Antepfıstığı ezmesi (hepota)

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve rei tarafından 15 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Hepota Antepfıstığı ezmesi yeni bir lezzet olarak sizleri Antepfıstığı ezmesiyle tanıştırıyor. Antepfıstığını sadece çerez vb. gibi ürünlerle değil, kahvaltı sofralarına girecek bir ürün olarak tüketicilerin beğenisine sunuyor. Hepota Antepfıstığı ezmesi kahvaltılarda çocuklarında çok beğeneceği yeni bir lezzet. Özellikle gelişme ağındaki çocukların zeka ve vücut gelişimine katkıda bulunur.

Kavrulmuş Antepfıstığının şeker ve doğala özdeş aroma (vanilin) ile karıştırılıp, ezilmesiyle elde edilen doğal bir üründür. Katkı maddesi içermez. Yeni lezzet deposu Antepfıstığı ezmesi İçerik : Antepfıstığı, şeker, doğala özdeş aroma (vanilin).HEPOTA ANTEPFISTIĞI EZMESİ ÖZELLİKLERİ
    • Antepfıstığı ezmesi, ince bağırsakta glikoz emilimini azaltır ve kan şekerinin yükselmesini önler: Bu bakımdan şeker hastalarına fıstık yemeleri öğütlenir.
    • Antepfıstığı ezmesi, yapısındaki doymamış yağ oranının yüksekliğiyle kan şekerinin yükselmesi riskini azaltır.
    • Kolesterol içermediği gibi, kandaki kolesterol düzeyini düşürücü etkisi de vardır. Böylece kroner kalp yetmezliği riskini azaltır.
    • Antepfıstığı ezmesi, karaciğerdeki yağlanmayı önler ve kan şekerini düşürür.
    • Antepfıstığı ezmesinin afrodizyak (cinsel gücü arttırıcı) etkileri vardır.
    • Antepfıstığı ezmesi gelişme çağındaki çocukların zeka ve vücut gelişimine katkıda bulunur.
    • Antepfıstığı ezmesinin içerisinde görülen koyu renkli tanecikler Antepfıstığı?nın dış zarı (kabuğu) olup, bu zarın vücut için antioksidan (toksik maddeleri etkisiz hale getirici) etkisi vardır.
    • Enerji deposu olan Antepfıstığı ezmesi soğuk kış günlerinde vücudun sıcak tutulması açısından da önemli bir besindir.
    • Antep fıstığı E,B ve C vitaminleri bakımından zengindir.
    Not : Ürün üzerindeki yağ tabakası Antepfıstığının doğal yağıdır. Bozulma belirtisi değildir.

http://postimage.org/image/nq4zbfyc/

kaynak: http://www.hepsidogal.com/Hepota_Antepfistigi_Ezmesi_(320_gr.)-140.php

Arkadaşlar malesef besin değerlerini çok aradım ama bulamadım eger bulabilen varsa ve buraya koyabilirse sevinirim.
    Ben sporlardan sonra whey+su+fıstık ezmesi shakerda karıstırıp içmeyi planlıyorum meyve suyundan çok sıkıldıgım için bu günden itibaren baslıyorum denemeye inş tadı güzel olur.

Son düzenleme: 15 Eylül 2011
    themertyildiz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş