Ana sayfadaki tavuk makalesi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 29 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Ana sayfadaki tavuk makalesi kafamı karıştırdı.Tavuk gögsünün 100 gr ında 31gr protein bulunur diyor.Bu rakam biraz abartı değil mi?Daha önce 22-23 gr kadar bulunur diye konuşulmuştu sitede ayrıca başka internet kaynaklarında da 22-23 gr diye geçiyor.Başlığı açtım, sonuçta pek çok üye protein miktarlarını yanlış hesaplayabilir.Bir hata varsa düzentilmesi herkesin faydasına olur.

2. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yerli tavuk 22-23 turist tavuk 30 diyesim geliyor, sanırım bunuun bir kesin verisi yok tüm değerler ortalama. Bütün ülkelerde de bu ortalama ible değişebilir hatta bence tavuğun beslenmesi bu oranları belirliyor.

Tabii ki bi limiti vardır ama bence o limit 30 gr'a müsaade eden bir liittir ben inanırım bu 30'a.

3. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    tavukdaki protein miktarı markasına beslenme çeşidine (bazıları mısır bazıları bugday vs. kullanıyor.) hatta cinsine göre bile değişebilir. tanınmış tavukların üzeinde protein miktarları yazıyor derili derisiz kemikli kemiksiz türünden..

kolay gelsin...

4. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    anladım hayır bodybuilding.com da da 21. bilmem kaç gr diyordu sordum ancak 22 ile 30 arasında uçurum var gerçekten beslenme tipiyle bu kadar değişebilir mi?

5. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    elbette mesela dikkat ederseniz beypiliç markalı tavukların besisi mısırla sağlandıgı için eti turuncu renkte diğer tavuk ürünlerinin çogu ona nazaran beyaz rektedir. Beslenme bir etin rengini bile değiştiriyorsa protein miktarını da elbetteki değiştirir. Yalnız bunda en büyük neden beslenme cinsine göre tavugun yağ oranınında büyük payı vardır ;)

6. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    :lol::lol::lol: valla çok güldüm neyse coleman Trebor en iyisi sen 25 gr diye hesapla bende öyle hesaplıyorum ...köylü cocuğuyla sehirli çocuğu bir olurmu 3-5gr değişklik olabilir Gray Wolf çok iyi açıklamış beslenmeleriyle alakalı...

Sayfayı Paylaş