Ankara'da Spor Hekimi Tavsiyesi?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve diez tarafından 30 Ekim 2006 başlatılmıştır.

1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    arkadaşlar bazı konularda yazmıştım.sol omzumda tendinit teşhisi var ve 4fizik tedavi uzmanına(Çorum'da) gittim sonuç ve tavsiyeler sıfır (0) ..
    Bana idmanı şu kadar zaman bırak,yada şu egzersizleri yinede yap yada sıcak tut soğuk tut,şu bitkiyi kullan(bunu diyecek zor çıkar ama :) ),lazer uygulat vs.. gibi kesin yollar gösterecek bir doktor (profesör yada doçent olabilir) tavsiyesi lazım..Münkünse yakın olduğu için ANKARA ilk tercihim,illada diğer illerde daha iyisi varsa oda olur..İsyan edecek duruma geldim artık.spor hayatımın sona ermemesi için tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. zülküf turan

zülküf turan Özel Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    vücut geliştirme kitap yazarı.
    Yer:
    mersin
    Omuzundaki ağırıyı bana tarif edersen yardımcı olmayı isterim "yani antrenmandamı,ağırlık kaldırırkenmi vs" tendint anladığım kadarıyla tendonlarla ilgili eğer öyleyse kolay.

zülküf TURAN
    www.badifitness.com

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Hocam msjınızı yeni farkettim..
    Sol omzumda eklem bölgemde önceleri sadece antremanlarda özellikle omuz ayakta yana açış,yada rotator cuff egzersizlerinde (buna direksiyonu sola çevirmede dahil) meydana gelen bir ağrı ve hassasiyet vardı..antremanlarda bazen kolumu boşaltma(güç azalması) eğilimide vardı

Dediğim gibi bu önceleri sadece omuz açışlarında ve göğüs açışlarında şiddetli ağrırken ilerleyen zaman içinde omuz press , göğüs bench press pullover gibi hareketlerdede etkili olmaya başladı.1 ay omuz çalışmadım düzelmeyince 1 aydan fazla vücut çalışmayı tamamen bıraktım..ama daha sonra spora tekrar başlayınca aynı ağrı aynı şiddette devam ediyordu hatta yakın zamandan itibaren günlük hayatta da ağrı oluyor.(ör: soluma yatınca yada bazen kol sabitken bile)

4 tane fizik tedavi uzmanına göründüm mr filminde hiç bir bulgu bulamadılar..kuvvet zaafiyeti falanda bulamadılar ve olayı tendinit diye bağladılar..spora ara ver sıcak tut kaplıcaya git , kas gevşetici kullan vs.. diye geçiştirdiler.
    ne kadar ara vermem gerektiğini yada kesin çözüme ulaşıp ulaşamayacağımı söyleme yetisine sahip olmadıklarından dolayı spor hekimine gözükme ihtiyacı duydum..

Her nekadar mesleğim olmasada diğer body yapan arkadaşlarda da öyledir eminim bu spor benim hayatımda büyük bir yer kaplıyor ve benim için doktorların tahmin edemeyeceği kadar önemli..(bu yüzden de biraz kızgınım geçiştiren doktorlara)..Ve uzun yıllar gelişerek devam etme niyetindeyim..

Bana kalıcı çözüm (alternatif tıpta olur lazer,akupunktur yada bitkisel gibi) gerekli aslında hocam..süresi ve süreci çokta önemli değil..Katlanmaya razıyım..

İlgilendiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum..Saygılarımla..

4. teo

teo Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Sorununuza tam çözüm olmamakla birlikte bazı konulara açıklık getirmeli.
    1- Ağrınız olmasına rağmen uzun süre ağrıya yol açacak egzersizleri yapmaya devam etmiş olmanız nedeniyle hastalığınız artmış. Bu nedenle iyileşme süresinin de uzaması normal.
    2- Bu kadar şikayetiniz olduğuna göre MR tetkikinin bir sonuç verme ihtimali çok yüksek. Zaten tendinit de MR ile teşhis edilebilir. Ancak omuz incelemesi iyi bir MR makinesiyle ve tecrübeli bir radyoloji uzmanı tarafından yapılmalı. Ankara vb büyük illerde uygun bir görüntüleme merkezi ya da hastane bulabilirsiniz.
    3- Ülkemizde spor hekimliği yeterince yaygın değil. Sizin için özellikle omuzla ilgilenen bir ortopedi uzmanına başvurmak bir çözüm olabilir. Onun tavsiyesiyle gereken tetkikleri uygun yerlerde yaptırabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş