Antreman Programı Hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve blackyuri77 tarafından 18 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. blackyuri77

blackyuri77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,
    Sporda ikinci ayıma girdim. Çalıştığım salonda hoca olmadığından programı kendim yapıyorum.
    Flexor hocanın programını uygulayacağım ancak Omuzlarım çok dar ve güçsüz olduğundan omuza yüklenmek istiyorum.
    Ancak bir günde 3 büyük bölgenin çalışılmaması gerektiğiyle ilgili yazılar okudum.

1.Gün
    Göğüs
    Sırt
    Bacak

2.Gün
    Omuz
    Kol
    Arkakol

Şeklinde bir çalışma programı yapsam yorumlarınız ne olur?

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bir gunde 3 buyuk kas grubu calisilmamali diye ilkesel bir kural yok fakat bolgesel calisacaksan ayni gun gogus sirt bacak calisacak enerjin kalmaz. Sure olarak da cok uzun surer.

Bunu onlemek icin kas basina egzersiz sayisini azaltirsin. O zaman da PPL veya lower-upper body programlari yapmak daha mantikli olur. Aslinda bunlar bro-split bolgesel programlardan daha verimli olur bu asamada.

PPL yani push pull leg. Itme cekme bacak. Burada cekmelerin siddetiyle itmelerin siddeti ayni olacak antagonist kaslar oldugu icin. Hatta sirt kaslari daha zor gelistigi icin cekmenin siddetinin daha fazla olmasi gerektigini soyleyenler var.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş