Amino Tavsiye

Konusu 'www.Supplementler.com' forumundadır ve fuatX tarafından 30 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fuatX

fuatX Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba spora başlayalı yaklaşık 40gün oldu. 40gündür kardiyo ağırlıklı zayıflama programıyla kas kütlemden kaybetmeden hatta biraz artırarak 84den 76ya inmişim. Hoca ile konuştuğumda artık pek zayıflamana gerek yok göbek eritsen yeter dedi. Ama bana kalsa bi 74 kiloya kadar zayıflama işine devam etmek istiyorum aynı programla çünkü hafifte olsa bi göbeğim hala var.Size sorum şu yönde
    Günlük protein ihtiyacımı karşılamak için amino almayı düşünüyorum. Zayıflarken kas kaybı olmaması ve hatta azda olsa gelişimini devam ettirmek için hergün tavuk yumurta vb şeyler tüketiyorum ama biryere kadar bazen yeterli alamıyorum. proteinin aminoya göre birazdaha kilo aldırıcı etkisi olduğunu duydum. Bana uygun hangi amino yu tavsiye edersiniz? Ve eğer programı değiştirirsem biryandan göbek eritip biryandan omuz ve kol kas inşa edebilirmiyim?
    boy:177
    kilo:76 (2.ayın sonuna doğru 74 olur muhtemelen)
    kas oranı:%44
    yağ oranı:%17

2. supplementler.com

supplementler.com ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Eğitmen - Sporcu Gıdaları
    Yer:
    Istanbul

Merhabalar,

eğer izole whey protein tercih ederseniz yağlanma olmayacaktır (0'a yakın şeker ve yağ oranına sahip bir ürün tercih edilmeli). Antrenman sonrası hızlı bir şekilde protein ihtiyacının giderilmesi ve kas kütlesi kazanımına yardımcı olacaktır. Eğer ağırlık antrenmanlarına da başladıysanız bu süreçte antrenman öncesi kullanımı ile BCAA amino asiti tecih etmeniz uygun olacaktır. Dolayısıyla en uygun yol antrenman öncesi BCAA antrenman sonrası İzole protein tozu kullanımı olacaktır.

BCAA; ( https://www.supplementler.com/urun/olimp-bcaa-xplode-500-gr-853 )
    İzole Whey; ( https://www.supplementler.com/urun/dymatize-iso-100-hydrolyzed-100-whey-protein-isolate-2275-gr-777 )

Sayfayı Paylaş