Animal Pak..Frank McGrath Journey..Mutlak Motivasyon..

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve diez tarafından 7 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 61 üye.
  1. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    tesekkur

elinize saglik.. guzel bir calisma olmus.. saygilar..

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Beğenilmesi ve zevkle okunması beni gerçekten mutlu etti..Verilen emeğin asıl mükafatı yada insanı asıl tatmin eden bu inanın..

3. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    super olmus..

elemanin vucutda cok iyi

4. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Vücut adama acaip yakışıyo ya hayran kaldım ;) ellerine sağlık Diez bravo ,uper

5. bechpress

bechpress Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine ne kadar teşekkür etsek azdır ama yine de elimizden geleni yapmalıyız çok harika bir çalışma tekrardan emeğine gözüne bilgine sağlık.çok teşekkürler....

6. srht55

srht55 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Samsun
    cok güzel bir yazı emegi gecenlere tesekkürler

7. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    gerçekten mükemmel ;) Adamın aklını başından alıyor.

8. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    cvp

Çok güzel bir yazı olmuş. Eline sağlık dostum, çok beğendim

9. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    foruma bu derece bir katkıda bulunmak benim için inanılmaz bir tatmin..gerçekten içime sinen bir yazı bulduğumda ve yoğun bir tempoya fırsat bulduğumda bir çeviri daha yapmak ve sizlerle paylaşmak isterim..

themertyildiz bunu beğendi.
  10. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Harika bir iş çıkarmışsın ancak ben asla bu adam gibi çalışmam, düşünmem, bana çok ters geldi tarzı... İşi bilmeyeni soğutur vallaha resmen bu spordan... Bence dengeyi bozmuş bu arkadaş...

11. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle teşekkür ederim...tabi ki abartılar var sana katılıyorum..ama..bu sporu meslek olarak kabullensem ve ideallerim çok yüksek ve radikal olsaydı daha farklı bir yaşam yaşayabileceğimi sanmıyorum..en azından tamamı olmadasa büyük kısmı..profesyonel bodycilerin menüleri ve yaşam tarzları çok zengin değil..işin şov ve gösteriyle cıcılı bıcılı gösterildiği zaman 1 ayı geçmez sanırım yani sezon tabir edilen kısa zaman diliminde..geri kalan off-season dönemde ki uzun zaman ve sabır gerektiren bölümde (çok sıkıcı,tekdüze frank mcgrath'in tabiriyle istikrar gerektiren dönemde) bu programa çok benzeyen programlar uygulamak ta zorundalar aslında..

çeviride bahsedilen özellikle aynı yemeği yemenin verdiği tiksinti ve kız arkadaşına duygusal manada bağlanamama (arnold da böyle yapmak zorunda kaldığından bahseder) gibi kısımların en gerçekçi kısımlar olduğunu düşünüyorum..

her nekadar bunu bir senaryo yada akılcı bir kurgu olarak çevirdiysem de gerçeklikten çok ta uzak değil diye düşünüyorum..

bunu farklı bir motivasyon kaynağı gibi gördüğümü söylemiştim..bizler gibi bu işi amatör olarak yapanlar için tabi..

sebebide şu aslında ; çeviride öyle yerler varki benim gibi salona gitmekte şevki kırılan, ağırlığı kaldırırken aklı başka yerlere kayabilen, motivasyonunu günlük hayatın debdebesinden dolayı kaybeden, bodyciler için motivasyon ilacı..

12. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Çeviri bana çok şeyler düşündürüyor ancak bu denli "hedefe kilitlenme" , insanın bu denli kendisini motive edebilmesi mucizevi bir şey ve bana imkansız geliyor. Tamam, sonuçta reklam kokan hareketler bunlar ama öylesine ağdalı bir dil kullanış ki yazar, ister istemez bana tarz itici geldi.

Yani insan ne için vucut geliştirir? Bence hedefe bu denli kilitlenmenin arkasında profesyonellikten başka bir şey yatmıyor. Yani vucut yaparak para kazanma veya meşhur olarak malı götürme sendromuna yakalanmış bir adamın hkayesine benzetiyorum. Adam işi iyi yaptığını farkında ama bu denli de asosyal göstermesi kendisini, bence hata.

Yanında çok güzel bir partner olmasına rağmen kıza ilgisizlik, hissizlik aşırı testosteron alımı sonrası cinsel arzunun azalması veya kızı doğumgünü için bile yemeğe çıkartmayan hatta para verip kızı tek başına yemeğe gönderme gafletine dahi düşebilecek potansiyelde bir yapıya kavuşma vs vs vs...

Bence amatörler bu yazıyı okuduklarında "Aman Allah'ım, bende mi böyle olacağım/düşüneceğim, acaba vucuda başladığım için bir süre sonra insanlar benden uzaklaşacak mı? Yada benmi onlardan uzaklaşacağım? Her sabah selamlaştığım Ayşe Teyze acaba benden korkacak mı ? psikolojisine kapılabilirler..

