Antreman Programı hakkında görüşleriniz, tavsiyeleriniz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve korlic tarafından 16 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. korlic

korlic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, yaşım 24 boy 1.82 kilom 87, Yaklaşık 7 yıl önce vg ile tanıştım ilk 1.5 yılımda düzenli bi şekilde spor yaptım, düzenliden kastım sadece devamlılık , gittiğim spor salonu çok iç açıcı değildi , antreman programı sabitti ve kartvizit şeklinde herkese dağıtılıyor gelen herkes de o programı uyguluyordu şimdi düşününce ne kadar da saçma ama o zamanlarda ve oturduğum şehirde en iyisi buydu. Neyse asıl konu ben tekrardan vg ye başlamaya karar verdim fakat artık eskisi gibi diildim öğrencilik hayatı abur cubur döner kebap derken göbek aldı başını gitti , özellikle göğüs bölgesinde yağlanma aşırı bi şekilde oldu resimlerden de gördüğünüz üzre.Bunun üzerine tekrar vg'ye başlamaya karar verdim, 3 haftadır salona gidiyorum , haftada 5 gün ve gün aşırı gitmeye çalışıyorum, spora başlarken hocamdan karın ve göğüs bölgesine daha çok önem veren bir zayıflama antreman programı hazırlamasını rica ettim, hocamın verdiği program aşağıdaki gibi;

=Pztsi - Cuma=

Isınma;
    15 Dk hafif tempo koşu
    Yanlara Eğilme 2*100
    Twist 2*100

Ağırlık Antremanı;
    Bench Pres
    Barbell Üst Göğüs
    Kelebek
    Dumbell Fly
    Makina Mekik (3*30)
    Makinada Arkaya Yaslanma (3*30)
    Enseye Çekme
    Karına Çekme
    (Büyük kas gruplarını 4*12 , küçükleri 4*15 yapıyorum, Ağırlık seçiminde de 4*12 yi tam olarak yapabilecek kadar bir ağılık seçiyorum)

Karın Egzersizleri;
    6 adet minder üstünde karın hareketi yapıorum isimlerini hatırlamıyorum şuan (3*12)
    Karın Egzersizlerinin üstüne 10 dk bisiklet yapıyorum

Soğuma;
    6 dk normal yürüyüş yapıyorum

=Salı - Pazar=
    Isınma;
    15 Dk hafif tempo koşu
    Yanlara Eğilme 2*100
    Twist 2*100

Ağırlık Antremanı;
    Omuz İtme
    Omuz Silkme
    Dumbell Curl
    Makinada Arka Kol
    Makina Mekik (3*30)
    Makinada Arkaya Yaslanma (3*30)
    Ön Bacak
    Arka Bacak
    Makinada Bacakları İçe Açma
    Makinada Bacakları Dışa Açma
    (Büyük kas gruplarını 4*12 , küçükleri 4*15 yapıyorum, Ağırlık seçiminde de 4*12 yi tam olarak yapabilecek kadar bir ağılık seçiyorum)

Karın Egzersizleri;
    6 adet minder üstünde karın hareketi yapıorum isimlerini hatırlamıotum şuan (3*12)
    Karın Egzersizlerinin üstüne 10 dk bisiklet yapıyorum

Soğuma;
    6 dk normal yürüyüş yapıyorum

Antreman rogramım bu şekilde , hareketlerin isimlerini tam olarak bilmediğim için yanlış veya komik yazmış olabilirim şimdiden özür dilerim. Antreman başladığımdan beri diyet yapmaya çalışıyorum , 3 haftada 4 kilo verdim.

Programım hakkındaki yorumlarınız görüşleriniz ve tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

2. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    çok özür dilerim yanlış yazdığım için bu mesajı değiştirmek zorunda kaldım tekrar özür dilerim

3. korlic

korlic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    program hakkında görüşü olan yok mu arkadaşlar, çok mu güzel olmuş :)

Sayfayı Paylaş