Anteremandan sonra beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 3 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    antremandan önce 50 gr kadar protein alıyorum 2 yumurta 1 litre süt 100 gr yoğurt dan alıyorum sabah spora gittiğimde işim bittiği zaman ev biraz uzak olduğundan 2 saaten önce bir şey yiyemiyorum sanırım vücut dinlenirken gelşim sağlanıyo 2 ssaat sonra aldığım protein bana faydalı olur mu yoksa sabahleyin daha fazla protein alsam o yeter mi yardımcı olursanız teşekkürler

2. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    1/2-1 saat arası alman uygun önce istersen 100 gpro. al ancak sonra mutlaka alman gerek

3. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    protein tozu yaşımdan dolayı önerilmiyor onun acaba diyorum bende 2 saat sonra alırsam nasıl olur çok sorun olur mu

4. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    kaç yaşındasınız? protein alımını ilk 40 dk içinde yapmalısınız kayıplara neden olmamamk anti katobolik etkiyi durdurmak için almak zorundasınız yaşla proteinin ne alakası var bunu kim söyledi bir uzmanmı? 2 saat çok geç max 40 dk içinde

5. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    1 saat evvel sıvı karbo 30 dakkika kala protein

Antremandan en az 3 saat evvel yemek yenmeli ( Komplex karbonhidrat pirinc lapasi, makarna,bulgur pilavı) antreman a 1 saat kala 40-50 gram karbonhidrat sıvı alınmalı antremana 30 dakika kala 40-50 gram protein alınmalı

sivi almamizin neden antreman esnasında aktif kasin karbonhidratı direk kullanmasını sağlamak ne antreman bittikten sonra 30 dakka iç.inde 25-30 gram protein 1-4 saat içerisinde ise komplex karbonhidrat almalıyız cunku boşalan glikojen depolarının yeniden dolmasını sağlamak için..

6. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum,
    benim antrenman yaptığım yerde eve uzak. Ancak bunu şöyle hallediyorum. Evde kepekli pirinç lapası (200gr) ve haşlanmış/ızgara tavuk (150-200gr.) bir saklama kabına koyuyorum. Saklama kabını çantaya atıp yanımda götürüyorum. Ben salona arabayla gidiyorum çıkışta ronnie coleman gibi arabada tavuk/pilavı mafiş ediyorum. Araban yoksa salonda yer falan varsa orda da halledebilirsin. Yada ne bilim parka git.

7. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Agırlık calisma döneminde 2 gram Definasyonda 3 gram Pro

Bunu kim söyledi merak ettim ? hangi uzman doktor proteini ister toz olarak al ister baliktan ister lor peynirinden ister köfteden ister kıymadan ister etten :) sonucta protein ihtiyacını karsıla yeterki kim önerdiyse yanlıs bilgi vermis bence protein tozlarının insan sağlıgını etkilicek bir zararı yok ayrıca proteinin gereğinden fazla alımı zararlı ağarlık calışılan dönemlerde kilo basına 2 gram yeterli definasyonda 3.5 grama kadar çıkar bu oran korkma dostum..

8. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    protein tozunu yaştan dolayı nasıl önermediler anlamadım?? protein tozu pharma grade değildir.100gr yerine bir günde 1,5kgda içsen en fazla kabız veya ishal olursun :)

9. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    bu arkadasın beslenme stili cok yanlıs.sana tavsiyem formu daha daha cok oku.sporda yenisin anlasılan

bi vücütcunun en önemli ögünü antreman sonrasındaki ögünüdür.

eger bunu es gecersen,vücüdünda seni es gecer

zone adlı suplement i tavsiye ederim.hem glutamine var hem creeatin var hemde protein ,karbonhidrat

dikkat et ki emeklerin bosuna gitmesin.yanlısını düzelt

Sayfayı Paylaş