Antremanı Günlere Bölmede en iyi sistem:

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Tun4 tarafından 12 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Herkese merhaba,

Şu an uyguladığım sistem yıllardır en çok verim aldığım sistemdir. Bu yüzden paylaşmak ve fikirlerinizi almak istedim. Vücudu günlere şöyle böldüm;

1. gün: Göğüs-Biceps
    2. gün: Sırt
    3. gun: Omuz-Triceps-Ön kol
    4. gün: Bacak

Karın antremanı için 1. ve 3. gün alt karın. 2. ve 4. gün için ise üst karın giriyorum. Peki bu sistem niye bence en iyi:

-Sırt ve Bacak büyük kas grupları olduğu için mümkün olduğunca fazla hareket yapıyorum ve bunları tek güne almak bence en doğrusu.

- Göğüs-omuz ve göğüs-triceps günleri arasında en az bir antreman olmalı. Böyle göğüs gününde çalışan ön omuz ve tricepsler yeterince dinlenmiş oluyor.

-Sırt ve bacak antremanı arasında bir antreman olması çok iyi. Çünkü sırtta ağır bir deadlift ve bacakda ağır bir squat girebiliyorum. Bacaklar yeterince iyi dinleniyor ve temel hareketleri sıkıntısız bir şekilde yapıyorum.

-Ön kol antremanından sonra uzun bir ağrı yaşanabiliyor ve tutma zorlaşıyor. sonraki gün bacak olması önkolu dinlendirmek adına önemli.(bacakta dumbell lounge hareketi yapmadığınızı varsayarsak tabiki)

-Bacak antremanı olduğu gün alt karında çok zorlanıyorum. Böylece üst karını o gün çalıştırmak daha mantıklı.

-Antremanı 3 güne böldüğümde karın antremanlarında sıkıntı yaşayabiliyordum. Bu sistemle her gün ağır bir şekilde karın girmeye gücüm kalıyor.

-Bu sistemi uygulayınca 3 gün spor yapıp 1 gün dinlenebiliyorum ve yine de yeterli dinlenmeyi sağlayabiliriyoum. Bu antremanda tabiki minumum haftada 4 gün antreman yapmak gerekli.

Son olarak bence en azından 6 aylık bir geçmişi olan sporcudan ileri seviye sporculara kadar uygun bir program. Benim antreman sistemimde hiç açık bulmadığım ve her kasımı yeteri kadar dinlendirebildiğim tek program bu oldu. Siz ne düşünüyorsunuz?

2. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Göğüs-Biceps
    off
    Sırt-Triceps
    off