Antreman Oncesi Karbo + protein

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve B3RkOvi tarafından 6 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar ben 1-2 hafta icinde protein tozu alicam..
    antreman oncesinde makarna yada pilav yerim.bunun yanina protein tozunuda ekleyim mi yaninda icecek olarak nasil gider ?? ne dersiniz. ?

2. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten hacim icin de olsa diyette olsa ve hele konu hacimse mecbur CARB ile PRO beraber alincak. makarna ve beyaz pilav biraz agir. Eger makarna ve pilav yersen 1,5-2,5 saat arasi felan bir dinlen ve sona antremana git.
    Yerinde olsam söyle yapardim. Konu hacimse , idmandan 1,5-2 saat önce makarna yada pilavla peynir yemen. peynirden 100gram yeterlibu 25gram felan protein yapar. beraber alirsan yavas yavas ikiside mdede süzülür dagilir. Iste sona en önemli konu geliyor. Yani antreman sona si yemek. Bu cok önemli.

Antreman biter aradan artik yarim saat yada bi saat sona 300-400ml süt icine protein tozu katip(protein 30-35grami gecmesin) icersin ve ihtiyaci karsilarsin. Daha mükemmel bir yöntemde icine bal katman yada recelde olabilir. Ama sekerle sorunun varsa hic katma. Saf süt karbonhidratini al. buda yeter azda olsa.

3. HaX7

HaX7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    antreman sonrsındaki protein tozunu sütle almak, proteinin kana karışma süresini uzatmıyor mu ? Ben anremandan 30-40 dakika sonra protein tozunu dediğiniz gibi sütle içiyorum kana karışma süresini gözetmeksizin. Yemeğimi de proteinden 15-20 dakika sonra yiyorum bu uygulama uygun mudur ?

4. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Sütte laktoz var. Bu yavaslatiyo dedigin gibi. Aslinda öyle yavaslatma fazla yok. Laktozla yag birlesince cok yavaslar. Yagsiz yada az yagli süt icine protein toz koyarsak bi sey olmaz. Fazla dert etmiyelim. Sen simdi protein tozu iciyorsun ve 15-20 dakka sonra yemek yiyorsun? bu cok yanlis. protein tozunu ara ögünde al yada antreman sonasi ve öncersi diye alabilirsin. ama yemek ögününde protein ve karbon aliyosun. öncesinde bi daha almis olman olmuyor. daha birini dindiremeden digerine geciyosun. Geriye kalan bos zamanlarda ne olacak? bunu bölmek daha iyi etki yapar.

5. HaX7

HaX7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tamam da sporadan sonra çok acıkmış oluyorum. eve gelince direkt tavuk pilav yemektense önce protein tozunu içiyorum ancak bu açlığımı gidermiyor 15-20dk. sonrasında da yemek yiyorum.

en iyi sonuç için protein tozunu antremandan 30dk sonra içmek daha doğruysa, yemek ne zaman yemeliyim ? yada antremandan sonra ilk yemeği yiyip akşam yatarken mi protein tozunu içeyim ?

6. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    sen özellikle olayi son 1 saat icine sigdirmaya calisiyorsun. Yanlis olana budur. Millet günlük protein hesabini noktasina kadar yaparken sen bir saat icinde neredeyse 70gram protein alacaksin ve vücut yarisini atacak. Sona proteinler bosa gidecek.

En iyisi söyle yap. Sen madem acikiyorsun , antreman sonasinda pilav tavuk yemek yersin bununla ihtiyacin giderirsin. Protein tozunu öglen arasi al yada antremandan önce yada iki ögün arasinda yada sabah ilk kalktiginda. Yani bos bir zamanda.

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    eger antrenman sonrası protein ihtiyacını supplement ile karşılıyorsan acıkınca sadece pilav yiyebilirsin..
    ya da spplement ve normal besinler arasında öyle bir dağılım yapmalısın ki ögün basına 35-45 gram proteini aşma..
    protein alımını "dexter"in dedigi gibi güne yaymalısın ki aldıgın protein amacına ulaşsın..
    kolay gelsin

8. HaX7

HaX7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    önerileriniz için çok teşekkür ederim..

artık antreman sonrası protein tozunu içecem ve yemek olarakta protein içermeyen bol karbonhidratlı yemekler yiyecem. (daha önce hem karb hemde proteinli yemekler yiyordum). Proteinli beslendiğim antreman sonralarında da gün içindeki boş bir zamanda protein tozu içeceğim.

9. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Sütteki Laktoz değil CASEİN yavaş emilimi sağlıyor. Yani ben öyle biliyorum doğru mu?

Antrenman bittikten sonra daha üstünü değişmeden protein tozunu suyla yada en mükemmeli üzüm suyuyla alırsan boşalan Glikoz deposunu bir nebze doldurursun.Antrenmandan çıktıktan sonra hemen ılık suyla duş alınıp vücudu yaklaşık 45 dakika kadar dinlendirmek çok önemlidir. Buna müteakip antrenmandan 1 saat sonra fazla aşırıya kaçmamak şartıyla karb. alımı yapılmalıdır ve kesinlikle unutmamak lazım yatmadan 2 saat öncesine kadar son yemeğinizi yeyin derim.Yatarken ise Casein alın yoksa Whey proteinini sütle karıştırarak alabilirsiniz. Ve şunu unutmayalım, Yatmadan önce alınan sütün ne laktozdan nede caseinden nede sütün içinde bulunan Kalsiyumdan kötü şekilde etkilendiğini zannetmiyorum. Sadece mantıksal olarak düşünüyor olabilirler süt yavaş emilimli olduğu için vücuttaki bütün fonkiyonları yavaşlatır. Bence bu sadece mantığımızın bi ürünü. İsterseniz internette bi araştırın derim bu konu hakkında ben bi konu bulamadım belki siz bulursunuz. Akıl Akıldan üstündür olabilir.

Not: Bunu sadece akşam antrenman yapan arkadaşlar için söylüyorum ve bunlar benim kişisel fikirlerim. Herkesin fikrine de saygı duyarım.

10. HaX7

HaX7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah kahvaltıdan sonra antreman yapıyorum.

Kahvaltıda protein ihtiyacı bi şekilde karşılanıyor (yumurta-süt-peynir vs.). Ancak bunların yanında bi de karbonhidrat almak gerekiyor.

Zengin karb.lar pilav-makarna-patates sabah tüketilemeyeceğine göre (mide kaldırmıyor), sabah hangi besinlerden karb. ihtiyacımı karşılamamı önerirsiniz ?

Ayrıca karb.lardan yaklaşık ne kadar (bi kase, bi dilim vs.) alınması gerektiğini yazarsanız çok sevinirim.

11. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Senin amacına göre yağlı yada lıght sütle beraber Cornflakes veya yulaf ezmesi yiyebilirsin... ;)

12. Tamer

Tamer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    sabahları yulaf ezmesini öneririm . Lifli gıda olması yönünden de çok sağlıklı. Yulaf ı bi kase ye boşalt içine 250 ml kadar süt koy . Tadını güzelleştirsin die muz elma parçaları ve mandelina atabilirsin . Çok güzel oluyor , dene istersen ;)

13. HaX7

HaX7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cornflakes Nesfit kullanıyordum zaten.. bundan sonra her sabah yerim artık :)

14. HaX7

HaX7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Vücudumuz günde kg x 4(gr.) karbonhidrata ve kg x 2(gr) proteine ihtiyaç duyuyor. Antremanın hemen sonrasındaki öğünde protein tozu veya yemek ile yaklaşık 30-35gr. protein almaya çalışıyorum diğer alımlarıda gün içinde yayıyorum.

Antremanın hemen sonrasındaki öğünümüzde boşalan glikojen depolarını doldurmak için, yaklaşık kaç gr. karbonhidrat almam gerekiyor. Vücudumuz bir öğünde 35-40gr.'dan fazla proteini kullanamayıp attığına göre karbonhidratta da böyle birşey söz konusu mu ?

15. fırtına

fırtına Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Cok zaman gecmis üstünden bu msjin ama arkadasin merak etdigi soru benim de aklima takilan bir soru biri cevaplandira bilirse cok sevinirim.

16. parad0x

parad0x Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    karbonhidrat atılmıyor yağ olarak depolanıyor. Fazladan aldığın karbonhidratı yakmak için B vitaminine ihtiyaç dıyacaksın ve karbonhidrat yağdan 4 kat daha hızlı enerjiye dönüşür yani eğer kilo almaya çalışmıyorsan dengeyi iyi sağlamak lazım..

Sayfayı Paylaş