Ancak başlayabildim...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve triggers tarafından 17 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. triggers

triggers Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul.
    Merhaba sevgili dostlar;
    Fazla kilolu biri değilim, 180 cm boyunda ve 80 kilo ağırlığındayım. Yanılmıyorsam mesomorph yapıdayım. Bu arada yaşım 48. Amacım hem sağlıklı hem de fit bir görüntüye kavuşmak. Biliyorum biraz geç kaldım ama kısmet bu zamana imiş diyelim. Sadece karın bölgemde yağlanma var. 1,5 aydır evde, haftada 4 gün ağırlık çalışıyorum. 1 adet ayarlanabilir bench sehpası 1 çift 5 kiloluk dumbbell, 1 çift toplam 20 kg ayalı dumbbell, 1 çift toplam 30 kg ayarlı dumbbell ve 1 adet de hard direnç bandım var. Ayrıca düzenli whey protein ve BCAA kullanıyorum. İdmandan önce ve sonra kullanıyorum. Programımı internet aracılığı ile yaptım. Genel olarak bölgesel çalışıyorum. Pazartesi, salı, perşembe ve cuma günleri idman çarşamba, cumartesi ve pazar istirahat ediyorum. İdmana başlamadan önce stepperda 5 dakika ısınma amaçlı çalışıp idmana başlıyorum idman sonrasıda 5 dakika stepperda çalışıyorum. Pazartesi ve perşembe göğüs, trceps, omuz ve karın; Salı ve cuma sırt, biceps, bacak ve karın. Hareketlerin tamamını dumbbell ile yapıyorum.

Programım şöyle ;
    1 ve 3 gün;
    Bench press : 3 x 10 25 kg
    İnc. Dumbb. Press.: 3 x 10 25 kg
    Dumbb. Fly. : 3 x 10 15 kg
    Lying Dumbb. Ext. : 3 x 10 15 kg
    Dumbbell French : 3 x 10 7,5kg
    Dumbb.Lat. Rais. : 3 x 10 10 kg
    Seat. Bent over. : 3 x 10 10 kg
    Crunch. : 3 x 15 12 kg

2. Ve 4. Gün;
    One arm dum. Row : 3 x 12 12,5 kg
    İnc. Dumbb. Row. : 3 x 8 15 kg
    Dumbb. Shrug. : 3 x 10 25 kg
    Dumbbbbell curl. : 3 x 10 15 kg
    Concent. Curl. : 3 x 10 7,5 kg
    Dumbbell squat : 3 x 10 25 kg
    Seated dumb. Calf raise : 3 x 40 25 kg
    Crunch. : 3 x 15 12 kg

Tek elleyapılan hareketlerin karşısındaki ağırlık tek ellde kullandığım ağırlık iki elle yapılan hareketlerde ise toplam ağırlığı yazdım.

Bana bu yazdıklarımın ışığında tavsiye, yorum ve eleştirilerinizi bekliyorum.

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    öncelikle hiçbir şey için geç değil.azminize hayran kaldım.biraz olgun olmanızı bahane olarak sunmayıp bu spora başladığınız için.saygıyla eğiliyorum.

triggers ve SiskoBatu bunu beğendi.
  3. SiskoBatu

SiskoBatu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Bende tebrik ederim sizi. Hiç bir şey için geç değildir bencede.
    Yeni başladığım için tavsiye verebilecek mevkide değilim, Kısa süre içinde daha tecrübeliler bu konuyu görecektir.

triggers bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş