aminoasit kullanımı ve tsh yüksekliği

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve patlıcan tarafından 30 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. patlıcan

patlıcan Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle 16 yaşındayım 6-7 aydır bu sporu yapıyorum.düzenlide tahlil yaptırırım.tiroid hormonlarından tsh 5.44 normal olması gereken 3.59 u geçmemesi lazım.diger tiroid hormonlarında herhangi bir problem yok.doktor herhangı bir ilaç vermedi 3 ay daha beklıyelım dedi.ergenlıkte iniş,çıkışlar olabiliyor dedi.ben yaklaşık 1 yılda 3 kere tahlil yaptırdım.1.sınde 4.2 ikncisinde 5.2 ve son olarak 5.44 cıktı.ancak sadece tsh yüksek diğerleri normal.Şimdi size asıl sorum 6 aydır hiç bir suplement kullanmadım.amınoasıt kullanmayı dusunuyorum ancak tsh yuksekliğiyle amınoasıt bir problem olur mu? ayrıca tsh için ilaç kullanmıyla beraber amınoasıt bir problem olur mu? çünkü doktorun 3 ayına 1 ay kaldı. bende amınoasıte eyluldde baslamayı dusunuyorum.ikisi bir arada problem olur mu? ılac kullanmasamda amınoasıt alsam tsh yuksek olması sorun yaratır mı? umarım sıze anlatabilmişimdir yorumlarınızı bekliyorum...

2. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    Bana sorarsan bunu doktoruna danış ama tabi alacağın şey bcaa değilde aminoasit olacaksa ( amino supplementleri daha geniş yelpazeye sahiptir ) l-arginine de içericektir tiroid bezi indüktörüdür. ( çok çalışmasını sağlar )

Rambo16 bunu beğendi.
  3. patlıcan

patlıcan Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    yani daha da yükselebilir diyosunuz?

4. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    bak bir bilgim yok sadece etkileyebilir diyorum. bu düzmantık söylediğim birşey. bunu en iyi doktorun bilir.

5. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Tsh yuksek ft4 ft3 normalmi onlar normalse takip edilebilir tiroid us yapildimi nodul varmi otoantikor bakildimi vs vs vs yoksa yaptir aa kullanmanla ilgisi yok

Sayfayı Paylaş