Amino mu Protein Tozu mu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve enginistanbul tarafından 10 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 118 üye.
  1. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    İşte burda hocana danışmalısın...bulabileceğin en ekonomik ama bulunması en kolay marka neyse onu dene...Bunu hocan bilir..İstanbuldaki eczanelerede Nature's Best bulmak mümkün.

2. enginistanbul

enginistanbul Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hardline nası fıyatı sanırım en ucuz amıno o 2000 mg.

3. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Fena değil ama tek bir markaya saplanıp kalma...Dikkat ettiysen forumdaki arkadaşlar da yazıyor şunu kullandım memnun kalmadım ama bunu kullanınca çok iyi sonuç aldım falan diyorlar yani hardline ucuz ama belki memnun kalmayacaksın başka ürün arayacaksın...belki diyorum..sen bulabildiğini kullan ne kadar fayda göreceğine gene kendin karar vereceksin.

4. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    ağırlık çalışıyorsanız antremandan sonraki 1 saat içinde vücuda hızlı hazmolan besin maddelerini vermeniz gerek...bunlar da basit karbonhidratlar ve proteindir...aksi takdirde kas kaybı söz konusu olabilir...amino tabletlerinin vücutta hazmolması 3-4 saat sürmez,aksine çabuk kana karışırlar...zaten aminoları tablete koymanın mantığı da bu hızdır....bakın bir kez daha tekrar ediyorum, proteinler amino asitlerden oluşurlar...proteini bir duvara benzetirsek, amino asitler bu duvarı oluşturan tuğlalardır...vücuda giren bir protein bu amino asitlere ayrıştırılarak kullanılır...amino tabletleri, vücuda bu ayrıştırma işleminde kolaylık sağlamak için üretilmişlerdir...1 ölçek protein tozundaki toplam amino miktarını tabletlerle almak için yüksek sayıda tablet almak gerekir...bu da zamanla maliyet getirir...eğer ikisinden birini seçmek zorundaysanız, tozu her zaman tercih edin tabletlere...

dr_cell, themertyildiz, nizzmo45 ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  5. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Eyeseeyou.... Bendeki bilgiler sendekilerle pek uyuşmadı...şimdi her biri başparmağımın üst boğumu boyunda olan amino tabletlerinden 6-7 tanesini antremandan hemen sonra yutunca hoooop diye hazım mı olacak diyorsun??peki antreman yaptığın için vücuttaki kan çalışılan bölgeye toplandığından dolayı hazmın yavaşlamasına ne diyorsun...Antreman sonrası yemek yememenin mantığıda zaten bu değilmi?Sıvı amino olsa anlayacağım ama Zeytin tanesinden büyük tabletlerden bahsediyoruz...üstelik 6-7 tane...

Tavsiyede bulunduğumuz arkadaş 3 aylık body ci..şimdi hemen tablet almazsam kas kaybına uğrayacağım diye düşünecek yani yazdığın yazı moral motivasyon vermekten çok arkadaşın moralini bozmazmı sence?Ben kendini kasma diyorum sense hemen alınmazsa kas kaybedersin diyorsun.....3 aylık sporcu üstelik profesyonel değil.

6. ramiz

ramiz Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar
    Yer:
    istanbul
    evet arkadaşlar bana kalırsa arkadaşımız daha 3 aylık badyci... bence her ikisini de almamalı..daha erken, daha yol alması lazım..şu an için gereksiz engin..bence yani bana kalırsa param müsait değil diyorsun kademe kademe istediğin ürünleri al kenara koy..önce protein tozunu al, ardından amino asit, ama bunları bu kadar kısa zamanda kullanma en az 6 ay geçsin.... hemen başka ürünlerden medet umma.. önce doğallığa önem vermeni isterim... ben 1,5 yıl sonra ilk tozumu aldım..ne demek istediğimi anladın umarım.... eğer ki bu sporu uzun zaman yapıcaksan şimdiden saldırma basamakları yavaş yavaş çıkmalısın.... hocanın her dediğine de hemen inanma... dikkat et...genel de hocalar bu işler den para kazanıyorlar.. ben çok iyi hatırlıyorum daha ilk ayında anapolon al diyen hoca tanıyorum... dediklerimi kulak ardı etme... ilk 3 ay da toz mu amino mu dersen 1-2 ay sonra da hangi kürü yapsam hangi iğneleri alsam diye foruma katılırsın...benimkiler sadece düşünceler....

ama daha yolun başında bile değilsin.....3 ay çok kısa süre

ProteinCanavarı ve Salash bunu beğendi.
  7. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    karate...evet, antreman sonrası kan kaslara çekildiği için sindirim yavaşlar...işte bu sebeple, ağırlık antremanı sonrası oluşan katabolik ortam, hızlı ve kolay hazmolabilen besinleri gerektirmekte...ama ben yemek yemesini önermedim...mesajım dikkatli okunursa, "hızlı hazmolabilen basit karbonhidratlar ve protein" dediğim görülecektir...bunlara en uygun olan da sıvı karblar ve protein tozudur...bunlar vücüdu sindirim açısından çok uğraştırmazlar ve o an için gereken hızlı beslenmeyi sağlarlar...ve evet, elbette amino tabletleri hoop diye hazmolacak...zira onların üretiliş amacı bu...vücudu, proteinlerin sindirimiyle uğraştırıp amino asitlere ayrıştırmaktan kurtarmak içindir amino tabletleri...aksi takdirde aminoyu tablete koymanın bir mantığı da yok...normal besinleri tüketirdik bunlar yerine, durum böyle olmasa....sıvı aminolarla tablet aminolar arasındaki hazım farkı çok azdır...sıvılar biraz daha hızlı girerler kana...ama tabletler de öyle...zira bunlar besin değil,yani organik vs gibi bir yapıya sahip değiller...uzun sindirim emilim vs gerektirmezler...zeytinden büyük olmaları durumu değiştirmiyor...

kişinin 3 aylık bodyci ya da profesyonel olması temel vücut mekanizması bakımından çok büyük farklar oluşturmaz...profesyonelde de kortisol hormonu salgılanır antreman sonrası, 3 aylık bodycide de...sıkı ve kendini vererek çalışan bir bodyci, seviyesi ne olursa olsun, antreman sonrası katabolik(yani kas yiyici) ortamla karşılaşır...bunu bir an evvel ortadan kaldırmak için insülin hormonunu yükseltmelidir...aksi takdirde kas kaybı söz konusu olabilir...bunu izah etmek motivasyon bozmak değildir, sadece bilgilendirmektir...eğer bunu bilmezse kişi, bir süre sonra soracağı soru "1 yıldır çalışıyorum ama şuralarım gelişmedi yeterince" olacaktır...3 aylık bodyci olması da bunu değiştirmez.....en başta sorulan soru "birini alacağım, hangisi olsun, amino mu toz mu" şeklindeydi...yani kişi "ben birini alacağım kesin" diyordu...ben de hangisini tercih etmesi gerektiğini belirttim....ayrıca....3 aylık bodyci olması, protein tozu ya da amino kullanmamasını gerektirmiyor...elbette doğal besinler her zaman önceliklidir...ama bunların adı üstünde: supplement, yani destek...ana ya da esas değil...destek....ve seviyesi ne olursa olsun her bodyci, günümüz şartları ve koşuşturmasında, bu desteklere ihtiyaç duymaktadır...tüm mesele; bu destekleri bilinçli, zamanında ve abartmadan kullanmaktır...

sokratez, Aisken, sirkülasyon ve diğer 17 kişi bunu beğendi.
  8. ramiz

ramiz Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar
    Yer:
    istanbul
    daha erken 3 ay çok kısa bir zaman......

ben bu kadar kısa zamanda ne olursa olsun takviye alınmamasından yanayım... 3 ay içinde ne gelişmesi olucak ki kaslarda da kas kaybı olucak arkadaşlar... hangimiz 3 ay içinde geliştik kaslandık... bu sporun temeli 6 aydır bu zaman zarfı içinde vücuttan birşey beklemezsin... spora ilk başladığımız zaman gün aşırı idman yapılır. bu da hafta 3 gündür ayda 12 gün yapar 3 ay da toplasan 40 günü geçmez....

bence toz mu amino mu sorusunu tartışmak dan ziyade bu konuyu açsak daha iyi olmaz mı...

başda da dediğim gibi daha erken dostum... ( illa almak istiyorsan al kenara koy hiç olmazsa aldım dersin,ama daha erken hemen bunlara yönelme )

9. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    3 ay içinde mutlaka bir kas artışı olur, gözle görülmese dahi olur...kaybedilecek olan, hem önceden mevcut kas kütlesidir hem de oluşturulan anabolik ortamdır...yeni başlayanlar, eskilere göre daha narindir "kas kaybı" açısından...zira vücut yeni bir karşı-direnç kaynağı ile karşılaşmıştır (ağırlık çalışma) ve kolaylıkla glikojen elde etmek için kaslara başvurabilir...kas kaybı da bu noktada ortaya çıkar....ve...kas kaybı ile anlaşılması gereken kasların su gibi erimesi değildir...10 eklerken 1 kaybetmek demektir, mantık olarak...oysa bu 1'i kaybetmemek elde iken kaybetmek makul değildir...

10. ramiz

ramiz Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar
    Yer:
    istanbul
    takdir arkadaşın ben düşüncemi söyledim yine de söylemeye devam edeceğim.... 3 ay kısa bir zaman bu kadar zaman içinde takviye alınması bence saçma... 3 aylık bir badyci ne kadar ağır idman yapabilir sence dostum... ?

