antreman programı için tavsiye bekliyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve keshrich tarafından 10 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. keshrich

keshrich Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle herkese selam. abilerim ve üstadlarımdan yardım bekliyorum . 15 yaşındayım ve bu pazartesi bilek güreşi ve bodye başılıcam. 12 ve 13 yaşında bilek güreşi yaptım ve sol kol 38 sağ kol 37 ön kollarım 32 cm . 1-1,5 senedir bıraktım sporu. 172 cm ve 57 kiloyum . bilek güreşi yaparken ellerimin üstünde yürüyüp merdiven bile çıkıyodum şimdi sadece yürüyebiliyorum :D yani kollarım sağlam. bilek güreşi yüzünden kollarım sağlam --- evde can sıkıntısından çektiğim mekikler yüzünden saten başım dertten karın kasları aşırı büyükler :D göğüs 0 olduğu için kendimi salınca üsteki 2 karın kasımın üstüne 2-3 parmağımı koyabiliyorum :) saten bodye başlama nedenimde hemen hemen bu şekilsizlik . şempaze gibiyim açıkcası kollarımın ikisinide sıkınca vücudumdan kalın oluyorlar. bunlar işin öncesi sonrası ise ;;;

bilek güreşi ve bodyi birlikte yapıcam 7-8 ay sonra bilek güreşine devam edicem. sizden istediğim tavsiye beklediğim yer antreman programım.

pazartesi = bilek güreşinde sırf biceps-triceps-önkol- ön bilek - el ==kısaca kol
    cuma = bilek güreşinde masa antremanı var

çarşamba vücut antremanı var ama ben onun yerine bodye gidicem önceden giderkende vücut antremanlarına gitmediğim için saten şuan sorun çekiyorum :D

genetik olarak bel ince baba-anne tarafı iki tarafta beller ince omuzlar geniş duruyor ondan dolayı. ben bodyde 3 büyük adele grubunu çalışmak istiyorum. (gögüs-sırt-bacak) bench_O

pzt = bilek güreşinde kol
    cuma = masa antremanı

yani geriye 5 günüm kalıyor bu beş günde bodye gidip 3 büyük adeleyi çalıştırıcam.

size sorum hangi günler gitmem birde benim düşüncem örnek olarak pzt bilek güreşinden sonra salı bodye gidip göğüs çalışmak ama sırf göğüs çalışmak( normal body antremanlarına baktım 4-5 göğüs 4-5 biceps yada tirceps ama ben kolu bilek güreşinde saten çalışıcam satençalışıcak bişeyde yok yeteri kadar kolum var. ) yani 8-9 hareket göğüs çalışmak bu şekilde 8-9 hareket güğüs çalışmak doğrumu başka hiçbir şey çalışmadan yoksa kötümü saten 0 göğüs kasım var onuda yanlış çalışmak istemiyorum.

sonra çarşamba dinlenip perşembe bodye gidip 8-9 hareket sırt çalışıp cuma billek güreşi yapmak istiyorum. cumartesi dinlenip pazar sırf bacak yada cumartesi sırf bacak pazar dinlenmek istiyorum. böyle bir antreman programı olabilir mi ????

yani kısaca sizden yardım isteğidiğim şeyler:

1-) pzt ve cuma bilek güreşi olmak üzere diğer beş güne body programımı nasıl dağıtıyım ??

2-) bodyde sırf bir bölgeyi 8-9 hareketle çalıştırmak doğru mu değil mi ??

evde düzenli değil ama sağlam besleniyorum ayriyetten destek olması için

Twinlab %100 Whey Protein Fuel, 2268 Gram Vanilya Aromalı

Hardline Soy Pro 3500 gr. Kova-Amino 9000 120 Tablet-Carnifit 500 ml.-Chromium Picolinate 250 mgc. 100 Tablet

siparişi verdim.

bu besin takviyelerinide bu antreman programına göre nasıl kullanıcağım hakkında yardım istiyorum ... :D

saygılar sevgiler ...

k

Sayfayı Paylaş