Antreman Günlüğüm(Azim-İrade-Çalışmak-Çalışmak)

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve zerone tarafından 13 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. zerone

zerone Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlarım,abilerim ve kardeşlerim bu sayfayı tamamen kendi gelişimimi buraya yazarak nasıl aşamalardan geçmişim onları görmek amacı ile açıldı ancak hertürlü yoruma ve öneriye açığımdır bunuda belirtmeliyim.Okuyacak olan arkadaşlar için ufak ayrıntılar vereyim.
    Çok uzun süredir sporla içiçeyim yaklaşık 10 yıldır faal olarak basketbol oynamaktayım ancak şu aralar bendeki fit görüntü aşkı beni basketboldan alıp bb ye yöneltmiş bulunmakta.Basketbol oynarken tabiki kol-omuz-göğüs kısımları sürekli kullanıldığı için bu bölgelerde diğer bölgelerime daha iyi durumdaydım başlarken özellikle basketçi arkadaşlarımın korkulu rüyası karın bölgesi bende de sorun olmuştur ve sürekli sarkan ufakta olsa bir göbeğim olmuştur.
    Bb ye başlama sebebimde açıkçası çoğu genç arkadaşım gibi sixpack tutkusu ile olmuştur bunuda belirteyim.Ancak ben çabuk pes eden biri hiçbir zaman olmadım ve bu seferde kısa zamanda istediklerimi aldım ve hiç durmadan devam ediyorum hergün daha çok çalışarak her gün daha fazla üstüne koyarak ve daha çok araştırarak.

Boy:1.86
    Başlangıç 1.Ay Sonu
    Kilo: 76.5 75
    Kol : 33(sağ-sol) 35
    Omuz : 117 119
    Göğüs : 98 99
    Bel : 78 76

Diğer ölçülerimi bilmiyor salonumda ki kartta mevcut şuanda 7.haftadayım aslında önümüzdeki hafta 2.ay ölçülerini alacağız ve daha ağır bi programa geçeceğim bu arada bb geçmişim vardı ve herşey hakkında yeterince bilgi edindim bu da ayrıntı.

Antreman Programım

Ön kol-Arka kol

Triceps Push Down 12-10-8-6
    Seated Dumbbell Triceps Extension 12x4
    Standing Dumbbell Triceps Extension 12x4

Standing Dumbbell Alternative Curl 12-10-8-6 Drop set

Standing Dumbbell Double Curl 12-10-8-6
    Standing Z Bar Curl 8x4

Göğüs-Kanat

Single Dumbbell Rowing 8x4
    Seated Cable Rowing 8x4

Bench Press 8-6-6-6-6

Decline Bench Fly 8x4 drop set
    Pushup 50x5

Omuz-Bacak

1. Seated Dumbbell Lateral Raise 4x12
    2. Wide Grip Upright Row 3x12
    3. Behind The Neck Press 12-10-8-6
    4. Front Dumbbell Raise 3x12
    5. Rear Delt Raise 4x12
    Squat 12x4
    İsimlerini bilemediğim diğer 2-3 tane bacak egzersizi onları yakın zamanda öğrenceğim :)

Karın

Karın için crunch(50x5) bacakları kaldırma var (max x 6 ) bunlar dışında sıkıştırma makinesi ve kendi ürettiğim bi kaç hareket daha var.

Arkadaşlar son olarak ayrıntı ise haftada ptesi salı- persemşe cuma şeklinde gidiyorum ancak ptesi ve ctesi takım idmanlarım var ayrıca p90x programını uygulamaya çalışıyordum şimdi sadece karın için olan Ab ripper yapıyorum o bana yetiyor .Yakın zamanda fotoğrafta paylaşacağım aradaki farkları görmek isteyen olursa diye şimdilik yediklerimin listesini yazmadım onuda müsait bi anımda ekleyeceğim nasılsa artık burası benim sayfam hergün yaşadığım duyguları yazıp biraz olsun rahatlayacağım
    :) Şimdilik çalışmaya devam herkese selamlar ...

Son düzenleme: 13 Nisan 2012
  2. zerone

zerone Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Bu gün göğüs ve kanat günümdü açıkçası kendimi zorladığımı söyleyebilirim yinede benchpress te çok fazla artış yaşayamıyorum bunu zamana bırakmam lazım artık durup üzülmenin sırası değil :) Karnımda ki 2pack gözükmeye başlayalı çok oldu ancak alttakiler biraz daha inatçı malum yıllardır alkolümüz fast-food umuz hiç eksik olmadı.Bu gün biraz daha üstlerine yoğunlaştım ve aynaya baktığımda hafiften derinden derinden geldiklerini gördüm bu bile insanı mutlu etmeye yetiyor inanın :)

Bu günkü çalışmamın detayları :
    Single Dumbbell Rowing 20 kg 8x4
    Seated Cable Rowing 34 yada 38 kg 8x4

Bench Press : İlk 40(bar ile birlikte)x12 50x10 60x8 65x8 70x6
    Decline Bench Fly 10 kg ile yedire yedire 10x4
    Combo Press(Üstünde öyle yazıyor) 65 kg a kadar çıktım

Normalde bugün karın çok fazla kasmayı düşünmüyordum ancak yanımda çalışan velet baktım bana bakarak crunch yapıyor bende delirdim başladım crunch a o kalkana kadar kalkmadım yaklaşık 50x7 civarı bişey yaptım hatta bir ara 10 kg ağırlık ile yaptım 2 seti :D Herneyse ters mekik yaptım birde 20x6 civarı birşey daha sonra bel hareketleri ve bitiş.Eve vardığımda birde p90x AB Ripper yaptım ve duşuma girip rahatladım şimdi proteine yüklenme zamanı kısaca tavuk diyorum :) Okuyan arkadaşlara iyi günler dilerim ...

3. zerone

zerone Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Bu gün cross yapmayı planlıyordum ancak hava kötü olduğu için salona gittim ve yaklaşık 20 dk bisiklete bindim ardından 50x8 crunch (2 set 5 kilo ağırlık ile-2 set 10 kilo ağırlık ile ) bacakları kaldırmada 15x6 yapabildim arkasından bi kaç tane daha ufak hareket şimdi evimdeyim ve AB Ripper yapıyorum.Göğüsteki gelişimişimim yavaş olduğu için hocam piramit sistemine geçiceğimizi söyledi onu merakla bekliyorum bugünün tarihi ilerisi için önemli benim için :)

Sayfayı Paylaş