Antreman hakkında birkaç sorum olucak ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve PQx tarafından 20 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. PQx

PQx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Günaydın arkadaşlar . Ben vg olarak 1 aydır spor salonuna gidiyorum 2. ayıma geçtiğimde bölge programı uygulumam gerektiğini söyledi hocam. Yanlız kafama takılan bir soru var bunu sizinle paylaşıp çozum bulmak istedim.

örneğin gögüs programım şu ;
    1-incline bench press 4x10
    2-bunun makinede olanı 4x10
    3-flat bench press 4x10
    4-bunun makinede olanı 4x10
    5-decline bench press 4x10
    6-Cable Crossover 4x15
    7-Cable flying 4x15
    8-Dumbbell Pullover

şimdi ben bunu yaparken hiç zorlanmıyorum 5.si hariç . kafama takılan konu makinede yaptıgım hareketleri dumbel ile yapmam dahamı faydalı olur veya ne gibi bi fark var arasında. vucudumda gogus kısmının daha geride oldugunu dusundugum için hacim kazandırmak istiyorum fakat bi turlu çıkamadım işin içinden . bu konuda bana hacim ve şekil kazandırabilcegim bi program hazırlamamda yardımcı olucak birisi olursa cok sevinirim.

2. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    cok fazzla hareket var. bunlları azaltmanlazım iki press kullan incline ve flat bench press pullover ve cabella bittir

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    8 hareket çok fazla gerçekten
    hacim için 3 set 8 tekrar iyi olur
    göğüs için 3 hareket öneririm bench press,dumbell fly ve incline dumbell press derim.önce hacim al sonra şekilenmeyi düşünürsünüz iyi sporlar.

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bence kas yıkımı yapıyorsunuz bu program ile makinede yaptığınız hareketleri dumbell yapmanız mı? gerekir konusunu şöyle yapın 2 harekette aynı kas bölgesini uyarıyorsa , antrenörünüze 1 ayın 2 haftası makine ile o hareket diğer 2 haftasıda dumbell ile aynı hareket uygula , set olayını çözememişsin hacim istediğini yazmışsın ama set tarzlarına bak mesela piramit seti ben hacim için uygun görüyorum 12-10-10-8 veya 12-10-8-6 uygulayabilirsin ağırlığı maxlaman gerek yani 6 kere kaldırırken 6kerelik en fazla kaldırabileceğin max seviyeyi kaldırman gerek ki 6. kaldırıştan sonra 7. kaldırışı başarabilcek gücün kalmamalı böylece o kaslar ağır girdiğin için uyarılır , göğüs için 4 hareket yapıyorum 4 hareket öneririm ama istersen en fazla 5 hareket gir en fazla 5 olsun 5 hareketi aşma yenilik arıyorsan dumbell , makine ve vücut ağırlığı kombinasyonu yapabilirsin ama ilk 3 ay sabit bir program ile git üstte üyeler önermiş , ondan sonra 1 hareket vücud ağırlığı ile yapılan göğüs hareketi(örnek : Plyo Push ups olabilir (Patlayıcı güç olarak avantajlı bi hareket) veya normal şınav ama sırtına belli bir ağırlık alarak 12 tekrar) sonra makineyle - dumbella 2 şer hareket yaparak programı bitirebilirsin)Burdaki amaç 3 ay sonrasında değişik bir program ile göğüsleri zorlamak yanlız hacim olayında bu etkili olur mu?Tam bir fikrim yok.Ama sabit bir program piramit set 3 ay etkili olur.

Sayfayı Paylaş