Antreman,boy ve kilo verme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mehmet0057 tarafından 27 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mehmet0057

mehmet0057 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    İyi günler.Benim bir sorunum var.Kilo verip boyumu uzatmak ve fit bir vücuda sahip olmak istiyorum.Tecrübeli abilerimden bir istegim var:Evde 2x5 dumbell , ip ve barfiks demirim var spor salonuna yazılamam ve beslenme konusunda diyetisyene gidecektim ama ailem izin vermedi.Şimdi siz diyeceksiniz forumu bol bol oku diye eyvallah onuda yaptım ama yanlış bi şey yaparım diye korkuyorum bu seferde.Abilerimden rica bana söyledigim aletlerle ilgili bir program ve beslenme programı yazarlarsa çok makbule geçer.Yanlış anlaşılmasın şimdi direk program istiyor diye ben iyi niyetle söylüyorum.Diyeceklerim bu kadar yorumlarınızı bekliyorum inş. sayenizde iyi şeyler yapmak için elimden geleni yaparım.Selamlar...

NOT:
    BOY:1,65cm
    Kilo:75kg

2. mehmet0057

mehmet0057 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    yorum yapacak abilerim yok mu ?Selamlar...

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    boy uzamasına yardımcı olan besınler

balıktır sut urunlerıdır ve yeısl sebzeler + d vıtamını

d vıtamını yazın guneslenerek alabılırsınız genelde cogu kısı yazın boy atar hızlı bıcımde benden kısa olan arkadaslarım yaz bıtımınde benden uzun olduklarını bılırım

boy ıcın beslenme onemlı onun dısında egzersızler onemlı googlede aratırsan boy uzatan egzersızler bulabılırsın.

anna baba boyunuz kac cm .? genetıktır boy uzaması genelde yıyeceklerle sporla bır yere kadar yardımcı oluyor

VoLhuLk ve turkish__hacker bunu beğendi.
  4. VoLhuLk

VoLhuLk Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    boy uzatıcı ilaç olayına sakın girme en baştan bunu söylemek istiyorum, çünkü omurilik sıvısına ciddi zararları olan bir hadise, kiloyu atıp sütünü, omega-3 ünü düzenli alırsan muhtemelen yazın sonunda biraz daha boy sahibi olursun. Ama kesinlikle kilo vermen gerekli, kilo boy uzamasında en kötü etken.

5. mehmet0057

mehmet0057 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Anne boyu:1,55cm
    Baba boyu:1,65cm
    Beslenme konusunda bana program yazacak olan var mı ? Acıkmamak için nasıl beslenmeyelim.Birde boy kilo oranı hakkında yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.Selamlar...

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    anne baba boyuda kısa sızın boyunuzda fazla uzamaz ama dedıgımım gıbı spor ve boya faydaları yıyecekler yersenız bırkac cm daha uzamasına yardımcı olur

7. VoLhuLk

VoLhuLk Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    boy genetik boyun %25 i kadar daha uzayabilir
    bu durumda tahmini
    160x1.25=200
    2 metreye kadar yolun var, ben demiyorum danino reklamlarının yalancısıyım :)

8. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    valla o kadar abartı olmasa da boy tamamen genetiğe bağlı değil mesela benim annem 160 larda babam 1.75 ben 1.85im

9. Aab Husein

Aab Husein Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Boy uzunluğunun büyük bir bölümü kalıtımsal (genetik) olmakla beraber beslenme ve çevresel faktörlerin de kalıtıma göre azımsanacak kadar olsada etki ettiği bilinmektedir.

Hiçbir spor branşı boyu uzatamayacağı gibi kısaltmazda. Basketbol oynamak boyu uzatmaz. Vucüt geliştirme sonucu boyunuz kısalmaz ama ağır idmanlar sonucu boyunuzun uzamasının durmasına sebep olabilirsiniz. Ama spor yapmak dik durmanızı omuriliğinizin şeklinin korunmasını sağlayarak 3 4 santim arası uzamanıza sebep olabilir. [ki bu boy uzaması değil vucudunuzun normal yapısına geri dönmesidir.] Kalıtım sadece anne ve babaya ait olmadığından soy ağacınıza bağlı olarak anne ve babanız kısa iken siz onlardan 10..20.. santim uzun olabilirsiniz. Erkeklerde 18 - 23 yaş arası , kadınlarda 17 - 21 yaş arası ergenliğin son demleriyle birlikte boy uzamasıda durabilir. Bu yaşları çoktan geride bırakmamışsanız beslenmenize dikkat ederken boyunuzun üst sınırına ulaşabilirsiniz.(daha uzun uzadıya yazılabilirdi ama genelde bilinen şeyler)

Boyunuzun uzamasını istiyorsanız yapabileceklerinizin en başında düzenli beslenmek gelmelidir.
    Daha sonra düzenli spor yapmak.
    Ve son olarak hergün sert zeminde 5 ile 10 dakika arası sırt üstü vucudunuzu serbest bırakarak uzanmanızdır. Bu sizin omuriliğinin " s " açısını korumasını sağlarken, omurilik diskleri arasındaki sıvının sertleşmesini engelleyecektir.

Sayfayı Paylaş