1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Ankara'dan Herkese Merhabalar

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve kowalski tarafından 31 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kowalski

kowalski Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Forumun uzun zamandır takipçisiyim diyebilirim. Ne zaman ki google amcaya bu sporla ilgili bir şey sorsam beni hep bu foruma atıyor, içerik çok zengin, her konuda bilgi var. Bu sebepten ötürü öncelikle emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarak giriş yapmak istedim.

Gelelim benim hikayeme, aylarca yurt dışında kalmıştım, şükür ki geçtiğimiz sonbahar yurda dönüş yaptım fakat inanılmaz derecede kilo kaybetmiştim. Ailem bile havaalanında beni görür görmez şaşkınlıklarını gizleyemediler. Şimdi resimlere bakıyorumda o dönem ki, gerçekten yorucu iş temposu beni mahvetmiş.

Kaybettiğim gücümü şiddetle geri kazanma hevesi içerisinde idim. Sözün kısası yaklaşık 4 aydır bir spor salonuna gidiyorum.

Hiç bir takviye kullanmadım, doğrusu kullanmaya korktum. Bir diğer neden ise genetik olarak talasemi minör hastasıyım. (kan hücrelerim sizinkilerden %40 daha küçük olacak şekilde genlerime kodlu) Yani pek umudumda yoktu ilerleme kaydedeceğimden.

Düzenli şekilde devam ettim, saolsun annemde yardımcı oldu etle balıkla besledi inatlada çok yemeye kasıyorum, yiyorumda.

Genişlediğimi fark etmemle hevesim iyice arttı diyebilirim, işe yarıyormuş meğer.

Spora başlamadan önceki teknik detaylar;

191 cm boyum var ve 72 kilo olarak başladım.

Şu an, 4. ayın sonunda 84 kiloyum arkadaşlar. Resmen açlıktan çıkmışım. 1989 doğumluyum bu arada belirteyim.

Şu anki durumumu fotoğrafladım, farkındayım sizlerin yanında hiç ama hiç bir şey ama benim için çok büyük bir ilerleme, hevesimin artmasından mütevellit artık takviye kullanmaya karar verdim, forumu didik didik okudum merak etmeyin "hangi marka" sorusunu asla sormayacağım :)

Fakat sizlerden istediğim tavsiye, ne kullanmamı tavsiye edersiniz? (protein tozu ve amino mu mesela, yoksa glutamin vs.... tarzı şeyler rica ediyorum)

1989 model, 191 cm, 84 kg insan :) (yani var ya eski halime şu fotoğraftaki adam bile benim için hayaldi, net gazı yedim hevesim patladı arkadaşlar)

(hangi açılar daha doğru fikir verir bilemedim acemiliği mazur görün, saygılar)

2. bravehearts

bravehearts Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Nasıl kilo almayı başardığını söylermisin :(
    Benim boy 1.94
    Kilo 68

düzenli olarak 4.haftaya girdim vg.

3. kowalski

kowalski Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    xxxxxx yiyeceksin. Bende çok çektim ah o zayıflık başa bela. Öncelikli olarak genetik, metabolizmik sebepler muhakkak ki vardır fazlada hakim değilim o konuya fakat abur cubur denen illetten kesinlikle uzak durmak lazım. Çok yerdim bıraktım. Ciddi iştah kesiyor.

Et, yumurta, süt ve ekmeğe (karbonhidrat) iyice asıldım. Fakat durduğum yerde yemiyorum illa ki, inatla hırlsa çalışıyorum salondan bir çıkışım var terden su gibiyim. Sonrada asılıyorum yemeğe.

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Mart 2011
  4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    4 ayda 12 kg alabılen bırısı ıcın gaıner pekte elzem olmasa gerek..

Idman sonrası kullanmak uzere konsantre veya ızole whey proteın alabılırsın ıhtıyacın oldugunu dusunuyorsan..
    Sadece ıdmandan sonra kana cabuk karısan proteın ıcın..
    Yanı bunu alırken eskı beslenmene aynen devam etmelısın, ogun yerıne gecmez adı ustunde ek besın..

Bunun yanı sıra kanatların en ıyı bolgen olarak gozukuyor, belınınde ıncelıgıyle bırlesınce ucgen vucut olayına yatkın gozukuyorsun..

Sana tavsıyem proteın ve karbonhıdrat yonunden saglam bır belenme programıyla ve sabırla bu spora devam et, benımde boyum senınle aynı sayılır hacım almak zor olacak ozellıkle kollarda ama sen nızamı kısa ve sert ıdman yapıp sabret..

Son olarak kurallara goz at, zorunlu pozlar dıye arastırıp hepsını ekle yoksa konun kapanabılır..

kowalski bunu beğendi.
  5. kowalski

kowalski Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Uyarı ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, benim için çok önemliler. Resimleri güncelleyip düzene sokacağım en kısa zamanda.

Sayfayı Paylaş