Antreman Programı Üst Kademe Ağır !

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Halili İbrahim tarafından 19 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Halili İbrahim

Halili İbrahim Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci Uni
    Yer:
    Gaziantep
    Arkadaşlar lütfen antreman programına iyi kötü yorumlar eleştiriler yapalım ...
    Ben bu antremandan verim aldığımı hissediyorum ağır olduğundan dolayı vücut yoruluyor
    Haftda 2 şer kere her bölgeden çalışmış oluyorum ve Hissediyorum
    Sizce nasıl ?

Pazartesi
    ------------------------------------------------
    30 dakika Cardio
    20 Dakika Karın
    Göğüs ( 4 Hareket 4 er Set )
    Sırt ( 3 Hareket 4 er Set )
    Son Hareket Arka kol

Çarşamba
    30 dakika Cardio
    20 Dakika Karın
    Omuz (4 Hareket 4 Set )
    Bacak (2 Şer set iç kalf dış kalf )
    Son Hareket Ön kol

Perşembe

30 dakika Cardio
    20 Dakika Karın
    Göğüs (3 Hareket 4 er Set )
    Sırt (4 Hareket 4 er Set )

Cumartesi
    30 dakika Cardio
    20 Dakika Karın
    Omuz (4 Hareket 4 er Set )
    Bacak ( Full 4 hareket (-Squad-Leg prss... baldır )

Ön kol-Arka kol Süper Setle Hafta bitiyor ...

2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Programi daha detayli verebilirmisin ? Birde sondaki önkol arkakollari pek anlamadim 1 hareket mi yapiyorsun biceps tricepse ?
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Nisan 2014 ---
    Karın ve kardioyu idman sonuna alman daha iyi olacaktir.

3. Halili İbrahim

Halili İbrahim Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci Uni
    Yer:
    Gaziantep
    Ön kol arka kol ara vermeden süperset şeklinde yapıorum
    Cardio olayını çok kişi antreman sonrası çok kişide öncesi diyor antreman sonuna koymak enerji açısından daha iyi tabiki ağırlık kaldırırken enerji lazım ama ilk başta cardio olunca ağırlık kaldırırken ısındığım için daha çok hissediyorum sanırım

4. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    20 dk mide çalışmasını anlamadım, hemde haftada dört gün. ilginç. 30 dk kardiyodan ve 20 dk mide çalıştıktan sonra ağırlık antrenmanı yapabilecek güç kalıyor mu?

Program ağır, recovery kabiliyetin düşükse sıkıntı olur. İyi dinlenmek ve beslenmek lazım.

doxux bunu beğendi.
  5. Delteo

Delteo Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Selamlar,

Öncelikle senin kim olduğunu, vücut özelliklerini, bu sporu neden yaptığını bilmeden programını değerlendiremeyiz. Flexor hocanın dediği gibi, muhasebeci ile mermer ustasının programı dahi aynı olmaz. Yani hakkında daha fazla bilgi vermen gerekirdi.

Programında da hangi bölgeleri çalıştırdığını biliyoruz ama hareketleri, set ve tekrar sayılarını yazmamışsın. Bunları bilmeden yorum yapmak zor.

Programında değinilmesi gereken iki husus var sanırım. Öncelikle 4 gün splitlerde genellikle haftada 2 gün karın çalışılır, 4 günün tamamında değil. Bu bir hatadır demiyorum ama yılların sporcuları 2 gün çalışıyorsa muhtemelen bir bildikleri vardır. İkinci olarak cardioyu da çalışma günlerinde değil, off günlerinde yaparsan antrenmanlardan daha yüksek verim alacağın kanaatindeyim.

6. Halili İbrahim

Halili İbrahim Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci Uni
    Yer:
    Gaziantep
    cardioyu ve mideyi antreman sonuna aldım burda düzeltemedim malesef
    ben 128 kilodan 86 kiloya düşmüş biriyim vücudumda yağ oranı çok fazlaydı karın kaslarım yeni gelişiyor vücudcular yıllardır zaten karın kasına sahip sadece olanı kaybetmemek için haftada 2 gün çalışıyorlar benm öle bi sahipliğim yok malesef ...

