Antremanı Bırakcam çünkü AMELİYAT!!!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve OrhanGencebay tarafından 23 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar Merhaba
    Ben Burun ameliyatı rinoplasti olacağım,vbiraz zor bir ameliyat olduğunu duydum,yani ameliyat sonrası ağırlık kaldıramıcam belli bir sür gibi geliyor:(
    Sorunum şu ki; Ben cankurtaranlık yapmış bi yüzücüyüm,ayrıca vücut geliştirme sporuna da son 5 aydır devam ediyorum,bunca sene yaptığım çabalar özellikle son 4 ayda body deki çalışmalarla yaptığım karın kası vs.. kaslarım ameliyat sonrası antremana belki de 1 ay ya da en azından 2 hafta kadar ara vereceğim için SÖNECEK Mİ ?
    Arkadaşlar ameliyat sonrası en az 2 hafta body i bırakıcağım aylardır bırakmadığım sporu mecburen
    ve Kaslarımın hiç değilse erimemesi vücudumun olduğu gibi kalması için Ameliyat sonrası Ne yapmam lazım neler yemem lazım???Ne içmem lazım???Aminoasit mi kullanmam lazım?
    Elimdeki supplementlerim:Universal GH Max,Creatin monohidrat,Glutamin,Ultimate Whey.....
    Lütfen yol gösterin Çok korkuyorum vücudum erimesin gitmesin boşa çalışmalarım ....Lütfen

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:40 ----------

Bu arada Body deki hocam dediki :"İstediğin kadar uğraş Ericektir kasların " dedi.Ama Elma,çok ye kivi muz,ananas çok tüket dedi ameliyat sonrası...Amino kullan diyen de oldu,,,Ne yapmam lazım elimde aminoasit yok alırsam da amino2700 alırım universalın işe yararsa eğer kası eritmemek adına???

2. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Geçmiş olsun.İnşallah başarılı bir ameliyat geçirirsin.

Kaslar 1 ayda bile erimez merak etme yalnız şişkinlik gider(söner yani).2 haftadan sonra 2 günlük antrenman toparlar anında.Gücün kesinlikle daha da artar uzun süreli dinlenme olduğu için.

Ameliyattan sonra yağsız tavuk,yumurta beyazı,light süt bu 3lüyü hiç bir zaman ihmal etme.

Bunun dışında supplementlere sakın sönmeyim diye yüklenme.Az az kullan fakat creatini hiç kullanma antrenman yapamicağın için gerek olmaz ona.Whey ve glutamin den yarım ölçekten daha az al normal kullanımına göre.

2 hafta mola vermek için harika bir süre :) Sıkma canını ben kanser tehlikesi ile yattım hastanede 2 ay kilo verdim evet ama fazla kan aldıkları için :) Senin ameliyattan sonraki dinlenme süren sadece 2 haftacık.

Hiç birşey olmaz içini rahat tut.Tekrar geçmiş olsun

pastnova bunu beğendi.
  3. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    çok teşekkür ederim angaralı hemşerim :D
    ben de gazi hastanesinde ameliyat olacağım pazartesi günü,ya şişkinlik gidecek diye korkuyordum,rinoplasti bu bi de sakat bi ameliyat ağırlık hemen kaldırsam 1 hafta sonra dikişler patlar ya da burun damarları patlar foşur foşur kanar,dediklerini uygulayacağım ve elma muz kivi ananas çok yiyeceğim c vitamini alcam bir de açıkcası antreman da hiç yapmayacağım için yediklerim yağ yapıp definisyonumu bozmasından korkuyorum,bilgilendirme için teşekkürler

4. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Rica ederim hemşerim :)

Gazi güzeldir :) Şişkinlik gidicek.2 hafta sonra ilk antremanında müthiş bir şişme hissediceksin.Bol su içersen vücut zaten anında toparlıyor.

Sen doktorların dediğini yap sakın zorlama herşeyin başı sağlıktır.

Şekere ve yağa dikkat edersen vücut yağ yapmaz :)

pastnova bunu beğendi.
  5. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    teşekkürler kardeş
    Yağ ve şeker yemiyorum zaten
    Kreatin monohidrat ve GH max almıcam ameliyattan sonra
    Yanlız günde 1 ölçek Protein Tozu alırım whey,bir de 5 gram glutamin alırım günde yeter bunlar inşallah kasları besleme adına,yetmez derseniz amino2700 alırım universalın

6. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    bence endişelenmeni gerektirecek bir durum yok kasların için,bu spora gönülden bağlı olduğun belli,1 ay bile ara versen biraz hacim kaybedersin belki ama,altyapın olduğu için kas hafızası denen bişey var hemen toparlarsın nolacak,acil şifalar dilerim.

7. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    teşekkür ederim evet spor aşığıyım,ve asla sporu bıraktığım olmadı,sadece bazen yüzücü olduğumda şınavı mekiği bırakıyodum ama göğüs kaslarım gene de sönmüyodu,ama şimdi whey falan da kullandım,ameliyat olduktan sonra 2 hafta falan yatcam,ve vücut kendini salar diyolar korkum bu inşallah hacim kaybetmem zaten iri değilim fitim sadece iri olmak istiyordum o yüzden body e başladım

8. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    fotoğrafdaki sensen boşver 1 ay istediğin gibi ye iç 1 ay sonunda başlarsın

9. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Vücudun komple bir dinlemiş olur bence hiç bir supplement alma.1 ayda hiç bişi kaybetmesin ;)

10. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    katılıtorum bu son yoruma. hatta aldığın protein seviyeside kilo başına 1 gr. olsun. bırak dinlensin biraz vucudun. supplementler mucize deil. aynı zamanda karaciğer budinlenmeden en cok memnun kalacak olan. ayrıca devamlı supplement kullanıpta semptomları tıkamanın bi alemi yok. bağımlı duruma getirirssin vucudu bir sure sonrada olcu kazanamassın. o zaman ya dozu arttırmalısın yada ara vermelisindir. en iyisi 2-3 hafta ara vermektir zaten. sana bu fırsat başka bir şekilde gelmiş. için rahat olsun dinlen sadece.

pastnova bunu beğendi.
  11. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar burun ameliytatım başarılı geçti maalesef 3 hafta uzak kal dediler,ananas kivi elma muz yiyorum bol bol evde boş boş oturuyorum dışarı çıkmıyorum
    zaten elim yüzüm şiş estetik amaçlı da bi ameliyattı bu burnum için...
    Günde 5 ila 10 gr Glutamin alıyorum yaralarımı çabuk iyileştirsin çabuk kendime geliyim diye ameliyat sonrası...
    Günde 1 ila 2 ölçek de Protein Tozu alıyorum...
    Yumurta beyazı ara sıra ara sıra tavuk nohut fasulye
    Başka solemek istedikleriniz var mı?Önerecekleriniz?

12. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    keşke biraz yardımcı olsanız
    doktorum bile söylemedi bana hiçbişey b ukadar süreyle uzak dur demedi body den ne biçim doktorlar var ya,sorduğum halde bilmiyor adam,ben 2 haftaya başlıcam,yoksa aylardır yaptığım vücut ericek diye cok korkuyorum walla arkadaşlar

13. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    bugün 5 gün oluyor ameliyat olalı ama karın kaslarım şimdiden erimeye başladı eskisi gibi belli değil kaslarım eriyor mu acaba
    Hergün 1 muz biraz kivi biraz ananas biraz elma yumurta beyazı tavuk eti balık eti bohut faülye yiyorum yanında glutamin ve whey de içiyorum günde 1 ölçek ama görüyorum ki hacmim küçülüyor önüne geçemiyorum

14. mcitir

mcitir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 2010 kasım ayında burun deviasyon ameliyatı oldum ve 1 ay spor yapmadım ama ameliyattan sonra kı 1 ayda ınanılmaz bır nefes almada ve performansda inanılmaz bı artıs oldu sana tavsiyem ameliyattan onrakı ilk hafta sadece hafif calıs benim gibi yapma.bende herzamaki kilolarıma girip setimi bitiremeyince sinir oldum ve o hafta her yerim agrıdı..ama 1 haftadan sonra yine eski performansıma hatta daha ıyısı oldu daha ıyı nefes aldıgım icin..Kolay gelsin..

15. rekliox

rekliox Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    dr
    Yer:
    adana
    soylediler mi bilmiyorum izometrik egzersiz yap gerilemeni yavaşlatır

16. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    arkadalar burun ameliyatı olduğum için doktor 1 ay yanaşmıcaksın spor aktivitelerine dedi yürüyüş yapabilirsin sadece dedi,kan dolaşımın hızlanırsa burnunun ödemleri patlar daha da şişer dedi suratın burnun dedi,bilmiyorum doktoru dinlesem mi,zaten hareketsizim ameliyat olalı 10 gün oldu ve evden çıkmadım ole boş boş evde dinleniyorum,mekik bile çekmiyorum hiç değilse 20 dakka karın egzersizi uygulasam mesela bir gün üst karın bir gün alt karın yapsam evde yararı olur mu karın kaslarım adına?

17. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    gün gelecek şu mesajını okuyup güleceksin, vay be ben bu kadar mı takıntılı olmuşum, diiceksin...

yapmayın etmeyin, bu kadar da bağımlı olmayın.. ameliyatını oldun, keyfinden olmadın herhalde, sağlığın için oldun, şimdi de dinlenme dönemindesin, doktorunu dinlemeyip tüm ameliyatı riske atmak istiyorsun hala kafanı bı tip şeylerle kurcalıyorsun. bunun adı obsesyondur...

18. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    ama ben spor aşığıyım sportif bi faaliyet yapmassam kendimi çok kötü hissedip sanki obezite olmuş bi hasta gibi hissediyorum,tüm kaslarım erimiş gibi geliyor

Sayfayı Paylaş