Anabolik diyet günlüğü

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve noahsystem tarafından 20 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Başlangıç bilgileri
    kilom 65.5kg
    yağ oranı %13
    boy: 178cm

Kan testleri 4. günde yapıldı
    upload_2016-5-20_13-28-30.png

Başlangıç olarak çok yağlanmak istemediğimden 3100 kalori ile başlıyorum

Kahvaltı
    5 tam yumurta, 200 gram lor(yarım yağlı), domates, biber, maydanoz ve 8g zeytin yağı

1. Öğün
    150g Tuzsuz kavrulmuş fıstık, 230 gram tam yağlı taze kaşar

2 öğün
    130 gram lor, 10gram tereyağı salata, brokoli, karnabahar

3. öğün
    350 gram tavuk göğüsü, 10 gram zeytinyağı

Toplam makrolar
    Protein: 270g
    Karb: 40g
    Yağ:215g
    Kalori: 3150kcal
    (Supplementleri bıraktım başlamadan önceki 3 ay çok ürün kullanmıştım, şu anda sadece multivitamin, d3+calsiyum, balık yağı kullanıyorum)

1. Gün
    İlk gün biraz zorlandım halsizlik yaptı, mide bulantısı yaptı biraz o gün antrenman yapmadım.

2.Gün
    Mide bulantısı, baş ağrısı, halsizlik hafifledi ancak devam etti. Ne kadar yeşillik yesem de hafif bir kabızlık oldu antrenman yaptım ve güçten düşmedim ama şöyle bi şey farkettim normalde antrenmanda sonlara doğru inanılmaz bi yorgunluk hissederdim, gözlerime ağırlık çökerdi yatasım falan gelirdi bunlar ortadan kalktı sadece kas ağrılarım birazcık arttı normalde ağrı olmazdı ama bugün sızladı neredeyse.

3.gün
    Mide bulantısı falan kalmadı sıkıntı yok sadece çok fazla susuyorum gece 3 defa kalkıp su içiyorum bu durum harici uykumda bi sıkıntı olmadı. Bugün omuz çalıştım yine yorgunluk hissi olmadı gücümde çok hafif bir artış vardı örneğin yana açışı süper sette 8 tekrar 10 kilo yapıyordum 10 tekrar 10 kilo çıkartabildim(Supplementleri bırakmama rağmen(daha önce creatine+beta alanine+Cm+hmb+taurin+ ekstra olarak 4 gram C4 50x kullanıyordum)).

4. gün
    bugün antrenmana gitmeyeceğim, kan tahlillerini yaptırdım hem de doktorla biraz konuşmuş oldum testonun doğal yollarla dahi olsa artması diğer bir kaç hormonun baskılanmasına neden oluyormuş tahliller iyi çıksa bile bu diyete çok güvenmememi istedi çünkü testo artınca sperm kalitesi sayısı vs. gibi şeyleri kontrol eden diğer bi hormonu baskılıyormuş doktor uzun uzun anlattı nasıl olduğunu fakat ben tam anlamadım. Bu yüzden diyete öncelikle bir ay devam edeceğim gerçekten güzel bi kazanım sağlamazsam devam etmeyeceğim.

2. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Diyete devam etmedim, çünkü vücut suyu atınca tüm pump gidiyor, karbonhidrat olmadan pump olmuyor bu da antrenmanlarda benim moralimi bozuyor. Psikolojik olarak zayıflıyormuş gibi hissettiğim için devam etmiyorum şu anlık. Fakat diyetin hakkını vermek gerekiyor güç artışı gerçekten çok iyiydi.

3. dexter03

dexter03 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28

hdl üst sınıra yakınken bile tehlikeliki seninki üst sınırıda geçmiş bence karaciğer detoksuna öncelik vermelisin anabolik etki yaratıcam diye karaciğerinden olma bu diyetten önce sivilce için zeratonin falan kullandın mı bilmiyorum ama harbiden sağlam yüklenmişssin karaciğerine sakın ihmal etme temizle o ciğeri yoksa anabolik etkinin a sını bile rüyanda görürsün karaciğer amino asitleri arındırıp kanına karıştırmazsa isterse kan şekerin 200 olsun yinede bi işe yaramaz sirkeli su limonlu su + kafein içeren basit içecekler türk kahvesi vs yeşilçay ekstresi kullan doğal testoyuda diyetle arttıramazsın zaten günlük makx 4 mg onu bile göremiyoruz çogumuz tribulus kullan zma kullan iyi sporlar...

4. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Anlamadim, yuksek olan hdl(iyi kolestrol) ki diger ciger tahlilleri (ast, alt) de normal degerlerde. Neden boyle yorum yaptiniz?

5. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Çok yanlış bir beslenme düzeni. 270 gram protein ihtiyacının 3 katından fazla, 215 gram yağ ihtiyacının yine 3 katından fazla... karbonhirat 40 gr yazmışsın, resmen ketojenik diyetle bulk yampaya çalışıyorsun... seni şuan büyütecek olan karbonhidrat...

ihtiyacından fazla karbonhidrat alacaksın, ihtiyacının biraz üzerinde de protein ve yağ alacaksın... Rich Piana etkisi mi bunlar anlamıyorum ki

6. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Karbonhidrat buyutuyor bunu biliyorum ama karbonhidrat insulin sayesinde buyutuyor, ne kadar anabolik hormon olsa bile testosteron kadar lean bi kutle vermiyor. Anabolik diyet kavrami 90larda yazilmis bi kitaptan geliyor arastirirsan hakkinda daha fazla bilgi edinebilirsin. Biliyorsun ki hedefe ulasmak icin birden fazla yol vardir, bu da farkli bir yol karbonhidratli bulku uzun sure denedim ve sonuclarini gordum, bunu henuz uzun sure denemedim bu yuzden iyidir, kotudur demiyorum sadece insanlara fikir vermek acisindan actim. Bi kac ay sonra tekrar baslayip uzun sure deneyebilirim.
    Anabolik diyet yazisinin bi kismi ayrica kitabin pdf halini internette bulabilirsin.
    https://www.t-nation.com/diet-fat-loss/eat-like-a-man-1

7. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Denenebilir tabi...

''Once your body goes through a "metabolic shift" during the first week, your body will use free fatty acids, triglycerides, and ketones for energy.'' Ketojenik diyeti biraz allayıp pullayıp sunmuşlar gibi geldi bana. :)

Neyse, kolay gelsin, bol şanslar.

abseto bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş