Antreman önce ve sonrası beslenme nasıl olmalıdır??

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve mustafa26 tarafından 14 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mustafa26

mustafa26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba
    37 yaşındayım. Düzenli olarak yaklaşık 3 aydır hafta da 3 gün, (yaklaşık birer gün arayla) hergün 1 saat olmak üzere Muay Thai antremanlarına katılıyorum.
    Geri kalan 4 günün 2 gününde de yine yaklaşık olarak 1 saat kadar kardiyo çalışıyorum. Genel amacım vücumu şekle sokup fazla kilolardan kurtulmak ve olabiliyorsa da sporla hayatımı daha fazla disipline etmek.
    Sorunum şu : Muay Thai antremanlarına direk işten gitmek zorundayım. Antremanlarda genelde 7-8 arası oluyor ve eve varmam 8,5 oluyor. Bu saatte aç oluyorum haliyle. Fakat bir yandan da kilo vermek gibi bir sorunum olduğu için ne yiyeceğimi bilemiyorum? Bu konuda önerilerinizi rica ederim.
    İkinci olarakta, antreman öncesi ve hangi saatte ne tür şeyler yiyebilirim? Kilo almadan bunu yapabilir miyim?
    Teşekkürler

Not : Yurtdışındayım. Dil sorunundan dolayı hocayla bu kadar detaylı konuşma şansımız olmuyor.

2. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
  3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    eğer yemek yeme sorunu var ise antrenmandan 20 dakika sonra 300 gr ayran ve 1 adet kek...

ancak, haftada bir gün dinlenme gerekir...haftada 4 gün 1.5 saat mt yapan birisi (tabi gerçekten mt yapıyorsa ?!) gerek kondüsyon gerekse fitlik açısından artı kardiyo ya ihtiyacı olmaz...))

haftada 1 gün full dinlenin..

sultanmehmed bunu beğendi.
  4. mustafa26

mustafa26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam
    Hafta da 3 gün 1 saat yapıyorum. 2 günde kardiyo yapıyorum. 2 günde boş geçiyor. (Ama günüm tamamen bilgisayar başında geçiyor, hareket şansım kısıtlı.)
    öğlen yemeğini saat 12 -13 gibi yediğim için ve antremana kadarda pek bişrey yemediğim / yiyemediğim için antreman sonrası acıkıyorum haliyle.
    Ayrıca derdim kilo vermek ve fit bir vucuda sahip olmak. Fakat 3 aydır uğraşıyorum fakat pekte ilerleme kaydemedim. (Daha öncede 4 ay kadar sürekli gitmiştim yine pek kilo verememiştim, o zaman pek yediğme dikkat etmiyordum)
    Şimdilerde ise en azından ekmek, pilav, makarnayı da kestim. tatlı veya çikolotayı pek yemiyorum. Abur cubur tabir edilen şeyleri de pek yemiyorum. Fakat bir türlü de kilo veremiyorum. Bu nedenle bu konuyu açtım. Boyum 170 cm, 82 kiloyum.
    Acaba antremanın bir iki saat öncesinde birşeyler yesem (tavuk vb.) ve akşam antreman sonrası yemesem daha mı efektif olur?
    Yağlanma had safha da bunu gidermek için yağ yakıcı türü birşey kullanmalımıyım? (Pek istemesemde)

5. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    yağ yakımı zordur ben 3 aydır çalışıyorum 2 ayda 3 kilo verdim göbeği biraz toparladım sonra ağırlık antremanına girdim tabi kardiyoyu kesmeden şu an sürekli eriyorum 64 e yaklaştım tabi hoşuma gidiyor :) ama sizin yaşınızda biraz daha zor kilo vermek.
    1)beslenmenizden beyaz ekmek,hamur,poğaça gibi rafine unlu gıdaları çıkartın ekmek olarak tam buğday yiyin illa ekmek yieceksiniz haftada bir kaçamak öğününde yiyin.
    2)kızartmaları kesin. normalde o kadar zarar vermeyen yağ kızartma oalyı işin içine girince bir canavara dönüşüyor
    3)şekeri kesin. şeker insülininizi fırlatıp yağlanmaya sebebiyet veriyor
    4)glisemik indeksi düşük gıdalar tercih edin
    5)karbonhidrat miktarını azaltın hele ki akşamları

illa ki kilo verirsiniz kardiyoyla beraber yapılırsa
    ama akşam yenilen k.hidrat zararlı onun yerine akşamları spordan sonra protein ağırlıklı beslenin az yağ az k.hidrat çok protein

size tavsiyem ızgara tavuk göğsü ve 2 dilim tam buğday ekmeğidir akşamları içni veya yağsız tonbalığı ve 2 dilim tam tahıl ekmeği balık ızgara köfte biftek gibi ürünlerde tercih edilebilir

6. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/dman-sonras-ne-yenmeli-t6437p3.html

Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş