Antamandan önce ve sonra napmalıyım tam emin olamadım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve fatihkaraezberbozan tarafından 19 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fatihkaraezberbozan

fatihkaraezberbozan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    siteden edindiğim bilgilerle destek hiç bişey almıyorum yaşım 16 antramadndan önce 150 gram tavuk göğsü yiyorum sonrada yarım litrelik bir şişeğe 2 çorba kaşığı pekmez koyup suyla karıştırmış oldum karışımı içiyorum üzüm pekmezi doğrumu yanlışmı yapıyorum napmalıyım 170 boy 51 kilo

2. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    gün içinde diğer öğünlerinde ne yiyosun? proteini sadece 150gram tavuk göğsünden alıyosan yanlış yapıyosun

3. fatihkaraezberbozan

fatihkaraezberbozan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    sabah yumurta yiyorum beyazını 1tane akşam değişiyor

4. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    öncelikle forumda biraz vakit harcayıp antrenman yapanların beslenme düzenlerinin nasıl olmaları gerektiği konusunda yazıları okumalısın öğlen 150gr tavuk yedim sabah 2yumurta yedim akşam makarna yedimle olmaz. kilona göre günlük protein ihtiyacını belirleyip bu ihtiyaca yönelik beslenmelisin. çok ağır olmayan hafif-orta seviyede antrenman yapıyosan kilon başına günde yaklaşık 1,5 gram kaliteli protein almalısın (mesela 50 kiloysan en az 70-80gram protein almalısın gibi) .kabaca verebileceğim tavsiyeler: yağlanmanın önüne geçmek için şekeri, hamur işini kes karbonhidratı abartma.antrenman öncesi karbo ağırlıklı ve protein de içeren bi öğün alıp 2saat sonra antrenmana başlayabilirsin.zayıf olduğunu düşünüp kilo almak da istiyosan antrenmanda verimli çalışmak için meyveleri kullanarak yapacağın shake içecekler sana yardımcı olacaktır. antrenman sonrasında da protein ağırlıklı beslenmelisin bi miktar da kaliteli karbonhidrat almalısın.öğünlerine sebze de ekleyebilirsin.vücudunu uzun süre aç bırakmamalısın.kahvaltıda da protein ağırlıklı beslen kilo almak için de fıstık ezmesi vs yiyebilirsin.yağ ihtiyacın olduğunu da unutma yağı kesmemelisin gerektiği kadar almalısın.ara öğünlerde kuruyemiş tercih edebilirsin hem protein, hem kaliteli yağ içerirler.anladığım kadarıyla zayıf bi vücudun var. kısaca ye ye ve ye! sana kabaca verebileceğim tavsiyeler bunlar. forumda bi tur at sana gereken bilgileri rahatça edinebilirsin :)

5. fatihkaraezberbozan

fatihkaraezberbozan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    ya tamamda forumda araştırdım biraz değişik beslenme planları aş biraz az olunca ailemde doalyısıyla izn vermiyor bide dediğiniz konuları nerde bulabilriim 70-80 gram protein zor bişey değilmi

6. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    ben de şu an yaz tatilinde olduğum için ailemle kalıyorum onlardan ayrı beslenmek gerçekten zor ve masraflı ama bu iş başka türlü olmaz. ailenle konuş. eğer gelişmek istiyosan, bu işe heves ettiysen onlar akşam makarna ve kızartma yiyosa sen marketten ton balığını alcaksın, tavuğunu pişirceksin, yumurtanı kırcaksın. bu iş böyle yürür ;)

Sayfayı Paylaş