amino ve kreatin yeterlimi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve naughtyman tarafından 21 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. naughtyman

naughtyman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar merhabalar.ben universal 2700 ve ultimate creatine monohydrate kullanıyorum..günde 12 tablet amino ve 5 gr creatine alıyorum.ayrıca günde birer tablet multivitamin ve balıkyagı içiyorum..
    gün içinde yaklaşık olarak 250 -300 gr beyaz et yiyorum ve aminoları saymazsak yedigim et süt ürünleri ve yumurtadan 70 80 gr protein alıyorum..
    bu supplementler yeterlimidir sizce? kilom 70 boy 178..yorumlarınızı bekliyorum

2. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    nekadardır bady çalışıyorsun o da önemli onu bilmeden yorumda yapılmaz

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    supplement günlüğü bölümüne neden açtınız başlığı onu çözemedim..lütfen daha dikkatli olun..

4. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    amino yerine protein tozu alsanız daha ekonomik ve verimli olur
    [​IMG][​IMG][​IMG]

5. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    sebeplerini açıklarmısınız biraz rica etsem.

6. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    aslında amino da proteinde aynı şeydir. aminoasitler birleşir proteini oluşturur.

protein tozunun dezavantajı sindiriminin uzun sürmesi. ama aslında bu tam olarak dez avantaj sayılmaz. yavaş yavaş vucuda yayılıyor. bazı markaların enzim katkılı ürünleri hemen sindiriliyor zaten

avantajlarına gelelim.Çok daha ucuz.
    aminonun bir tabletinde 2-3 gr aminoasit vardır en fazla. (en fazla diyorum genelde 1 gr falan) oysaki bir ölçek protein 20 gr. yani ikisininde de aynı yararlanmayı sağlamak için bir ton hap yutmak gerekli.

misal arkadaşın yuttugu 12 tablet yerine bir kaşık protein tozu denk geliyor.her bir haptaki koruyucu madde vs. yi gereksiz yere vucuduna katmaması da büyük bir kardır.

amino asitler proteini oluştururken hidroliz olurlar. yani yapılarındaki suyu atarlar. bu sebeple atıyorum 100 gr protein aldıgımızda vucut bunu suyla dehidre yapacak yaklaşık 105-110 gr amino aside denk gelecek.

Sayfayı Paylaş