Ekli Dosyalar:

7. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    ben programa deil de şöyle bişey söyliycem Önceden 128 kg missin simdi zayiflamissin ve önceden kilolu olmanin verdiği psikolojik etkiyle sürekli kardiyo yapiyosun oda yetmiyor 20 dakika karın çalısiyosun onlarda yetmiyor tonla hareket yapiyosun kafadan bi 2 saat antreman sürüyodur.Sen sporla kafayi yemissin bence benim görüsüm bu

8. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    30 dakika Cardio 20 Dakika Karın bunları kas inşası sırasında ki programda kullanman seni zora sokar ya :) kardiyo da tam katabolik evreye sokuyrsun vücudu sonra merkez bölgeni yorup ağırlık çalışmasına giriyorsun ve anabolik olarak gelişmek kas inşası yapmak istiyorsun.
    + programın yani hareketlerin set ve tekrarlarını da ver bence

9. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    bu program görüntü olarak ağır orası kesin, normalde bu programa yeni başladı isen bir süre sonra vücudun kaldırmamaya başlaması gerekir...
    tabi ki bu öngörüyü tüm idmanın hakkının verildiğini varsayarak yazıyorum. cardio yapıyorum diyip yavaş yavaş 30dk yürüyende var, aynı sürede tazı gibi koşup 5 katı kalori yakan da var... aynı şekilde ağırlık idmanında da, limitlerini zorlamadan hafif tempo ağırlık çalışan bir çok insan var. geçmişte ben de bu tip ağır porgramlara girdim, sadece cardio, veya sadece ağırlık idmanına döndüğümde anladım idmanın hakkını vermediğimi.

10. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Fiziğinden orta seviye gibi görünüyorsun, bu durumda her bölgeye haftada 2 kez girmek gayet iyi fikir. Yalnız bu şekilde çalışmaktansa alt vücut/üst vücut veya itme/çekme çalışmak daha iyi olur çünkü bu şekilde omuzdan yorulan tricepsle sonraki gün göğüs girmiş oluyorsun. Ayrıca her yeri haftada 2 çalışırken neden bacak haftada 1?

Şu anda fiziğin iyi, çok güzel yağ yakmışsın. Bu kadar kas kütlesi bana yeter diyebilirsin, tercih meselesi. Ama eğer daha çok kas kütlesi elde etmek istiyorsan haftada 4 kez yarım saat kardiyo iyi değil, bunu antrenmandan önce yapmak da iyi değil, her gün 20 dakikadan haftada 80 dakika karın çalışmak da iyi değil. Eğer şimdilik ilerliytorsan ok, ama ilerlemen yavaşlarsa veya durursa ilk bunları kıs. Haftada 15-20 dakikadan 2-3 defa kardiyo yeterli. Zaten squat yapıyormuşsun, deadlift, ayakta omuz press, barbell row vs temel hareketler karnı zaten epey çalıştırır. Üzerine haftada 1 veya 2 defa daha 5 dakikalık karın egzersizi yeterli. Bu kadar vakit kaybetme bunlarla, hem de vücut bunlardan iyileşmek için harcayacağı fazladan enerjiyi kas yapımına harcasın.

11. Halili İbrahim

Halili İbrahim Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci Uni
    Yer:
    Gaziantep
    hemde öle böle yemedim :\

Çok güzel yazmışınız dikkate alıcam bunları teşekürler bacakta haftada iki omuz günleri sonunda bacak var bacağı es geçmem =)
    kas kütlesini arttırıcam inşallah hedeflerim yüksek ...
    Karın kaslarımı yeterli bulmuyorum demiştim 11 aydır diyetteyim çok düzenli ve sıkı besleniyorum ama son 10 gündür bu cardio ve karın hareketleri ile alttaki 3 parmak yağın eridiğini görüyorum net bi şekilde ... eğer istediğim evreye gelirse adominaller tabiki karın hareketlerini azaltıcam ...

20 dakika boyunca koşuyorum durmadan 9 10 11 12 13 ve 15 son hıza getirip bitiriyorum haftada bi günde dışarı çıkıp şehiri turluyorum 8 10 km çıkıyor ... Ağırlık idmanlarını iyi yaptığımı düşünüyorum hareketleri çalmadan ve ağır girmeye çalışıyorum

12. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş