Aminoasit yada BCAA ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve GoForIt tarafından 7 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. GoForIt

GoForIt Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    öncelikle herkese selamlar . yeni üyelik açtım . 8aydır düzenli olarak spor yapıyorum . Boyum 1.79 kilom 71 . başladığımda 59 kiloydum . weight gainer falan kullanmadım . ilk 5-6ay supplement kullanmadım . 2 aydır Muscletech Nitrotech kullanıyorum ve Amino yada BCAA almaya karar verdim . araştırdım internette ama pek bilgi bulamadım bununla ilgili. Whey ile beraber hangisini almak daha yararlı olur ve BCAA yı nasıl kullanmalıyım ? tecrübeli arkadaşlara , abilere şimdiden teşekkür ediyorum . iyi forumlar herkese.

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu amino hevesini anlamak gerçekten çok zor, insanlar nasıl antrenmanlar yapıyorlar ki aldıkları proteinin aminoasit değerleri yetersiz kalıyor da birde extra alma ihtiyacı duyuyorlar çözemedim.
    İşin özü bcaa falan alma, o parayı tavuğa, yumurtaya, yulafa harca. Bcaa alınca daha fazla şişemezsin ama benim kas kütlem bayağı iyi biraz yağ yakıp define olmak istiyorum, karbonhidratı azalttım o yüzden antrenmanda bcaa kullanıcam diyorsan o zaman haklısın.

Sail bunu beğendi.
  3. o_N_u_R

o_N_u_R Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Turizm Otelcilik
    Yer:
    Istanbul
    Karbonhidrati azaltip bcaa kullanirsak.define olmamiz ozellikle ramazadan gerceklesirmi ?

4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bcaa 'da su değil günde belli bi gramajın üstü çeşitli sakıncalar doğurur. karbonhidratın yerinide tutmaz. o ayrı öteki ayrı.

5. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yetreli kas kütlen varsa, üstündeki yağı azaltıp define olmak istiyorsan karbo azaltılabilir ve bcaa kullanılabilir.

o_N_u_R bunu beğendi.
  6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    ne yapıcaksın bi tabak pilav yerine bi tabak bcaa tozumu içeceksin.biri at diğeri saksağan. fazla yağlıysan zaten karboyu azaltacaksın ama bcaa alıp almamanın bunla hiçbiralakası yok. bcaada dediğim gibi belli bi gramajın üstünde zararlıdır. spordan önce esnasında veya gereksiz bence ama sonra ancak kulanabileceğin bir 3lü.

o_N_u_R bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş