Antreman Programı

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Muhammedali61 tarafından 26 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Muhammedali61

Muhammedali61 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar selamun aleykum
    Sizlerden hacım yapıp kas kütlemi ve görüntümü şekillendirmek için güzel bir program rica ediyorum lütfen yardımcı olur musunuz?
    Boy: 186
    Kilo: 83
    Yağ oranı: %16
    Yaş 22
    Güzel bir programı olan verirse çok sevinirim sağolun.

2. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Boyuna kilona göre yağ oranın fena değil. Eğer spor geçmişiniz yoksa herhangi bir full-body programla 2-3 ay çalışıp sonra split program oluşturabilirsiniz. Full body fitness training diye aratırsanız pek çok program bulabilirsiniz.

3. Muhammedali61

Muhammedali61 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yeni değilim spor geçmişim var fakat fitness değil, fitness da yaptım ama tam olarak nizami olarak ilk defa başlıyorum yani 1 2 ay oldu hacım kazanmak ve kas kütlesini arttırmak istiyorum

4. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Eğer kuvvet antrenmanları, patlayıcı güç gerektiren bir sporla uğraştıysanız (Boks gibi :)) bence split başlayabilirsiniz (tekniğinize dikkat etmek kaydıyla). Eğer spor salonunda antrenman yapacaksanız oradaki hoca başlangıç için bir program yazabilir.

Hacim kazanmak ve kas kütlesini artırmak için anahtar nokta beslenme... Antrenman üç aşağı beş yukarı aynı gelişimi sağlar farklı hareketlerle. Beslenmeyle desteklenmezse hiçbir işe yaramaz. O yüzden bence basit, temel egzersizlerin olduğu bir programla başlayıp (sakatlanmamak için izole egzersizlere pek girmemek lazım diye düşünüyorum, eklemleri zedeleyebilirsiniz) sağlam bir şekilde beslenmeniz en doğrusu olur.

5. Muhammedali61

Muhammedali61 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Ekim 2016 ---
    Kick box yaptım güreş yaptım o konuda sıkıntı yok başlangıç programını çoktan geçtim fakat salondaki hocalar sağlam program veremiyor kimse memnun değil beslenme konusunda gücümüzün yettiği kadar zaten :)

Sayfayı Paylaş