antreman öncesi beslenme 3 saat çokmu ara?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Franquez tarafından 20 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    iyi aksamlar benim normalde herşeyim düzende gidiyor fakat c.tesileri işten biraz erken cıkıyorum normalde spora 5 gibi gittiğim için ogle yemegım 12.-12.30 arası oluyor ve saat 3 gibi evden yaptıgım sandvıcı yıyıp oyle gıdıyorum fakat yarın erken gıdecegım ıcın sandvıc yersem sındırımı zor oluyor rahat edemıyorum yani 12-12.30da yediğimle 3 te 3.30da antremana gıtsem sıkıntı yaparmı yedıgımd kuru fasulyelı bulgur + kofte salata

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Sanmıyorum reis :) bende genellikle aç gidiyorum :D en fazla acıkırsın biraz :D )tabi bilenlere sormak lazım ben sadece kendimden biliyorum :) )

Franquez bunu beğendi.
  3. Baufitchampion

Baufitchampion Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Belki antrenman sonuna doğru enerjisiz kalabilirsin. Durumuna göre belki gitmeden 1,1.5 saat önce bir muz filan yuvarlarsan faydası olabiir. Ben 2 saatden fazla süre yemeyip antrenmana gidersem çok acıkıyorum açıkçası

abseto bunu beğendi.
  4. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    inan hiç acıkmıyorum daha ıyı antreman yapıyorum ama kas kaybı falan dıyolarya 2 saat sonrası ıcın o yuzden yıyınce rahat calısamıyorum zorla yıyorum he antreman sonrası gomuyorum o ayrı ama ben antremana ac gıdıcem yoksa verım alamıyorum:)
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Mayıs 2016 ---
    gitmeden kahve ıcıyorum yarın yanına bı kuru meyve denıcem uyarmı acaba?

5. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Genel olarak yemekten 2 saat sonra antrenman yapılması önerilir. Eğer 3 saatlik süreyi 2 saate indirme şansı varsa, bir şeyler yapılarak bu süre kısaltılmalı. Ha ancak değişmeyen tek şey değişimdir, bu kurallar kişiden kişiye göre değişir, eğer sen 3 saatlik yemek-antrenman arası süresi ile güzel antrenman çıkardığını, erken yorulmadığını kendinde gözlemleyebiliyorsan sıkıntı yoktur, vücudunu dinle ve ona göre yol izle..

Franquez bunu beğendi.
  6. Baufitchampion

Baufitchampion Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Açıkçası en iyisi kendi vücudunun sesini dinlemek :)

7. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    hocam öyle oldugunu bılıyorum malasef yemege 1de gıtsem yemek kalmıyor mecbur o saatlerde gıdıyorum vakıt gecsın dıye alıp yavas yavas yıyorum:) ben gayet iyi verim alıyorum o kadar açlıkta fakat sorun yağ yakmak ıstemıyorum yag oranım baya düşük bü yüzden

8. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Kendi tok hissettiğin sürece bir sıkıntı yok ben her zaman cok hafif aç giderim dolu mideyle sporun hiçbir branşı bana göre yapılmamalı ki vücut enerjiyi besini yakmaya değil vücuda versin cünkü bildiğim kadarıyla mide çalıştığı sırada vücudun bir çok organı sindirim görevine başlıyor

D2403 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Franquez ve abseto bunu beğendi.
  9. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    Antrenmandan 2-2.5 saat once 2 tabak makarna, kisir yada bulgur pilavi yiyorum, 30 dakika kala 1 yemek kasigi kahveyi suyla karistirip iciyorum oyle gidiyorum. Ama antrenmandaki performans sadece antrenmandan 2-3 saat once alinan karbonhidrata gore degil de cok daha once dolan glikojen depolariyla alakali bir durum

Sent from my iPhone using Tapatalk

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  10. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    O zaman şimdi senin sorun şu, antrenman öncesi son öğün ile antrenman arasında 3 saatlik fark var, acaba bu 3 saatlik açlık süresinden sonra antrenman yapmamın ardından yağ yakar mıyım? Yağ yakmak istemiyorum..
    Bu soruyu Akhilleus, Extravaganza veya Octeniskrup gibi hocalara sorabilirsin, onlar daha iyi bilimsel cevap vereceklerdir :)

Franquez bunu beğendi.
  11. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    bugun 12.30da yedım gıtmeden kuru uzum kuru kayısı gibi aparetifler yedım 3.30 gibi basladım antremana gayet verım aldım :)

SoldiersOfGod ve abseto bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş