Ankara KICK-BOKS

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Next99 tarafından 28 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Kick Boks mu daha çok vücut geliştirip dövüşmeyi öğretir Boks mu?

Anketin kapanma tarihi 1 Eylül 2014.
  1. Kick Boks

100,0%
  2. Boks

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Next99

Next99 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar Ankara Ümitköyde oturuyorum yaşım 16 kilom 68 boyumda 185. Sizce kick boks yapabilirmiyim. Vücudumun fit ve kendimi savunabilmeyi öğrenmek istiyorum.[Az çok fit zaten vücudum göğüs ve kol kasım var] Ümitköy civarında spor salonu öneriniz var mı acaba 100 TL yi geçmemek kaydıyla. Ayrıca deneyimlisine soruyorum grup antrenmanlarında neler yaptırıyorlar? Öyle çocuğun birini karşıma koyup elindekine vurdurtmazlar değil mi hafif asosyellik belirtileride var bende :DDD

2. Muafız

Muafız Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    spor yapan insan kesinlikle asosyal olmaz diye düşünüyorum niye yapamayasın kardeşim tokat atabiliyosan her türlü sporu yapabilirsin ümitköyde bildiğim salon yok yalnız ankarada başka yerler olaydı tavsiyelerde bulunurdum.

Next99 bunu beğendi.
  3. Next99

Next99 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    İlgin alakan için çok teşekkürler hocam. Umitkoyde biryer buldum orayi deneyeceğim ama dedigim gibi grup dersleri hoşuma gitmiyor. Zaten grup önceden başlamış yeni olduğum için tek başıma calisicakmisim. Benim telaslandigim konu orada 3-4 aydir calisipta dovuscuyum ayagiyla olay cikarmaya calismazlar değil mi. Ayrica antrenmanlara giderken yanimda ne goturmeliyim (salonda antrenmanlara ayakkabiyka mi giriliyor veya corapsiz felan mi )(Biliyorum fazla detay) :D Keza ilk defa böyle bir ortama katilicam eskiden yuzucu ve voleybolcuydum ara verdim

4. Muafız

Muafız Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    kardeşim dövüşmeye başlayan herkesde olur o özgüven artışından dolayı kendini makine zannetmeler felan sen git paşa paşa yap abtrenmanını kimse bişey demez bi sıkıntı olursada hocana söylersin hocam böyle böyle rahatsız oluyorum falan diye yanına havlu alırsın 1.5 litrelik suyunu al antrenman sonrası için üzüm suyu ve ya bi soda al kendine çantanda bi elma yada muz olsun dövüş antrenmanından sonra miss gibi gider bide eğer dövüşmeye başlayacaksan bu sporu hakkıyla yapmak istiyosan egolarını ve tüm maddi manevi sorunlarını antrenmana gireceğin yerde bırak kendine antrenmanda kaliteli vakit ayır 1 ayda temeli yavaşca kapsan 3 5 ayda rahat bi şekilde ellerin ve ayaklarının tekniklere çok rahat adapte olduğunu görürsün yaklaşık 8 9 ayda tüm teknikler bilinç altına yerle şmiş olur ilk günler yapamadığın hareketlerin bi süreden sonra refleks haline geldiğini görür kendini dahada özgüvenli hissedersin özgüven oldukdan sonrada asosyallikden eser kalmaz eğer antrenmana gitmeye üşendiğin olursa bu işe neden başladığını düşünüp sana motivasyon veren bir kaç müziği dinleyerek haydi kaldır kıçını ve bu antrenmana git de diyebilmeslisin kendine emin ol çok etkili bi telkin yöntemi :) Allah yumruğuna güç kuvvet versin kardeşim... çorapsız yaparsın antrenmanları :)

Next99 bunu beğendi.
  5. Next99

Next99 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Gerçekten çok saol hocam çok teşekkürler. İlk antrenmanlar deneme gibiymiş seversem katılabilirmişim 2 kurs ar elimde şuan 2 beleş ders :D :D :D

6. Muafız

Muafız Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Başlama hevesin varsa seversin kardeşim ben 7 yaşında başladım yaş 2o hala yardırıyoruz :) vücudumdam sana 2oden fazla sakat er sayabilirim ama bi tutku haline geldi inşallah eylül ayından San sınavım var onuda geçersem hoca olarak bilfiil göreve başlıyorum :)

Sayfayı Paylaş