Aminoasit Sağlığıma Zarar Verir mi?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve TheStaLLioN tarafından 29 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. TheStaLLioN

TheStaLLioN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Öncelikle geçmişimi anlatayım.28 yaşındayım. Ben 2009 yılına kadar 147 kilo idim. 2009 da askere gidebilmek için önce 120 ye indim. Askerden 96 kilo geldim(kısa dönem). Akabinde 84 kiloya indim.(Boyum 194) Bu yılın mart ayına kadar spora gidemedim hiç. Kastan eser yoktu açıkcası.
    Şimdi 3 aydır spor salonuna gidiyorum.3 ayda 85 den 90 kiloya çıktım ve kas görünümü olarak oldukça fark etti. Gözle görülür bir belirginlik var fakat bazı kaslarım(özellikle göğüs kasım) hiç gelişmiyor. Vücudum çok hamlaştığından toplamakta zorlanıyorum.
    Hacimsel olarak da çok büyümemem gerek. Yaptığım işten dolayı esnek olmalıyım. Uçak bakım şirketinde çalışıyorum ve bazı yerlere erişmek için fazla büyük olmamam gerekli.
    Salonda akademi mezunu bir hocamız var. Derdimi ona anlattım. Kendisi bana protein tozu kullanırsam hacimsel olarak hızlı gelişeceğimi fakat aminoasit kullanırsam kas yoğunluğumun artacağını ve protein tozuna oranla hacimsel olarak çok büyümeyeceğimi söyledi.İstersen 2 ay kullan bak gör nedir ne değildir. Olmadı birdaha kullanmassın dedi.Sipariş ettim yarın aminoasit geliyor.

Fakat forumnlarda okuduklarım biraz ürküttü beni. Kullanıp bırakınca kaslarda sarkma olacağı, böbreklere ve karaciğere zarar vereceği gibi yazılar korkuttu ama artık siparişi de vermiş bulundum.Bol su tüketerek gelen kutuyu (yaklaşık 1.5- 2 ay yeterli kapsül varmış içinde) bitirsem bir zararı dokunur mu bana? Yanlız yaşadığımdan çok protein de alamıyorum.Kahvaltı zor oluyor işe giderken. İşyerindeki yemekler çok yağlı oluyor seçerek yemek durumunda kalıyorum. Elimden geldiğince beyaz et ve lor peyniri tüketmeye çalışıyorum. Besinlerden aldıklarımın yeterli olduğunu düşünmüyorum şahsen.

Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Teşekkürler..

Son düzenleme: 29 Mayıs 2012
  2. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.493
    Ödül Puanları:
    123
    seni aydınlatacak koskoca bir forum var, arama yapmayı dene

Danny Boy ve themertyildiz bunu beğendi.
  3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    Daha önce benzer bir konu açılmıştır.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş