Aniden İstemsiz Nefes Artışı ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve rmelihr tarafından 15 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. rmelihr

rmelihr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar 1 senedir düzenli spor yapıyordum haftanın 5 günü koşu spinnig olsun body bulding olsun düzenli yapıyordum

geleyim soruma geçenlerde spor yaparken aniden nefes artışı oldu ve geçti nasıl anlatayım bilmiyorum aniden sanki ciğerim çok fazla hava alıp aniden veriyorum 1 kere oluyor sonradan pinpirikli bir insan oldugumdan bu olay sürekli başıma gelir oldu ya pskolojik oldugunu düşnüyorum yoksa başka birşeymi var acaba sizce ne olabilir?

2. TrucKer

TrucKer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Doktor
    Yer:
    Antalya
    Tıp dilinde, Hızlı ve derin soluk alıp verme olayına Hiperpne..
    Hızlı ve sığ(yüzeysel) soluk alıp verme olayına Takipne..
    İstemli olarak hızlı yada derin soluk alıp verme olayına ise Hiperventilasyon denir..

senin yaşadığın daha çok hiperpne durumuna benziyor, spor sırasında çok görülen bir durumdur.. genelde fizyolojiktir ve bir soruna delalet etmez.. özellikle sigara kullananlarda..
    her üçüde vücuttaki O2/CO2 düzeyiyle alakalıdır..
    vücudun kanda yüksek orandaki serbest CO2 düzeyine verdiği yanıttır..

eğer şikayetin daha önceden yoktuysa veya bu bahsettiğin olay sırasında vücudunu herzamankinden daha fazla zorlamadığın halde oldu ise göğüs hastalıkları uzmanı doktorlara başvur.

3. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Çok dikkat ediyor olman bunda etkili olmuş olabilir.

4. rmelihr

rmelihr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim merak ettiğim kalpe ilgili birşey değildir demi bu durum yani çok şükür ne ağrı ne başka birşey var sadece düşündüğüm zaman spor yaparken genelde oluyor eskiden koşarken olurdu body yaparken aklıma gelmezdi body yaparken oluyomu acaba dedim oldu :/

5. TrucKer

TrucKer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Doktor
    Yer:
    Antalya
    Vazgeçtim göğüs hastalıklarına falan gitme direk psikiyatriye git ... anksiyetik olmaya başlamışsın çünkü çoktan..

6. etoxer123

etoxer123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Çok merak ettim sen tıp öğrencisi falan mısın? Ya da meslek lisesi mezunu hemşire ? Yanlış anlama amacım seni küçümsemek değil sadece hekim olabilmek için yaşın çok küçükte.

Sayfayı Paylaş