Ankarada ucuz fiyata EZ ve Olympc Bar nerde bulabilirim?

Konusu 'Alış-Satış' forumundadır ve cece1 tarafından 9 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar homegym kurmayı planlıyorum.Decathlon da fln baktım 120 lira fiyat çekiyolar her birine acaba ucuza bulabilceğim esnaf dükkanı fln bilen varmıdır?

2. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
  3. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bence kararın çok doğru , @Burkar 'ın başlığını da takip ediyorum. Adam çok güzel ekipman ürettirmiş.
    Benim homegym bu, son hali değil, squat rackin arkasına tırmanma ipi bağladım, sabit eksenli wrist roller ekledim vs. vs.

RAYDEN26, cece1 ve Burkar bunu beğendi.
  4. Burkar

Burkar Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    M.Sc Spor Biyomekaniği
    Yer:
    Ankara
    ohooooo hoooohoooo hocam siz napmışsınız ya :D süper olmuş valla insan bakınca heycanlanıyo tebrik ederim çok güzel bir oda olmuş barlarda çok güzel rack de çok güzel güle güle kullanın :))
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Şubat 2015 ---
    TV rahatsız etmiyomu sizi :))

Son düzenleme: 9 Şubat 2015
  5. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Teşekkürler, imkan olsa sizdeki vücut ve hacimle takas ederdim bu odayı, oda olsa ne yazar vücut olmayınca :) Yapıyoruz işte yakında 1.5 sene olacak inşallah.

Lat/row çekme kısmı çok dandik orada sizden yardım istiyorum, sizin ustayı bulup yaptırayım istiyorum, onun dışında 4 4lük oldu diyebilirim.
    TV'de sürekli yabancı klip dönüyor, gaz parçalar o yüzden spora yardımcı, ama fiziksel varlığı kastediyorsanız, bi kaç kere omuz atmışlığım var, özellikle lattan çıkınca çarpıyorum, daha bişey olmadı ama bakalım. Oda küçük yapacak bişey yok :D

6. Burkar

Burkar Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    M.Sc Spor Biyomekaniği
    Yer:
    Ankara
    Yaparsınız oda olur daha çok erken bence böyle oda dan neler çıkar neler. Yazın tanışsaydık yardımcı olabilirdim ama dediğim gibi işten çıktı yoksa kendi tasarımlarım vardı pc de çizdiğim çok güzel home gym için onlarda yattı ama o işi yapan bi kaç yer çıktı şimdi piyasaya crossfit şeysileri fln satıyolar 5 katı fiyatına nerdeyse onlardan bulabilirsiniz :))

Tevfik Erzon bunu beğendi.
  7. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Sıfır malzeme neredeyse hiç yok, hatta arkadaki rack seati ile birlikte Artvinden (1000km uzaktan) geldi, o anlamda ucuza geldi. Piyasadaki ürünleri biliyorum hocam, sizin ürünlerin profilleri çok kalın geldi ondan beğenmiştim. Fiyatlar uçuk biliyorum, iki racki 800e aldım toplamda. Half-racke takılı Barfiksi de 150tlye malettim.

8. Burkar

Burkar Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    M.Sc Spor Biyomekaniği
    Yer:
    Ankara
    Fiyatları gayet uygun bence güle güle kulllanın. Ben ROGUE Fitness taki teknikleri kullandım civata boyları, toz boya, en boy yükseklik gibi şeyleri onlardan esinlenerek yaptırdım aynısı da oldu.

9. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Evet belli, üst kalite olmuş, ama sizin vücuda o ayarda malzeme lazım, bende inşallah sizin gibi hacimlenirsem bunları satar, sizin malzeme ayarında birşey yaptırırım.

10. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gerçekten tevfik Erzon sizin homegym olmuş yani.Benimde kurcağım oda sizin ebatta hemen hemen.Valla şimdi salonun üyeliğnin dolmasına 2 3 ay var o yüzden ağırdan alıyorum her şey planlı olsun diye.

Bi tane rack yaptırıyım squat ,bench,military press vs çok amaçlı işimi görsün dumbell setim vs var.Sehpa,Ez bar ,olmypc bar,plaka gibi ekipmanlarıda tamamladım diyelim ama makara sistemini nasıl çözcem onu bilmiyorum.Yani cable pusdown ,row gibi çekme hareketleri için makara sisteminide kurmam lazım bi köşeye.Makara sistemide şöyle hareketi yaparken oturaklı olsun zıngır zıngır sallanmasın istiyorum.

Tevfik Erzon bunu beğendi.
  11. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Benim makaralı sistemim seate takılı ama yine sallanıyor, sallanmaması için yekpare sistem yani makaranın üstüne destek profili ve onun kaynaklı olduğu yere kadar inen düz profil ve ayak lazım, o da hazırda satılıyor 850 tl ama hem yer yok hem de ona o parayı vermek istemiyorum.

Cable pushdown gibi nispeten hafif kilolarda basit bir tertibatla sıkıntı yok, en ağır rowla girildiğinde 70-80kglarda desteksiz profil çok tehlikeli, direkt öldürür insanı...
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Şubat 2015 ---
    Benim uydur kaydır lat/row kulem bu, tasarımın nasıl düzgün yapılacağını biliyorum, ama hem usta yok, hem de 9.5luk kaplama rulmanlı makara yok. :) patlayana kadar bunu kullanacağım sanırım.

Son düzenleme: 9 Şubat 2015
    RAYDEN26 bunu beğendi.
  12. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    bide şöyle bişeyler var arkdaşlar bunun maliyeti ne kadar olur ki ? Bilen varmıdır?

13. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Çok güzel, biraz yer kaplar ama iş görür, lakin... ( Bu aşağıda yazdıklarım sizinle alakalı değil, piyasadaki / çevremizdeki insanların mantalitesi)
    Güzel de sıkıntı şu, bunlarla uğraşmak istemiyorlar. Kime sorsam ağız burun eğdi, millet az işle çok para cukkalamaya alışmış. Bir power tower yaptırdım, adam profili kaynaklarken çepeçevre döneceğine tek nokta atıp bırakıyor. "O onu taşır, gerek yok" diyor.

Arkadaş ben öldükten sonra senin tespitinin ne hükmü var, ne var düzgün örgü kaynak yapsan, harcayacağın uç ya da rod 2 lira. Ben vereyim 50 lira daha.... gerek yok.
    Demirci ustaları çok kazanıyor, Allah daha çok versin ama, benim bildiğim usta farklı iş yapacağı zaman zevke gelir, uğraş verir. Ama yok.

Body-solid klonu rackin fiyatı 2500tl, bana 3500tl'den aşağı fiyat veren olmadı. Şişirme yapacak atacak zaten. Ben o yukarıdaki fotoğraftaki aletin ek kısmını koçtaştan aldığım alakası parçalar ve komşudan aldığım matkapla yaptım. Derme çatma ama yaptım.

İkinci bir husus da vatandaşımızın olaya bakışı, 2.el pasifik rack aldım, 350 tl'ye. nakliyeci adamdan tutun, apartman görevlisine, arkadaşlara kadar, demir profile 350tl mi verdin, sanayide 50 liraya yaptırırdın muhabbeti... 10 senedir var bu muhabbet, hep aynı, sürekli aynı şey, hiç değişmiyor. TROL desen trol değil, tanıdık, eş dost..

Adam 1500 liraya yapmıyor o racki, 50 lira diyor adam bana, diyen herkesin eline tutuşturdum 500 lira yadi gidelim yaptıralım diye, cevap şu "Biz uğraşamayız ama herkes yapar"
    Tekrar söylüyorum TROL desen trol değil, tanıdık, eş dost.. Memlekette bir çeşit hastalık bu...

Kim yapar nerede yapar, yok... Herkes yapar.... isim adres telefon.... HERKES.... kim la kim?..... 50 lira... profil ya..... kutu.. forumda da var, heryerde var bu tipler...
    Cem Yılmazın FITIK muhabbeti, aynııı.. Eveeet :) :) :)

Kusura bakmayın çok doluyum bu konuda yazdıkça yazdım.
    Siz de Ankaralısınız, bu işleri yapmaya heveli usta bulursanız Lütfen haber verin.

Akay, Burkar ve cece1 bunu beğendi.
  14. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    aynen dostum çok güzel açıklamışsın.Kime desem sanayide ucuza halledersin diyor ama gel gidelim diyince pısss :)

15. Burkar

Burkar Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    M.Sc Spor Biyomekaniği
    Yer:
    Ankara
    bir power rack in toz boyasıyla birlikte 500 tl yi geçemez eminim. Kendi squat/pull up rack ve dips standımı ustayla birlikte saat 10'dan akşam 16'e kadar uğraşıp nokta kaynak atıp tamamladık ikimiz ertesi gün kaynakçı gelip çerçeve kaynak yaptı ertesi gün toz boyaya gitti olay bitti. Nakliyeci de 60 tl aldı. Eğer evinizde bir Power Cage ve 1 olimpik bar ve yeteri kadar ağırlık varsa gerçekten başka hiç bir şeye gerek yok. Bugün aylar sonra spor salonuna gittim ve embesil embesil çalışanları görünce gerçekten kusasım geldi. Evde çalışmak gibisi yok. Spor salonuna giden insanlar gerçekten gözleri çok kapalı çok rutinler hiç değişmiyolar yıllardır aynılar. Evde çalışmanın ruhu çok başka onu çalışmayan anlayamaz Tevfik Erzon anlar ama o hissi ;)))

cece1 ve Tevfik Erzon bunu beğendi.
  16. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bırakın çalışmayı aletleri temizlemesi bile keyif verir, ben çocukluktan beri çok isterdim evimde aletler olsun olur olmaz zamanda uğraşayım herhalde ondan bu kadar seviyorum.

Burkar ve cece1 bunu beğendi.
  17. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Az kaldı inşallah bi homegym ci daha olcak :)

Tevfik Erzon ve Burkar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş