Anlam veremediğim kilo kaybetme durumum hakkında

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve GroovyChuck tarafından 28 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Yanlış yaptığım bir kısım var mı?

1. Var, az.

2. Var, fazla.

3. Yok.

Results are only viewable after voting.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. GroovyChuck

GroovyChuck Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar foruma az önce, başlıkta belirttiğim sorunum hakkında bilgi almak ve tavsiyelerinizi dinlemek amacıyla üye oldum. Durum şöyle:
    Öncelikle boyum 1.76 kilom ise 71-75 arasında sürekli değişken(?) 7-8 aydır haftada 4-5 gün vücut geliştirme ile uğraşıyorum, kas kütlesi kazanmak amacıyla hipertrofi antrenmanı uyguluyorum, haftanın 5 günü için (pzt-salı-off-perş-cum-cumt-off) 5 farklı bölge çalışıyorum (ör: 1.gün-göğüs, 2.gün-biceps-triceps, 3.gün bacak vs.). Antrenman sürelerim 40 dakika-1.5 saat arasında değişkenlik gösteriyor. Beslenmeme çok dikkat ediyorum, günde 4 veya 5 öğün yemek yiyorum, yediklerimin sağlıklı olmasına dikkat ediyorum (fast food-paketli ürünler tüketmiyorum). Öğünlerimin karbonhidrat ve protein ağırlıklı olmasına özen gösteriyorum. Takviye gıda olarak (yaklaşık 3 haftadır; antrenman günleri 2, off günler 1 porsiyon) Hardline 3Matrix kullanıyorum ve 3. ayın sonunda başka bir whey ürününe geçiş yapmayı düşünüyorum.
    Yukarıda spor anlayışımı kabataslak anlatmaya çalıştım ve sadede gelecek olursam; kilo kaybediyorum. 80 civarı kiloya sahip olmak istiyorum ancak 75'in üzerine hiç çıkamadım. Dün kol günümdü ve antrenmanım 1.5 saat kadar (+15/20 dakika da olabilir) sürdü. Kafamda "Overtraining mi oldum acaba?" sorusu var.
    Anlattıklarım hakkında yanlış yaptığımı düşündüğünüz bir kısım varsa, nedenlerinizi belirterek fikirlerinizi ortaya koyarsanız çok mutlu olurum.
    Yardımlarınızı bekliyorum.
    Sevgiler

(edit: konuyu yanlış kategoriye açtığımı farkettim, yetkili arkadaşlar ilgili yere taşırlarsa sevinirim)

Son düzenleme: 28 Şubat 2016
  2. GroovyChuck

GroovyChuck Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Uyku düzenimden bahsetmemişim: Akşam 11-12 arası uyurum, sabah 7 veya 8 de uyanırım.

Sayfayı Paylaş