Antreman Programım Hakkında Öneriler Lütfen [ Fotoğraf eklendi ]

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Yusufazap tarafından 7 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Yusufazap

Yusufazap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Talebe
    Yer:
    İskenderun
    Arkadaşlar iyi günler öncelikle,

Sizden rica ediyorum, antreman programım ve yapacağım harreketle ilgili bilgi verirmisiniz, tüm özgüvenimle aşağıya resimlerimi ekliyorum. Daha kolay yardımcı olacağınızı düşünerek böyle bir şey yaptım.

Kendimden bahsedeyim - 190 boy/81 kilo, 8 aydır düzensiz olarak bu sporu yapıyorum, vücudumda bel bölgesinde ve göğüste yağ var, ancak bulk gireceğim gelcek seneye kadar, yağları atmadan kütle yapmaya karar verdim, ne kadar doğru bilmiyorum. Sizce uygunmudur, yoksa önce yağları eritip, sonra mı kütle yapmalıyım. Ben bir sene kadar bulk gezmeyi kafama koydum, gelecek nisan ayında definasyon girerim diye düşünüyorum. Beslenme programımı diğer bölümü açmıştım, doğrudur diye tahmin ediyorum. Bir çok makale okuyarak hazırladım çünkü.

Umarım en kısa zamanda cevap alabilirim. Şimdiden teşekkürler.

İyi çalışmalar bench_O

Ekleme yapmayı unuttum, fotoğraflar 2 ay önce çekilmişti, spora 2 ay kadar ara vermek zorunda kalmıştım, şuanda daha yağsızım ( bana öyle geliyor olabilir :p )

Haftanın 3 günü spor salonuna gidebiliyorum, ayrıca ormanlık alanda yaşıyorum. Haftanın belirli günleri temiz havada koşabilirim, ancak hacim istiyorum ben. ( şişko olmadan xD )

Son düzenleme: 7 Mayıs 2010
  2. Yusufazap

Yusufazap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Talebe
    Yer:
    İskenderun
    Arkadaşlar resimleri de koydum daha verimli bir program alabilmek için, bulk girmeye uygun mu fiziğim aceba ? Yağları görüyorsunuz tamamen yakıp mı kütle yapmaya başlayayım, yoksa 1 sene boyunca kütle mi yapayım.

Antreman programımı hacim için istiyorum, Ayrıca göğüslerim de jinekomasti varmıdır aceba ?

3x8 hacim için iyi olduğunu okudum, haftanın 3 günü için program yazarsanız gerçekten sevinirim.

İyi günler.

3. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    sitemizde senin için uygun programlar bulunmakta; Flexor hocamız tarafından hazırlanmıştır, şunu eklemek isterim; kafanıza takılan soruların cevaplarına sitemizin arama motorunu kullanarak ulaşabilirsiniz.

program için link linki burda, fakat biraz araştırsaydınız kendiniz de rahatlıkla bulabilirdiniz.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodye-yeni-ba-layanlar-1-t8672.html

4. Yusufazap

Yusufazap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Talebe
    Yer:
    İskenderun
    Teşekkür ediyorum, ancak orada verilen program 1 gün çalışma - 1 gün dinlenme şeklinde, ayrıca ilk 2 ay adaptasyon programı ben 7 - 8 aydır çalışıyorum ve hacim programı istiyorum haftada 3 gün olacak şekilde :)

5. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    açık konuşmak gerekirse, vucudunuz 7-8 aylık gibi pek durmuyor, bu muhakkak idmanlarınızdan verim alamadığınızdan veyahut beslenmenizden kaynaklı; ayrıca Flexor hocamızın vermiş olduğu programlarda ;adaptasyon derken; kişinin bodybuilding e adapte olmasından ziyade adelelerin adapte olma durumu söz konusudur; adele adaptasyonu da oldukça zor sağlanan bişeydir; ben Flexor hocanın birinci ay programını 2 ay uyguladım ve bu süre zarfında hacim kazandım; şu anda 2.ay programına çok benzer bir program uygulamaktayım ve hacim kazanımım hala devam ediyor(2 adet fotom üye fotoları snap shots da mevcut felsefe olarak size fikir vermesi açısından).Bence 1.ay 2.ay diye küçümsemek yanlış olur;vucudun aldığı verim önemlidir, neyin doğru neyin yanlış olduğunu bize en gerçek aynalar söyler.adeleler tam anlamıyla adapte olup yavaş adımlarla gelişimlerini tamamladıktan sonra ileri seviyeli programlara geçilmelidir.Ayrıca sizin istediğiniz gibi haftada 3 gün geleyim ama ileri düzey bir idman programı olsun gibi bir durum pek söz konusu birşey değildir şahsi kanaatimce.Ben hoca değilim tabi ki fakat size kendi tecrübelerimi aktardım.Flexor hocamız bu konuyu görüp yorum yaparsa muhakkak daha aydınlanmış olursunuz.

saygılar

6. Yusufazap

Yusufazap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Talebe
    Yer:
    İskenderun
    Öncelikle teşekkür ediyorum,

8 ayımın tamamında ağırlık çalışmadım, ben 104 kilodan 80 kiloya düştüm, bu dönemde ağır cardio + hafif ağırlık çok tekrar çalışarak deri sarkmıyacak şekilde çalıştım, son 2aydır bileğimde ki sakatlık sebebiyle vg yapamıyorum bu yüzden büyümeyen, adelelerim daha da küçüldü. :)

Geçen hafta spora başladım ve adaptasyon yaptım, kendimi bildiğimden beri adaptasyon yapıyorum tekrar yapmak tuhaf kaçıcak diye düşünüyorum, tabi ki forumda bu konuda yardımcı olacak daha tecrübeli büyüklerimiz varsa dinlerim, çünkü bahsettiğim gibi hocasız çalışıyorum.

Haftada 3 günden fazla ne yazık ki gidemem, zaten 3 gün gitmem bile bazı şeylerden fedakarlık gerektiriyor, belki 1 ay sonra sınavdan sonra 4 güne çıkarabilirim, zaten ileri düzey diye bahsettiğiniz programı basınca birden 100 kg, %5 yağlı birisi olmak istemiyorum, sadece şuanki halimden biraz daha iri görünmek istiyorum.

Cevaplar için tekrar teşekkürler, sizinde temenni ettiğiniz gibi Flexor hocanın konuyu görmesi için dua edicem :)

7. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    sayın yusufazap öncelikle forum üyelerine teşekkürlerinizi belirtirken teşekkür butonunu kullanmanız forum kuralları açısından daha uygun olacaktır :)

bir ikincisi ise 100 kg %5 yağ seviyesinde birisi zaten olmak istemiyorum demişsiniz; şimdi burda şöyle bir gerçek var ki; zaten isteseniz de olamazsınız :) Profosyonel vucutçular seviyesine gelmek biz amatör sporcular için pek de mümkün olabilecek bir durum değildir; fakat sizin istediğiniz seviyeye gelebilmeniz açısından bir müddet sonra ileri seviye programlar gerekli hale gelecektir; hafta da 3 gün gidebilirim yanlızca diyorsanız; Flexor hocanın 1.ay programı gerçekten hakkını vererek uyguladığınız taktirde güzel neticeler doğuracaktır, adaptasyon gözüyle bakmayı bırakmalısınız sabırlı olmalısınız :)

saygılarımı sunar, hedefinize ulaşmanızı dilerim...

Yusufazap bunu beğendi.
  8. Yusufazap

Yusufazap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Talebe
    Yer:
    İskenderun
    Belirttiğiniz gibi adaptasyon yapmayı bende uygun gördüm, en azından güç yapıp, ardından parçalı çalışmak daha faydalı olacaktır diye düşündüm. :)

9. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    Son derece isabetli bir karar vermişsiniz, başarılı olmanızı dilerim.

Yusufazap bunu beğendi.
  10. Yusufazap

Yusufazap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Talebe
    Yer:
    İskenderun
    Umarım başarılı olurum ve spor yaparken de şu bel bölgesinde ki yağlardan kurtulurum, ayrıca resimlerde göğüste bir problem görülüyor mu aceba ? jinekomasti tarzı, çünkü göğüslerim çok büyük duruyor normalde duh

11. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    jinekomasti olduğunu kesinlikle düşünmüyorum, sitemizde jinokomasti resimleri mevcut ordan bakıp kendiniz de karşılaştırma yapabilirsiniz.Sadece biraz yağlı o kadar :) Kaliteli idmanlarla kendine gelicektir merak etmeyin, ama lütfen şunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın, bu spor sabır sporudur, ve sabır bizi hedeflerimize daha çabuk ulaştıran şeydir aslında.

saygılar

12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Bekleme süresini ihlal edip ilgili kural maddelerini ihlal ederek özellikle başka bir bölüme başlık açtığınız için başlığınız içeriğine bakılmaksısın kilitlenmiştir.

Anlayışınız için teşekkürler.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş