Aminoasit+bıla bıla..

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kalamir tarafından 26 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben Universal Amino 1900 kullanıyorum ve ayrıca yanında sizce ne almalıyım.. Günde +140gr protein alıyorum bu bana fazlasıyla yeter bence whey protein gereksiz geliyor şuanda bana.. Sizce aminoasit yanında takviye olarak ne almalıyım ? Creatin,bcaa,glutamine ne dersiniz.. Çünkü aminoasit tek başına yeterli olmadığı, gözle görülür çok fazla değişiklik olmayacağı söyleniyor..

Son düzenleme: 26 Mart 2009
  2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük protein alımınız yeterli ise neden aminoaitlere para veriyorsunuz ki?
    Yoğun ve stresli bir hayatınız varsa ve yeterli derecede dinlenemiyorsanız creatine işinize yarayabilir.

3. vteCAN

vteCAN Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ceo
    Yer:
    İzMiR
    aminoasit kas yıkımını engeller,antrenman sonrası kas yorgunluğunu en aza indirir,ertesi gün antrenman varsa kasların toparlanmasına yardımcı olur.Bana göre iyi beslenince aminoasite gerek yok diye bi mantalite olamaz.Bence en faydalı takviyeler aminoasit+creatine daha sonra kaslar büyümeye başlayınca whey alımına başlayabilirsin.

4. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    amacım zaten özellikle kas yıkımını engellemek.. Ben proteine ihtiyac duydugumu sanmıyorum ama creatine almak iyi olur falan diyenler war.. Sencede aminoasit+creatine kombinesi yapsam antreaman yogunlugunu artırmalımıyım yoksa aynı şekilde devammı etmeliyim ayrıca kas kütlesinin artmasında yardımcı olacaktır değilmi ? kreatin

5. vteCAN

vteCAN Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ceo
    Yer:
    İzMiR
    kreatin almaya başladıktan sonra daha ağır kilolara girebileceğin için kas kütlesinin artmasına direk etkisi vardır.amino+kreatin şu an için sana fazlasıyla destek olacaktır.

6. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    tmm ozman teşekkürler yardımcı oldugun için kreatin alacağım en uygun fiyat ve en sağlam markayı bulmam gerekiyor tabiki

7. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Aminositlerin görevi kas yıkımını engellemektir yorgunluğu almak değil. İyi ve yeterli düzeyde beslenen bir insanın takviye amino protein alımına ihtiyacı olmaz. Sabah kalktığımızda ve idmandan sonraki yoğun ve hemen gereken protein ihtiyacımızı balık gibi çok hızlı kana karışan et türüyle karşılayabiliriz. Yeterli zamanı bulamazsanız da protein tozu almanız sizin için daha iyi olacaktır aminoasit yerine. Vg'nin piri olan amerikada neredeyse kimse aminoasit kullanmamaktadır. Bunun için bodybuilding.com gibi büyük bir alışveriş sitesine girip arama yaparak görebilirsiniz!
    Kreatin dediğimiz ürün güç artışı sağlamaz kaslardaki yorgunluğun daha çabuk giderilmesine yardımcı olur. Günlük iyi derecede kreatin alımı yapıldığı zaman yorgunluktan dolayı 4 tekrar yapabildiğiniz ama normalde set çıkartabileceğiniz ağırlıkta set çıkarmanızı sağlar. Kaslarımızda ne kadar enerji varsa o kadar zor yoruluruz yani yorulduğumuzun farkına varmamızı sağlayın laktik asitler o derece geç toplanır. Kaslarımızı kullanmaya başladığımızda kısa sürede atplerimiz biter ve kreatin-fosfatları kullanmaya başlarız. Fosfatlar kreatinle yüksek enerjili bağ yaparak gerekli enerjiyi saklama görevi görürler. Gerektiğinde de kimyasal reaksiyonlarla fosfat kreatinden kopartılıp kırılan bağdaki yüksek enerjiden yaralanılır.

8. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    ben protein tozu yerine amino kullanıyorum tabi yeterince de beslenemiyorum fakat kas gelişimim halen devam ediyor aminonun rolü büyük universal 2700 kullanıyorum ant günlerinde 6 sabah 6 ant sonrası ant olmayan günlerde 6 tane işimi görüyor haftalık 1 er tablet artırıyorum eğer vucudumda sivilce vs çıkarsa tablet oranını aza indiriyorum...

9. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürlerde aslında ben kreatinle protein tozu arasında kaldım çünkü protein tozu protein veriyor.. Protein de alıyorum okadar çokta yararı olacagını sanmıyorum.. Etkisi olmadan çöpede para atacak kadar param yok doğrusu oyüzden karar veremedim.. ne alsam bilmiyorum şuanda

10. vteCAN

vteCAN Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ceo
    Yer:
    İzMiR
    aynen katılıyorum ayrıca 2700 bende kullanıyorum,mükemmel bir aminoasit.

Sayfayı Paylaş