Amino ve Protein Kullanım Dozu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Xayndro tarafından 11 Mart 2006 başlatılmıştır.

1. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar,
    miyostatin yazdiklarini okurken yoruldum valla, benim de kafam karisti ;) bu arada masteer amino tabletleri ve whey konusunda yaniliyor olabilirsin, zira aminolarin cogu sadece yumurta akinin kristalize edilmesiyle uretilirken, whey proteinler yumurta akinin yanisira daha kaliteli protein iceren peynir suyu alti tozundan uretiliyor. yani icerik olarak aminolardan daha kaliteli whey proteinler bulmak mumkundur.

2. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Acalıss,

Valla haklısın belkıde yanılıyorum, bıgun bunları ureten fırmaya gezı duzenleyecem sonunda o olacak.

Ancak whey tozlarda yumurtanın yanısıra falan degıl dogrudan peynıraltı suyundan yapılıyor dıye bılıyorum, hal boyle olunca
    proteın olarak yumurta yuzde 99 degerde ve peynır ıse yuzde 80 degerlerde oldugu ıcın - kalıte acısından - amınolar daha ıyı olmalı.

Bırde bu amıno tabletlerınde tek tek amınoların ısmı ve mıktarı yazar, halbukı whey tozlarda ve whey proteın haplarında dıkkat edersen sadece su kadar proteın var der gecıstırır, bundan yola cıkıyorum ben valla.O bahsettıgı proteın lysine mı,
    arginine mı, glutamic asıt mı bellı degıl.

3. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    masteer peynir ve whey protein birbirnden farklı değerlendirmek gerekir..yumurtanın biolojik değeri dediğin gibiyken whey bundan çok daha kaliteli ve yüksektir.ister amıno olsun ister whey tozu ,hepsi standart 18 tane amınoacid ihtiva eder,bunların 8 i temel a.a .tir.ayrıca çoğu firma protein tozlarının üzerine amınoacid profillerini yazar.eğerki yazmıyorsa zaten o firmayı tercih etmeyin .çünkü içerdiği amınoacid miktarları çok önemlidir.

4. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Iste benden bundan yola cıkıyorum zaten ,
    genellıkle whey tozlarda amıno dagılımı yazmıyor, o zaman bende halıyle ıskıllenıyorum, gnc den almıstım mesela, sadece proteın var dıyor yuzde doksan bılmemkac kusur.Varmı bıldıgın bır amıno dagılımı yazan proteın tozu ??

5. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    hemen hemen çoğu yazar,benim ilk olarak aklıma gelenler,ultimate isocool ve prostar,perfect92,hardline..bence tozun üzerinde yazan amınoacid profili çok önemlidir,ben daha önce hiç gnc whey kullanmadığım için ona yorum yapamayacağım...ama bu tip ürünler alınmadan önce kesinlikle içerdiği amınoacid miktarları bilinmeli,en azından bcaa oranı..

6. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Sporcu gıdası olarak geçenlerin tümünde aminoasit değerleri olmak zorunda.
    En kıytırık "bulk" ürününde bile değerler yazıyordu.

7. Myostatin

Myostatin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör-dieyetisyen
    Yer:
    frankfurt
    selamlar
    pes ediyorum !!!!!!!!!!! barıs sana da saygılar
    arkadaslar ya amino yu yada whey proteine idmandan sonra atın gitsin
    hepinize saygılar ayriyeten ben bu konuda aldım bilgiler bu isle cok yakından ugrastım icin bukadar emin konusuyorum
    saygılar :!:

8. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    nie pes ediyorsun biz senin yazdıklarına karşı bir şey yazmıyoruzki,bahsettiğimiz konular tamamen farklı..bizim bahsettiğimiz konu amınoacid tabletleriyle whey proteinler arasında amınoacid içerikleri yönünden farklılık olup olmaması.senin bu sayfadaki son yazında belirtmiş olduğun husus,2000 mg amınoacid tabletinin katkı maddeleri hariç 2 gr protein ihtiva ettiği,aynı şekildede 2 gr proteinin 2000 mg amınoıacide eşit olduğudur.kimse bunun tersini söylemedi zaten senden sonraki yazılarada bakıcak olursan kimsenin senin yazdıklarının yanlış olduğu yönünde bir idaası yok...bizim şuan bahsettiğimiz ürünlerin amınoacid profilleri ve içerikleri.

9. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Bırak barıs adam hazır pesetmısken, ya sımdı sahlanıp ıkımızıde duvardan duvara calarsa :lol:

Sayfayı Paylaş