge bölge çalışıyorum.Diğer antreman programımda pazartesi ( üst vücut ) , salı (alt vücut) , perşembe (üst vücut) , cuma (alt vücut) olarak gidiyorum.

6. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bence güzel ben bunu denedim işe yarıyor fakat belli bir yerden sonra 2 programı harmanlamak gerkeiyor kendine göre.

Sayfayı Paylaş