Anabolik diyet(yag yakimi beraberinde kas yapimi)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve madman tarafından 15 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 46 üye.
  1. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Vitamin tabletleri aldim,ve diyetime cok dikkat ettim.karin kaslarimi agirliklarla calistirdim yani düz mekik yerine gögsüme agirlik koyarak mekik cekme ve mide icin agirlik calisma makinalariyla.

ammun bunu beğendi.
  2. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    madman bişi takıldı aklıma mesela metabolizması hızlı olan bir insan gitse 100 gr yagın yanında 100 gr da karbonhidrat alsa yine aldıgından fazla yakıyorsa vucudu ketojen duruma gecebilirmi ? yoksa ketojen olmanın onkosulu vucuda glikoz girmesini önlemekmi? bu sekilde hem bildigimiz low carb diet hemde ketojen diyetin birlesimi gibi bir diyet uygulanabilirmi?

3. atahan4488

atahan4488 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bu beslenme ile birlikte L-carnitine kullansak getirimizmi olur yoksa götürümüzmü?

4. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Ketojen olma durumu söyle; vücudun haraket icin kaslarda depolanan glikojeni harcar, glikojen yedigin karbonhidratlardan kaslara depolanir. Bu yüzden karbonhidrat yemeden beslenmek gerekirki önce kaslarindaki enerji bitsin ve vücudunu yag depolarindan yag yakmaya zorlayasin...Ayrica önemli olan sudur;yagi karbonhidatlarla birlikte almak yaglanmaya yol acar...

hakonek bunu beğendi.
  5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Benim bildiğim önemli bir kilit noktası da, yanılmıyorumdur umarım, karbonhidrat içeren herhangibir yiyecek tükettiğimizde, karaciğerimizde insülin salgılanması meydana geliyor, ve insülin en anabolik hormonlardan bir tanesi, özellikle yağlanmayı kontrol ediyor.
    Karbonhidratı minimize edince, vücutta yağ depolanması alınan kalorilere rağmen mümkün olmuyor, ve tabii madman'in dediği gibi, tüketicelek karbonhidrat olmadığı için vücut yağlardan enerji elde ediyor, normalde karbonhidrat öncelikli enerji kaynağıdır, ketojen diyetin güzel yanı, bir kere yağların kullanımını tetiklediğinizde, aradan egzersizlerde ilk 20 dakika karbonhidratlardan enerji edilme durumunu aradan çıkartarak yağ yakımını ilk andan başlatabiliyorsunuz.
    Bence biraz sakat bir diyet, yani vücudun dışı kadar iç dengesi de önemli, böyle zorlama ve vücudu bir nevi aldatmaya yönelik bir beslenmenin taraftarı değilim.
    Yalnız Dr. Atkins'inde hakkını yiyorlar, obez olarak öldüğü belirtilen Dr. Atkins'in ölümü biraz karmaşık, Karlı bir günde ofisinin önünde bir buz birikintisine basarak düşmüş ve kafasını çok kötü çarpmış, bir nevi ölümüne değin 1 seneye yakın yatalak hayatı yaşamış.
    Bu kaza öncesinde 1.82 boya 89 kilo civarındaymış, yaşı ise 72 imiş.
    Bence hiç fena bir tablo değil 72 yaşındaki bir insan için, hastanedeki komplikasyonlar ve vücudun su tutması sonucu o hale gelmiş, zaten Wikipedia'da, ölümünden önceki sene sık sık çıktığı talkshowlarda gayet normal kilolu bir adam olduğu görülüyormuş.
    Basının hainliği biraz, alın diyet gurusu doktorun kendine hayrı yokmuş tarzı sansasyon haberciliği.
    Eminim doğru uygulandığında çok süratli sonuç veren bir diyet, ama benim uygulayacağım diyet değil.
    Ben eski moda, aşamalı kalori eksiltmeli, harcanan kaloriden daha düşük kalori tüketerek, aşamalı kilo vermekten yanayım.

Bozo-Baku ve hakonek bunu beğendi.
  6. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0

7. egoTR

egoTR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    düşük kalori ile yüksek protein almak vücutta keton cisimciklerinin oluşmasına neden olur. Normalde enerjisini glikozdan alan beyinde açlık sırasında glikoz bulamayacağı için bu maddeleri kullanmaya başlar ve kişilerde halsizlik, yorgunluk, konsantrasyon kaybı gibi belirtiler görülür. Ayrıca proteinler vücuttan atılırken kemikten kalsiyum çeker ve kişilerde kemik erimesine yatkınlık oluşur.

Diyetle fazla miktarda protein almak vücuda çok fazla doymuş yağ asidi girmesine neden olur ve bu durum kalp damar hastalıklarına zemin hazırlar. Bu tür diyetleri yapanlarda ürik asit yükselmesine bağlı eklem hasarları ve sıvı elektrolit kaybına bağlı kalpde ritim problemleri ortaya çıkabilir.

LÜTFEN MAKALELİN TAMAMINI OKUYUNUZ

http://www.memurlar.net/haber/105311/

2. makale
    http://www.tavsiyeediyorum.com/makale_414.htm

Son düzenleme: 17 Nisan 2008
    Runn3R, NHFL, joker23 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Ketojenik diyet aslinda epilepsi hastalarinin tedavisinde kullaniliyor. Daha fazla bilgiyi wikipedia'da okuyabilirsiniz. Ingilizcesi olanlar icin:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Ketogenic_diet
    Son derece faydali bir yazi. Istek gelirse bir kismini cevirebilirim.

baty8499 bunu beğendi.
  9. baty8499

baty8499 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende bu dıete baslıcaktı kafama yatımıstı bıraz arastırma yapınca bobreklere karacıgere zararları her yerde yazıyo vazgectım bu dıete baslamadan once gereklı arastırmatı yapın tavsıye edrım sonradan pısman olmayın

10. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu dieti 1-2 gün denedim ama carbonidratsız kalınca sabah bi uyandım elimi bile kaldıramıyorum spordan sonra o yüzden bıraktım böyle bi işkenceye degmez

11. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Arkadaşlar,

sucuk ve salam gibi işlenmiş etlerde yüksek oranda Nitrat ve tuz bulunuyor. Nitratın kansere yol açtığı kanıtlanmıştır. Tuzun en büyük yan etkisi ( body ciler için) hücre aralarında su toplaması ( Steroidler hücre çiçinde su topluyorlar, Creatinde).
    Bu hücre arasında toplanan suyun zararı?
    Hücreler arasındaki yol-mesafe artıyor. Buda demeki hücreler arasındaki iletişim zorlanıyor. İletişim demek hücrelerin büyümesi için gerekli besinlerin (mineral,vitamin,protein...) daha zor ulaşması demek.
    İtraf etmeliyim: ben sucuk ve salama bayılıyorum..
    selamlar

batgun bunu beğendi.
  12. Qwelan

Qwelan Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BB
    Yer:
    İstanbul
    omletin içinde yumurta sucuk salam yiyebiliyoruzda paketi açıp salamı neden ağızımıza atamıyoruz ? :D

13. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar uzun bir aradan sonra yazma imkani bulabildim, 1 yildir spor yapma imkanim yok ama kilo almadim nedense :) ama bu diyetle alakalimi yoksa kas yogunlugumun artmasiyla alakalimi bilemem. Kilo vermek isteyen arkadaslara söyle bir tavsiyem olabilir; egerki hem Kas yapmak hemde kilo vermek istiyorsaniz, yaptiginiz idman ister agirlik calismasi olsun isterse kosmak, önemli olan idmani elinizden geldigince yüksek bir hizda yapip vücudunuzun idman sirasinda fazla dinlenmesine izin vermemek, örnek olarak 300 spartali filmi icin figüranlarin ve basrol oyuncusunun antrenman teknigini örnek gösterebilirim. Herkese simdiden basarilar. Birde lütfen forumda birisi hakkimda kolpaci diye yazmis, böyle seylerle beni tartismalara sürüklemeyin, benim kimseye ispat etmem gereken birsey yok, sadece yardim etmek ve bilgi vermek istiyorum... Spor dostlarina saygilarimla...Madman

Bozo-Baku, Runn3R, orpheo ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. mourndare

mourndare Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    verdiğin bilgiler için öncelikle çok teşekkürler madman, sayende bir diyet çeşidi daha öğrendik.

sorum genel olarak herkese, peki bu diyeti uygularken beyinsel fonksiyonlarınız nasıl, ben bir mühendisim ve işimde biraz kafa gerektiren, düşündüren bir çok matematiksel işlemlerle hesaplar yapmak zorunda kalıyorum, dikkat eksikliği, dalgınlık, vb. gibi durumlar gerçekleşiyor mu?

15. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    bende bu diyeti uygulamaya başladım

16. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    bu diyeti uygulamak çok zor ya

thekurufasulye bunu beğendi.
  17. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    bende bu dieti uyguluyorum 4.gundeyim

yag olarak sadece zeytinyagı tuketiyorum

18. xcodesia

xcodesia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de 8 ay oldu vucuda baslayali alkol yuzunden gobek inmiyor birturlu bakalim bu diyet ise yarayacak mi ....weightlifter

19. xcodesia

xcodesia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beyler bu arada eklemek istedim antremanlarda performans dustu bir de gozlerim kararmaya basladi. bunun uzerine antreman oncesi bal tuketmeye basladim. karbonhidrati inadina dusuk seviyede bal destekli alirsaniz cok yararini gorursunuz.

20. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    bal ne derece performansı arttırır bilmem ama ben bu diyeti uyguladığım dönemlerde antrenmandan 1 saat kadar önce bir avuç kuru yemiş alırdım iyi enerji verirdi karbonhidratsız bünyenin bitkinliğinden eser bırakmazdı

Sayfayı Paylaş