Antivirüsler..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve umur35 tarafından 7 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle herkese merhaba..

Sizlere danışmak istediğim konu antivirüsler..

Şu anda Avast kullanmaktayım ve hem normal durumdaki işlemci performansı düşürme olayı hem her gün hatta günde bir kaç kez güncelleme paketi indirmesi hemde son olarak bu güncelleştirme paketlerinin bilgisayarı ayrı bir şekilde kasmasından dolayı artık silip yeni bir antivirüse geçeceğim..

Hep düşündüğüm bir şeydi ama vakit bulamıyordum.. Bu tatil döneminde sık sık bilgisayarın başına oturma fırsatım oldu ve iyice sinirlerim gerildi artık..

Sizden isteğim denediğiniz free, sağlam ve kaliteli antivürüsleri bana önermeniz.. Türkçe olması önceliğim çünkü kardeşim bilgisayar bölümünde okuyor ve sık sık virüslerle haşır neşir oluyorum.. Rahat kullanabileceğim bir program olmalı..

Acilen yardımlarınızı bekliyorum..

2. mixxewa

mixxewa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Deep freeze kullan işini sağlama al.

3. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Kaspersky ı deneyebilirsin,şu an anti değil de int security kullanıyorum ama kav işini görecektir aslında avast 'ta iyidir sadece açılışta pc nin geç açılmasına neden oluyor onun dışında kasıldığına şahit olmadım açıkçası kav bedava değil ama istersen serialini bulmana yardımcı olabilirim.Ayrıca bilgisayarına temiz bir format atıp ondan sonra avastı kurduğunda şu anki sorunla karşılacağını da sanmıyorum..

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben eset smart security kullanıyorum ve oldukça memnunum.kaspersky denedim fakat key sürekli kara listeye alındığından sıkıntı yaratmaya başladı.gerçi elimde kaspersky için limit sıfırlayıcı diye bir program var ama deneme fırsatım olmadı.

5. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Eset iyidir,tavsiye ederim..

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    birçoğunu kurdum zamanında..hatta işyerimde lisanslı kaspersky antivirüs var..kaspersky gerçekten makineyi norton gibi şişiren meşgul eden bir yazılım..

yine beni birçok dertten kurtaran deneme süresi bitene kadar avast oldu..şimdi deneme süresi bitti bir program alma niyetindeyim..aklımda da avast vardı..

bit defender de övülüyor..

7. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Ben Kaspersky kullanıyorum, çok kasıyor bilgisayarı ama temiz tutuyor. Daha önceleri avira antivir kullanmıştım, ücretsiz bi program, bilgisayarı kasmıyor ve virüs bulma performansı da fena değil. Tavsiye edebilirim bu programı.

8. Pluchart

Pluchart Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Antivirus programlarının bilgisayarı zorlamasından ben de çok şikayetçiydim.. Son 3-4 aydır Avira kullanıyorum ve bu sayede sorunu çözdüm.. Hem iyi bir antivirus hem de sistemi yormuyor.. Ayrıca illegal yollara başvurmadan kullanabileceğiniz ev kullanıcıları için ücretsiz sürümü de mevcut..

9. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ben bır kac kez formatladıktan sonra avast kurdum son 5-6 ay ıcınde..
    Hepsınde de vırus gırısı oldu pcye kardesımden dolayı..

Ama ne vırus gırerken ne de taramalarımla bır uyarı vermedı.. Tamam cogunlukla buluyor ama bulmadıklarıda oluyor ve cok can sıkıyor..

Mesela en son bır msn vırusu gırmıstı tum pcyı en detaylı sekılde tarattım saatlerce, yınede bulamadı..

Kasma olayına gelınce, sıfre gırıp oturum her acıldıgında 3-5 dk guncelleme ındırıyor arkaplanda ve durduramıyorum, kapatamıyorum guncelleme olayını.. Gunde en az bır kere oluyor bu olay..

Pcnin konfigurasyonu pek ıyı degıl zaten.. Bu yaz yenı bır makına alacagım.. Yaza kadarda zaten arada bır acacagım pcyi ama her actıgımda 30 dknın 3-4 dksını kasma olayı ıle gecırmek sınırlerımı gerıyor....

Konuya gelen yorumlar ve onerıler arttıkca cogunlugun hemfıkır oldugu bır antıvirüse gecıp goruslerımı yazacagım..

Sımdıden yorum yapan ve yapacak herkese tesekkurler..

