Antalya laradan yarışmacılarla fotoğraflar ve röpörtajlar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jimraynor tarafından 19 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Herkese selamlar. Forum kuralları gereği ismini veremeyeceğim bir supplement firmasının antalya lara şubesinin bugün açılışındaydım. Türk gururu yarışmacılarımızla fotoğraf sohbet imkanı buldum. Forumda tartışılan birçok konudan aklımda kalan küçük soruları sorma imkanı buldum.

Benden daha geveze kimse olmadığı için soruları hep ben sordum. (Gerçi insanlar soru sormaya hep çekindiler) Arada mekik çekersem yağlar yanar mı gibi saçma soru soranlar da vardı ama sağolsun sporcular o tarz soruları çok detaylandırmadan cevaplayıp bıraktılar.

Öncelikle kimler vardı onu söyleyim. Benim şahsi efsanem Ersin adaklı, olağanüstü sempatikliği ve inanılmaz bilgisiyla ERsin kuruel, mütevaziliği ve hafif agresif bakışlarıyla Serdar Aktolga (sanırım diyetteydi :) ), Antalya'nın gururlarından Erhan Selametoğlu ve Ersin kuruel'in kardeşi öbür sene yarışmayı düşünen Ercan kuruel.

Fotoğraflar ve konu forumda sakınca teşkil etmeyecekse konuştuğumuz konuları burada özetleyeceğim.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 19 Mayıs 2012
    mJw, HUMOR, Azi ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  2. bbacemi

bbacemi Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Sorduğun soruları ve verdikleri cevapları merakla bekliriyorum.

3. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    bekliyoruz :))

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    1)İlk olarak fotoğraf çektirirken serdar aktolgayla konuştum. kendisine diyette olduğumu yoğun supplement kullanımında da aşırı yyıpratıcı idman yapmanın doğru olup olmadığını sordum ayrıca günde 2 saat cardio yaptığımı söyledim.

-Her zaman yıpratıcı idman yapmak iyidir ama cardion çok fazla o kadar cardioya gerek yok acele edersen küçülür kalırsın dedi. günde 1 kez sabah yeterli interval olarak yap sabit tempo yapma dedi. body gibi düşün cardio da kısa ve şiddetli olmalı 40dk yeterli dedi.

2) Efsanem ersin adaklıyla fotoğraf çektirdikten sonra aynıya benzer sorumu diyetimi kendisine aktardım.

-Her zaman yoğun idman iyidir ama bazen gününde olmazsın enerjin gücün yoktur böyle zamanlarda dinlenmelerini kısaltarak yine aynı idmanı yap dedi. Biz enerjimiz olmadığında aksine fazla dinlenen bir milletiz bu yanlış dedi. Ayrıca günde sabah 1 akşam 1 cardio yapmamın yanlış olduğunu böyle gidersen sümük gibi kalırsın dedi :)

Ardından toplu soru sorulma kısmına geçildi. Oraya akşam devam edeceğim şimdi işyerimden ayrılmam lazım.

GencGrafiker, speedtouch, HUMOR ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  5. bbacemi

bbacemi Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Bu koşular sabah kalktığımızda ac karnına mı olacak acaba

6. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Tekrar merhaba arkadaşlar bu aralar yoğun iş temposundan ötürü girip yazamadım sizi beklettim.

Toplu soru sorma kısmına geldiğimizde ilk sorumu serdar aktolgaya sordum.

-Günde kaç gram bcaa aldığını ve bcaa için günde 1 kez hakkı olsaydı bunu ne zaman kullanacağını sordum.

C:Kesinlikle idman sonrası dedi. Supplementlerde çok değişik şeyleri denemenize gerek yok zamanlama olarak zaten ne zaman alacağınızı kutunun üzerine yazıyorlar o yüzden fantastik düşüncelere gerek yok dedi. Benim hiçbir zaman sponsor sorunum olmadığı için aklıma geldikçe sürekli bcaa alırım günde 6-7 kez aldığım olur bazen tek seferde idman sonrası 20-30 gram alabilirim dedi.

-Beslenmenizde en çok dikkat ettiğiniz şey nedir dedim.

C: Kırmızı et dedi. Herkesin vücuduna yarayan besinler vardır ben mesela gece balık yediğimde sabah kaslarımı net göremiyorum bana hiç yaramıyor aksine Ersinde (Ersin kuruel) durum tam tersi dedi.