Sonuçta reklam kokan mesajlar içeren bir motivasyon yazısı ... Belki de ben tam sindiremedeim yazıyı. Dur bir daha okuyayım adam akıllı...

Herşey bir kenara çeviriniz mükemmel olmuş... :idea:

13. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle sende kabul etmişsin profesyonel bir mantık ancak bu denli bir hedefe kilitlenmişlik içinde yazı yazar..sözü çok uzatmak istemiyorum..o noktada hem fikiriz.

fakat amatörlere örnek zaten olamaz sadece amatörleri negatif tepki ile motive eder demiştim..
    Mesela Arnold'ın kitabı da bence harika bir kitap olmasına rağmen örnek alınmayacak bir sürü davranışla dolu..buna kızlara ve hayata bakışıda dahil..hatta bir yerde kızlarla "kırlara gider hayvanlar gibi yemek yer hayvanlar gibi sevişirdik" diyor..yine aynı kitapta antremandan sonra arkadaşlarla bara gider 1er tavuk yer maşrapa maşrapa bira içerdik " diyor..

bunlar tabiki örnek alınmamalı..sadece ve sadece o kitabın ve bu çevirinin motive edici teması sindirilmeli ki bodyde motivasyon çok önemli..

örnek hem alınmamalı hemde zaten öyle bir hayatı yaşamak 1000de 1 kişinin yapabileceği yada katlanabileceği türden..

kültürümüze yada kişisel alışkanlıklarımıza genelde de zıt ve adaptif olamaz olduğunu söylemeye bile gerek yok diye düşünüyorum..

lafın özü bu işi amatör olarak yapan yada müsabık olmayan bodyciler asla profesyonellerin menüleri, çalışma rutinleri yada yaşam tarzlarını örnek almamalı..

buarada 1 aydır ağrılardan dolayı ara vermiştim motivasyona ihtiyacım var..şu çeviriyi baştan bidaha okuyum :D

14. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    muthis bi calisma harika bi ceviride bence
    +rep

15. OVERCOME

OVERCOME Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Adana
    Foruma yeni kayıt oldum vee soluksuz okudugum bir yazı dizisiydi bu .. Hep hayranı olmusumdur animalpak'ın özellikle andrew giordonello'nun .. Cok tesekkur ederim ceviriniz için .. Bunun filmini yapmaları gerekir ne tutar var yaa ..

16. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    bu yazı dizisinin ikincisini daha evvelokumuştum. ilkini de yarına bırakıyorum. genel bi göz attım. yazı bence amatör yada prof. bu işe gönül vermiş birçok kişinin psikolojisini ,ki ben de orada anlatılanların çoğunu hissediyorum arada, çok iyi yansıtmış.

hangimiz yumurta ve tavuk yemekten bıkmadık, hangimiz kendimizi diğer insanlardan farklı görmedik yada kendimizi anormal görmedik. ben artık yumurta ve tavuk yeme görevinden bıktım ama yemeyince de rahatsız oluyorum. bazen neden bu hastalık bende var neden diğer insanlar gibi sabah işe gidip akşam eve gelip yemek yedikten sonra tv karşısına geçip miskin miskin büyüttüğüm göbeğimi kaşıyan biri değilim diye soruyorum kendime. yada giydiğim elbise üzerimde nasıl duruyor, kolları çok mu sıktı yok bu beni küçük gösteriyo yada yok zayıf gösteriyo demekten, aynayı her gördüümde omuzlarım, göğsüm ve kollarımın ve kanatlarımın görünümü ve durumu ne alemde deyip onları kasmaktan...bunlardan bıkmayanlarınız var mı?

17. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    katılıyorum hernan77..vücudu küçük gösteren elbise dolabımda duramaz benim :) hatta arada bir ayna karşısında kendime bakar ve kasarken hatuna sorarım..

-nasıl iyimi?
    -ayı gibi oldun valla
    -teşekkür ederim..eyvallah..
    -ya bu bodycilerde manyak..kim ayı diyince hoşlanır..
    - :lol:

buarada bu yazı dizisinin yeni bölümleri eklendi animalpak sitesine..çeviri devam ediyor..yakında yayınlarım..

18. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    buarada diez emeğine sağlık çok güzel çeviri yapmışsın. bunu için de sana artı rep veriyorum. kolay gelsin devamını da bekliyoruz......

19. OVERCOME

OVERCOME Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Adana
    Arkadaslar bu resimdeki kişiliğin ismi nedir bileniniz varmı .. Önceden animalpak sitesini takip ederken andrew giordonello vardı .. Yüz değişmiş şimdi .. Bu animal 'in ismini arıyorum ama bulamıyorum .. Bilen varsa ve söylerse cok memnun olacagım , teşekkürler ...

20. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    çok uzaklarda aramaya gerek yok başlığa bakman yeterli :lol:

Sayfayı Paylaş