10. Katre-i Matem

Katre-i Matem Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında tam anlamıyla güvenliği antivirüslerle sağlayamazsın.
    Ancak sana en çok yardımı olabilecek antivirüs programı Kaspersky'dır.
    Kaspersky diğer antivirüslerle kıyaslandığında daha başarılı bulunabilir.
    Ancak güzel bir güvenlik ortamı oluşturmak için antivirüs programında çeşitli ayarlamalar yapmak gerekir.
    Bu da sistemi daha fazla yormasına neden olur.(ram, işlemci vs.)
    Bundan şikayetçi olduğun için sana ESET Smart Security'i önerebilirim.
    Eğer ESET Smart Security'i tercih edersen sana sitesinden orjinal yazılımı(lisanslı normalde ücretli) nasıl indirebileceğini anlatabilirim.
    Bunun dışında sistemi yormadan, maksimum güvenliği sağlayabilmen adına sana Deep Freeze'yi öneririm.
    Bu programı kurduğunda bilgisayar bir nevi donduruluyor.(Adı üstünde)
    Yani format atarsın gerekli programları kurup ardından deep freeze'yi kurarsın.
    O saatten sonra bilgisayarına herhangi bir virüs bulaştığında, bilgisayarı yeniden başlatarak deep freeze'yi ilk kurduğun zamana dönenbilirsin.
    Örnekleri çoğaltmak gerekirse, C bölümünde bulunan dosyaların hepsini yanlışlıkla sildin.Bilgisayara reset attığında o günkü ana geri dönecektir.
    Belirttiğim gibi bir nevi bilgisayarı, deep freeze'yi kurduğun zamanda donduruyor.
    Gerekli bir program kurulumu yapacaksan, deep freeze'yi o an için devre dışı bırakman gerekir.Yoksa verdiğim örneklerdeki gibi geriye dönüş olacağından program gider.
    Ama ben bunlarla uğraşamam, çok program yüklüyorum, gerekli dosyalar indiriyorum diyorsan o zaman deep freeze seni sıkabilir.
    Uzun oldu ancak kafandaki soru işaretlerini az da olsa giderebilmişimdir umarım.
    Merak ettiğin bir husus olursa konu altına mesaj bırakırsın, memnuniyetle cevaplarım.

11. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    antivirüs kullanmıyorum,kafam rahat:) bilgisayarda kaybedecek birşeyim yok,arada bir formatlıyorum.ama kasma probleminden rahatsızsan nortondan uzak dur derim,bir ara kullandım.

12. apollo1315

apollo1315 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    hiç uğraşma bence taşınabilir harddisk al bitane önemli dosyalar orada dursun oyunlar müzik resim vb. antivirüs yükleme

13. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
  14. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Antivirüs kullanılmazsa eğer virüslerin taşınabilir hard diske de bulaşması çok zor değil, bilgisayara taktığında an meselesi. Özellikle günümüzdeki gelişmiş virüslerin.

Bir kere bulaştı mı artık yakanızı bir türlü kurtaramadığınız virüsler var, ne antivirüs ne de format bu noktadan sonra işe yarıyor. Sadece C sürücüsünü değil bilgisayardaki bütün sürücüleri formatlamadan kurtulamıyorsunuz bu illetten. Bu da bilgisayardaki diğer bilgileri de silmek zorunda kalmak demek. Böyle virüslerle daha önce karşılaştığım için söylüyorum.

15. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Ben avg diyorum pc yi kasmaz uzun zaman virüs programı kullanmadım şimdi avg kullanıyorum çok güzel herkes denesin ama ağ komşuların yoksa ferdi ev kullanıcısı isen seni korur ben sadece canım sıkılınca format atarım pc.ye asla C de önemli bilgilerim olmaz bunlar hep tecrübe sen beni dinle AVG kur sonra dua et bana:)

16. by_bambam

by_bambam Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Avirayı tek geçerim gerçekten çok çok iyi bir program deneme sürümünü indirip kurarsanız 30 gün ücretsiz antivirus programınız olur son günlere yaklıştıkça kaldırıp kaldırıp kurabilirsiniz böylece her seferinde 30 günden başlar...

Aviranın özellikleri
    Pc kasmıyor,kullanımı kolay,Antivir,MailGuard,Firewall,Webguard....

17. Katre-i Matem

Katre-i Matem Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Deneme sürümlerini kullanmanızı tavsiye etmiyorum.
    Ayrıca deneme sürümlerini kaldırıp tekrar kurup süreyi uzatmayı hiç ama hiç tavsiye etmiyorum.
    Sebebine gelecek olursak, deneme sürümüyle programdan tam anlamıyla verim alamazsınız.
    Adı üstünde Deneme sürümü.
    EK: Sonuçta bu ürünleri satışa sunmak için üreten firmalarda bu işin bilincinde.
    Yani demek istediğim onlarda biliyor bu programları formatla ya da farklı bir yolla yeniden kurup, programın süresini uzatmayı.
    Böyle olduktan sonra nasıl para kazanacaklar?
    O nedenle deneme sürümleri verim sağlamaz.

Son düzenleme: 11 Şubat 2010
  18. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    sende benim gibi antivirüs kullanma :D haftada bir format at , bende bi ara kaspersky kullanıyordum keyleri blacklist cıkıyor bende antivirüs kullanıyorum

19. by_bambam

by_bambam Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Önemli olan koruma sağlayıp sağlamaması şuan için ben de bir sıkıntı yok 1 yıldır aynı şeyi yapıyorum....

20. Katre-i Matem

Katre-i Matem Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman ne diyeyim.
    Koruma sağladığını inanmaya devam et.

Sayfayı Paylaş