-Süt ürünlerine ne kadar yer vermemiz lazım yağsızlığı engelleme veya büyümeye kötü katkısı olan bir besin mi sizce dedim.

C: Ersin Kuruel kenardan bağırdı bırakın sütü çocuklar içsin çocuk muyuz biz dedi. Serdar Aktolga süt ürünleri bence hammallık dedi.

-Diğer sorum definasyonda nasıl idman yapmalıyız neler önerirsiniz dedim.

C: Serdar aktolga cevap verdi. Yok 3 set yaparsanız define olursnuz yok 20 tekrar yaparsanız kası parçalarsınız vs bu tarz şeyler saçma sapan inanışlar definasyonu yapan şey diyettir dedi. Kaslarınızı aşırı yıpratırsanız zaten düşük kalorili besleniyorsunuz iyice küçülürsünüz dedi.

Ersin Kuruel oradan sözü aldı. Eskiden türk bodycileri 47cm kolla diyete başlarlardı 42 ile yarışmaya girerlerdi şimdi durum tam tersi mesela erhan selametoğullarını biz hazırladık kendisi 46cm kol ile diyete başladı yarışmaya 48 ile girdiler dedi. Bir sporcu kış döneminde %10dan daha fazla kilo almamalı dedi. Yurtdışına baktığımızda 105kg adamlar 115i geçmiyorlar serdar hoca bugün yanlış bilmiyorsam 97kg dedi. Kendisi en fazla 105 oldu dedi. Body yapan adamın kışın karnını tuttuğunuzda bir avuç yağ var ise o adam sporcu değildir her zaman form önemlidir dedi.

-Cardio konusunda neler önerirsiniz kimi yarışmacı yarışma öncesi dönemde 2-3 saat sabit tempo cardio yaparken kimisi interval yapın diyor bu konuda neler diyorsunuz dedim.

C: Ersin Kuruel, aynı body idmanı gibi olmalı kısa ve şiddetli o yüzden interval cardio dedi. 40dk olsun ama şiddetli olsun cardionuz fazlaya gerek yok dedi. Kesinlikle 60-70dk sabit tempolu cardioları yanlış bulduğunu söyledi. Anca bu cardioların idman sonrası olabileceğini söyledi. O da bodyden sonra bcaa'yı bol su ile tükettikten sonra cardio olması şartıyla deedi. Kesinlikle idmanı önce yapıp ardından cardio girip bcaayı sonra almayın arada bcaayı alın dedi.

İdman sonrası neler önerirsinzi dedim.

C: Kesinlikle tartışmasız vitargo dedi. Biz zamanında saf üzüm suyu vs. içerdik şeker alırdık dedi. İdmandan sonra kesinlikle vitargo almalısnız ve proteinle birlikte değil dedi. Önce vitargonuzu alın ardından 15-20dk bekleyip proteininizi öyle için dedi. vitargonun kana karışım hızı şekerin yada üzüm suyunun vs. 70 katı dedi.

-Glutamine'de marka önemli mi dedim sonuçta amino asit ben hardline alıyorum dedim.

Tabii ki önemli kana karışım hızları ve etkileri farklı olur dedi.

-Kan grubuna göre beslenmenin çok önemli olduğunu söyledi.

Ben mesela çiftçi grubundanım a grubuyum dedi. Ben lifli beslenip balık ve tavukla beslenmem gerekirken serdar 0 kan grubu kırmızı etle beslenmeli dedi. O kitapta öyle ilginç şeyler var ki okuduğumda şok oldum sevmediğim yemekleri bile yazıyordu dedi.

-En önemli vitamin sizce hangisi dedim.

Her arkadaşın fikri farklıdır ama benimki şahsen C dedi. HEpsi tabiiki önemli ama c'ye çok önem veririm dedi. Kenardan Ercan kuruel araya girdi B Kompleks bence diye.

-Özer baysalingin kitabında yazana göre... diye sorumu sorarken sözümü kesti.
    O tarz kitaplar çok eski bilgileri içeren eski kitaplar onlarda ne yazdığını beni ilgilendirmiyor dedi.

Son düzenleme: 22 Mayıs 2012
    Azi, benchpress23, diez ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  7. TheBest

TheBest Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Kan grubuna gore beslenme kafama takildi AB kan grubuyum cogu ogunum kirmizi et ve tavuk iceriyor , fakat AB kan grubu bunlardan uzak durmali deniyor kan grubuna gore beslenmede. Kafama takildi bu is .

8. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Vallahi neye inanıcağımı şaşırdım açıkçası daha öncesi m&f dergisinde okuduğum bir yazısında kesinlikle 4 eğim 5km hızda yaklaşık 1 saat kadar(Haftada minimum 3 gün ağırlık günlerinde) yürümenin daha yararlı olduğunu söylemişti HIT'e göre roportajında ve yanlış hatırlamıyorsam 2010-yada 2011 sayısıydı 1 yılda neler değişiyor hey gidi hey

Bu arada üzüm suyu konusunu öğrenmem çok işime yaradı.Teşekkürler bu değerli soruları ve cevapları bizlerle paylaştığınız için

Son düzenleme: 23 Mayıs 2012
  9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    yani doğru bir örnek değil tabikide sonuçta ben prof sporcu değilim ama bana da sorulan sorulara bende farklı cevapla rveriyorum

dergiye başka sölemesi normaldir :)

bu arada kan grubu olayına ben kesinlikle katılıyorum bazı arkadaşlar olmaz falan diyor ama proflar bile bu işi böle yapıyor artık :)

hasanateş ve HUMOR bunu beğendi.
  10. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    vitargo'dan bu sitede ilk bahsedenlerden biriyim hatta ilk bahsettiğimde bazılarından eleştiri almıştım ne gereği var diye fakat profların da söyledikleri benim söylediklerimi onaylıyor. ki kullanım şekli olarak da aylar önce benim söylediklerimin aynısını söylemişler.

fakat vitargonun üzüm suyundan 70 bin kat daha hızlı kana karışması bilgisi yanlış. bu ışık hızı gibi bir şey olur. daha boğazından midene düşmeden kana karışması lazım. böyle bir şey olamaz. o muhtemelen 7 kattır. şu anda bilinen kana en hızlı karışan karbonhidrat vitargo. açıkçası maddi sıkıntısı olmayan arkadaşların kullanmalarını tavsiye ederim. 2 kilogramı 150 tl civarı. bulması biraz dert ama arayınca buluyorsun.

hasanateş bunu beğendi.
  11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

sanırım 70 kat daha hızlıydı molekoluer agırlıgı falan ıslerı :) ya 7 yada 70 tam hatırlamıyorum bır ara hesaplatmışlardı okulda :)

bu arada vitargo aslında pahalı değil neden değil çünkü dekstroz gibi 50 gr falan almaya lüzum yok zaten çok hızlı ve bu yüzden çok etkili daha azı kafidir :)

GencGrafiker ve hasanateş bunu beğendi.
  12. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Danny boy bir yarışmacı arkadaşım idman sonrası 200gram kullanıyor. Bu sporda amaca göre herşey değişir. Hız olarak 70 katı dedi ben yanlış yazdım. Bu arada vitargoyu nanox getiriyor nanox ise ersin kuruel'in sponsoru. Kendisi benim sponsorum evet ama nanoxu tek geçerim dedi.

---------- Post added at 16:05 ---------- Previous post was at 15:57 ----------

Aklıma yeni şeyler geliyor arkadaşlar. İdmanımı akşam 9 10 gibi yaptığım zaman karbonhidrat tozumu idmandan sonra almak yerine hemen öncesi alıyorum bu doğru mu dedim. Buna gerek yok idmandan sonra almalısın dedi.

13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

insülin ve benzerlerini kullananları bu işe katmayalım ama :)

o ayrı bir konu ben amatörlerden bahsediyorum

14. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Bir misafir twist hareketi hakkında ne düşünüyorsunuz dedi. O hareket bu sporda yapılabilecek en kötü harekettir yanlış bilmiyorsam yurtdışında kaldırıldı. Omurga için yapılacak kötü bir hareket dedi.

Danny Boy bunu beğendi.
  15. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    evet gerçektende çok sakat bir egzersiz ve çok gereksiz :(

ama salonlarda artık makıne versiyonu var matrix marka var mesela bizim salonda ağırlık takılıp yapılıyor ve sakatlık tehlikesi nerdeyse hiç yok ve gerçekten işe yarayan bir egzersize dönüşüyor

16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    70bin'i 70 yaptım ;)

jimraynor bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş