Anatomi ve boy konusunda dertliyim

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve unborn31 tarafından 2 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba,

Lafı açıldı mı günlük hayatta paylaşıp büyük tepkiler aldığım sıkıntımı burada birbirimizin dilinden anlayacağımız için bana yada aynı konuda dertli bir arkadaşımızın yararına olur diyerek paylaşmak istiyorum.

Malesef 1.70 boyunda ektomorf biriyim. Ektomorf ince zayıf olmam yetmiyormuş gibi belim kalın, omuz çıtası dar ve boynum kısa.

Şuanda yapmam gereken herşeyi beslenme,dinlenme ve idman eksiksiz saati saatine günde 6 bazen 7 öğün yiyerek, en geç 11:30 da yatarak ve programımı kesinlikle aksatmadan düzenli istikrarla devam edip emek sarf ediyorum.

Aynı istikrar ile devam edersem muhakkak gelişip hacim alacağım ama biliyorum ki HİÇBİR ZAMAN dilediğim, kendimi görmek istediğim yerde olamayacağım.

Şuanda kendime yetebiliyorum fakat ilerde Allah nasip ederse genetiği iyi olan bu alanda azimli birine sponsor olmak kısmet olur.
    Genetiği iyi olanlar gerçekten çok şanslısınız. Kıymetini bilmeniz dileği ile..

Okuduğunuz için teşekkürler.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Olaya çok olumsuz bakar gibisin.Bir insan genetik olarak ne kadar kötü olabilir?Ben şahsen dünyadaki bütün göbekli,balık etli insanların çoğunluğunu kaslı insanlara göre kötü görüyorum bu görüşe vücut geliştirmeyle tanıştıktan sonra kapıldım ama önünde bir göbekle yürümek felan benim için bitici şeyler görünüş olarak.Bence kesinlikle böyle düşünmemelisin kas kütleni hacimlenip artır sonra definisyonda hatları görebilirsen işte ozaman genetiğin kötümüymüş , iyimiymiş görürsün.İlla kafanda omuz ölçüsü 140-150-160 arası olup , bel ölçüsüde 70 olan bir şahıs varsa bunu kalıplandırmana hiç gerek yok.Bel 85 olsun genede güzel gözükür tabi inceltmeye çalışman büyük yardımcı olur bu sayının azalmasında.Hiç etrafa sponsor olmana gerek yok , sporunu kendin yeteri kadar ileriye götür , istediklerine ulaş isterim ben şahsi görüşümdür..

3. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Herkes dertlidir. Ne kadar iyi fiziğe sahip olunursa olunsun yine de karşımıza daha iyileri çıkacaktır :)
    Umut kaybetmeye gerek yok.

4. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Anlattıklarımı kesinlikle bahane olararak sunup çalışmayı, düzenimi bırakma gibi bir durumum yok. Üstüme düşen herşeyi (beslenme-dinlenme-antreman) eksiksiz yerine getiriyorum. Motivasyonumu farkında olmadan düşürüyor muyum bilmiyorum ama gerçekçi olmakta fayda var. İleride hayal kırıklığına uğramaktansa farkında olmak iyi gibime geliyor. Yorumun ve ilgin için teşekkür ederim.

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    1.70 boyda kaç kilosun? Ne kadar zamandır çalışıyorsun, başladığında kaç kiloydun? Vücut yapıları çok bir şey değiştirmiyor çünkü. 1.70 boyda ektomorf olan birisi gayet estetik olabilir, isterse estetiği geri plana atıp çok güçlü bir powerlifter da olabilir. Genetik gerçekten çok büyük farklar yaratan bir engel değil.

6. arda122

arda122 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle katılıyorum arkadaşımın 1.70 boyunda ektomorf kendisi şanslı bir vücudu var boyuda uzun gözüküyor bacakları ince açıkçası çok şanslı yani dedğim gibi boyun 170 civarlarındaysa çalışmaya devam seninde elbet estetik vücudun olacaktır

7. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    2 sene önce 4 ay bilinçsizce gitmiştim o dönem 52 - 54 kilo arası gidip geliyordum. Hareketsiz, düzensiz bir hayatım olduğundan farkında olmadan kilo aldım. Gelişme dönemi bitti ve vücut son halini aldı galiba daha önce hiç umudum yoktu omuz çıtam kötünün de kötüsü idi şuan sadece kötü 70kgyim 13kg yağ. Aldığım kilo ile beraber hafif hacim alınca tekrar başlamaya karar verdim. Bir buçuk aydır düzenli çalışıyorum.
    Sorun diğer ektomorflara göre üst vücutun kısa ve belimin kalın olması. Umarım dediğin gibi engel değildir. Deneyip göreceğim hiçbir şey yapmamaktansa denemekte fayda var. :)

İlgi gösterip mesaj attığın için teşekkür ederim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:48 ----------

İlgin ve desteğin için teşekkürler arda122. Çalışmaya devam.

Son düzenleme: 3 Ekim 2013
  8. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    1.70 kisa degil. uzakdoguya gidersen uzun boylu olursun yada guney amerika

9. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190