Amuta kalmanın püf noktaları nelerdir

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve furkan1354 tarafından 30 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    Amuta kalmanın püf noktaları nelerdir ? bunu merak ediyorum amuda kalkabiliyorum fakat amudda dengede duramıyorum benim istediğim uzun süre amudda durmak ve amudda sınav gibi hareketleri yapabilmek bunun için neler yapmalıyım hangi kaslarımı güçlendirmeliyim şimdiden teşekkürler:confused:
    [​IMG] [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Son düzenleme: 30 Ekim 2011
  2. Lutieth

Lutieth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yıllar önce breakdance yapmıştım. dansa ilk başladığımda 1 ay boyunca hergün amud çalıştım sonucunda evde odalar arasında falan geziyodum ellerimin üzerinde :) tavsiyem hiç duramıyorsan yüzünü duvara dön ve amudda kalk ayarklarını duvara yasla ve o şekilde bekle sonra ayaklarını duvardan yavaşça iterek duvardan destek almadan durmaya çalış. bi zaman sonra alışırsın. iyice alıştığındada amudda durmaya değilde gezmeye çalış daha sonra olduğun yerde durmaya çalışırsın. gezmek durmaktan daha kolaydır. kolay gelsin..

3. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    teşekkürler lutieth fakat amudun yanında dumbella hangi kas gruplarını çalıştırmalıyım bir bilgin varmı

4. Lutieth

Lutieth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bildiğim kadarıyla sana gerekli olan omuz ve triceps. sadece amudda rahat duruyum istiyorsan dambılla bu bölgelerini çalıştırabilirsin. ama dediğim gibi az çok dengede durmaya alışıpda ellerinin üstünde gezmeye alışırsan daha iyi olur.

5. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    çok teşekkürler bir şey daha sorucam bu hareketin kalkış pozisyonunu biliyorum fakat amudda olduğum süreçte ellerim avuçlaarım nasıl olmalı dirseklerim ,bacaklarım ellerimi genişmi yoksa darmı tutmalıyım?

6. Shikamaru

Shikamaru Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    sanirim omuz triceps ve forearms ben de yapmaya çalışıyorum. Hadi hayırlısı.

7. Lutieth

Lutieth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ellerinin genişliği omuz genişliğinden birazcık fazla olsun dirseklerini kırmamaya çalış. ayaklarında ilk başlarda açık ve dizlerden kırık olabilir ayaklar bitişik ve dümdüzken amudda durabilmek daha zordur kolaydan zora doğru ilerle. daha öncede dediğim gibi hiç amudda duramayan biriydim tam 1 ay hergün amud çalıştım. sonuçta istediğim oldu :) kolay gelsin..

8. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir

Sayfayı Paylaş