antreman esnasında baş ve beyinde sıkıntı yardım edin.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve oguzhanbebe tarafından 10 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. oguzhanbebe

oguzhanbebe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhabalar 22 yaşındayım hipertrofi antremanları yapıyorum haftanın 5 gunu bazen 6 gun kendımı cok yoruyorum uykum beslenmem tamamen profeyonel sekılde gecen gun bı fıtness workshop ta grup arasında yarısma yaptık bı gaz bı hırs ile zaten yorgun olan vucudumu şınava zorladım cok hızlı ve nefesımı kontrol etmeden yaptıgımı farkettım ama 75 i saymıştım bile şınav esnasında inanılmaz hızlı nefes alıp verıyodum bi ense uyuşması baş uyuşması hıssetım umursamadım dahada hırslanıp devam ettım hızlı bi şekilde ayaga kalktıgımda beynim başımın içinde zonkluyodu cok ıgrenc bi acıydı 1 2 dakika sonra arkadaşlarıma yardım için tekrar zorladım kendımı ve aynı agrı hafif dinmişken diş etlerime dahi vurmaya başladı 3 4 saat yavaş yavaş etkısını azaltarak dindi o gün yattım sabah hiç bişeyim yoktu sabah kahvaltımı ara ogunlerımı ogle yemegımı gayet saglam bır sekılde yiyip antremana gittim vucudumu ısındırdım hafiften ilk sete girdim dumbell chest press ılk sey bıterken basıma o zonklama hafiften girdi 2. sete girdim agrı orta dereceyi biraz daha aştı heralde bu kadar vurur gider dedim 3. sete girmemle daha 3. tekrarda agırlıkları elımden atmak zorunda kaldım dunya ıle baglantım kesıldı o zonklamadan vucudum elım ayagım boşaldı cok fena bir beyin zonklaması sakaklarım tak tak vuruyo ıcerden kan pompalamasıyla her hangi bi basınça karşı karşıya gelince kan popaladıgı anda kaslara vucut beynıme tak dıye vuruyo agrı bugun tomografi ye gitti beynimde hiç bir sıkıntının olmadıgını soyledıler film çekildi ama ben oksursem dahi hatta idrara cıkarken vucudumu kassam dahi hafiften tık diye vuruyo beynime zonklama kan basıncıyla napacagımı bilemiyorum lutfen yardım edin yarışmalara hazırlanıhyodum pskolojıkmen ruhen her yonden cokmus durumdayım asla sporu bırakmak ıstemıyorum 2 3 gun dınlendırsem gecıcekmı acaba usuttummu doktor goremedımı beynımdekını acaba kalp kan pompalarken sıkıntımı verıyo damarladan dolayı aklıma cok sey gelıyo ama hıc bır seyımde sıkıntı gozukmuyo acaba yasayan biri böyle bir sıkıntısı veya cozumu bılen bırı varmısımdıden allah razı olsun tesekkur ederım...

2. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Aynisi bana da oldu daha once forumda yazmistim
    Lifter headache ya da exersion headache diye gecer litaraturde, vucudu asiri yorucu exersizlerden kacinmak gerekir gunlerce, yani gecene kadar.

Bir daha karsilasmamak icin
    -Iyi su ictiginizden emin olun
    -nefes kontrolu cok onemli, nefesinizi uzun sure tutmayin, kurallara gore nefes alip verin
    -ornekte bahsettiginiz gibi vucut sinirlarinin bu kadar ustune cikmak/asiri zorlama riski artiriyor

Gecmis olsun

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

oguzhanbebe bunu beğendi.
  3. oguzhanbebe

oguzhanbebe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bu süre cok uzun veya cok kısada olabilir yani dışarı çıktım araba gıdemıyordu kardan hafif elimi surdum ıteyım dıye elımı cektıgım anda tak zonk zonk dıpten dıpten basladı kan pompalaması ile ilgili bu sanırım . daha cabuk geçmesi için bana önerebileceğiniz bişey varmı acaba ?

Sayfayı Paylaş