ProteinCanavarı bunu beğendi.
  11. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    bakınız...ben sıkı ve kendini vererek çalışan bodyci dedim...kişi, yeterince sıkı çalışmıyorsa ya da uyduruk çalışıyorsa bu, doğruları değiştirmez...vücut geliştirme "ne kadar ağır" çalışılıp çalışılmadığının sporu değildir..."nasıl" çalışıldığının sporudur..."ne kadar"ın sporu halterdir...ve her body yapan, kendini veriyorsa eğer, ağır çalışır kendince...ister 3 aylık ister profesyonel....sadece ağırlık miktarları farklıdır...ve bu ağırlıklar, vücuda bir karşı-direnç uygular...bu karşı-direnç bir stres kaynağıdır...bu stres sonucu kortisol hormonu salgılanır...bu hormon, kas yiyici bir hormondur...antreman sonunda bu hormonun seviyesi yükselir...bunu indirmek gerekmektedir...bu anlattıklarım, vücutla ilgili temel bir durumdur...yeni başlayan ile eskiden devam eden arasında fark olmaz bu manada...

Akalan55, uzk, ADANALI1980 ve diğer 18 kişi bunu beğendi.
  12. ramiz

ramiz Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar
    Yer:
    istanbul
    ne olursa olsun erkendir..... 3 ay kısa zaman dostum...

13. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    ben, vücudun mekanizmasına ve yetkili otoritelerin, önemli kaynakların verdiği bilgilere dayanarak bu önerileri-bilgileri aktarıyorum...bunlara karşılık "ne olursa olsun erken" "bence" gibi kişisel düşüncelerle savunma getirmek makul değil...vücut geliştirme, deneme-yanılma yönteminin yanısıra tıbbi gerçeklere de dayanır...dileyen bunları araştırır, öğrenir ve uygular...dileyense kendi düşüncelerine göre hareket eder...

uzk, letsgoheat96, Orcrist ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  14. enginistanbul

enginistanbul Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ilginiz için teşekkürler hardline amino 2000 aldım destek amaclı kullanıcam zaten proteın alımın ıı ben daha cok antreman baslangıcı ve sonrası almayı ve 3 er tablet almayı dusunuyorum fıkrınız nedır?

15. ramiz

ramiz Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar
    Yer:
    istanbul
    arkadaşım....ben kendi kişisel düşüncelerimi söyledim....ister uygular ister uygulamaz....bazen yeri geliyor, tıbbi anlamda anlatılanlar hepimize saçma geliyor....insan kendi metabolizmasını en iyi kendi anlar... ben hala 3 aylık sporcunun toz yada amino almasına karşıyım...bu şuna benziyor şimdi toz yarın da iğneler olur bunun sonu buraya varır....

mete1998gs bunu beğendi.
  16. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    toz ile iğne aynı kapsamda değerlendirilmemeli...sonunun oraya varması gerçekleri değiştirmez...ki, varacak diye kesin bir durum da yok...birşeye karşı olmak için buna makul bir dayanak sunulmalıdır..."ben karşıyım" diyerek işin içinden çıkılamaz..söz konusu olan, kişisel yoruma bağlı bir durum değil zira...vücut geliştirmede bugün(ve dün) dünyada, antreman sonrası çabuk hazmolabilen karb ve proten alımını tavsiye etmeyen hiçbir antrenör-otorite bulunmamakta...ve bu tavsiye, kişinin bu sporda yeni olup olmamasına göre değiştirilmiyor...bu tavsiyeyi isteyen uygular isteyen uygulamaz...bu tavsiyeyi uygulamadan da kas yaparsınız...ama bu tavsiyeyi uygulayarak işinizi gereksiz yere uzatmamış olursunuz....

fütursuz01, Aisken, Kamopx ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  17. enginistanbul

enginistanbul Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar muneccım gıbı suraya varır buraya varır ne bu ya nereden bılıyorsun burya oraya varacagını.Bana hardline amino kullanımı ıcın onerı verebılecek kımse varmı ben fazla kas yapmak fılan ıstemıyorum arkadasım ama sıradan spor yapmıyan ınsanlar bıe amıno kullanıyormus artık kas sıstemım spor yaparken ypransın ıstemıyorum ama cım ole devasa bı vucut degl sadece dayanıklı ve atletık b vucut amacım amıno kullanarak antreman sonrası yıkımın onue gecmek yoksa toz alırdım zaten antremandan 30 dakka sonra proteın cerıklı beslenıyorum

18. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Engin hardline amino almışsın sanırım 300 tablet onlar antreman dan yarım saat falan önce 3 tablet antremandan sonrada 3 tablet alarak başlaman yeterlidir.
    Vücut yapını ve yaptığın çalışmayı harcadığın eforu tam bilmiyorum bu yüzden ortalama verdim..eğer ağır çalışıyorum diyorsan tabletleri 4 er yaparsın.

19. enginistanbul

enginistanbul Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    olabildiğnce yükleniyorum birde evde hazırladıgım yarım lıtre su lımon ve seker karısımını antreman esnasında ıcıyorum yanlıs bısı varmı bunda bunu hem sıvı kaybı ıcın hemde sekerle karbonhıdrat almak ıcın yapıyorum

20. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    şeker ve limon suyu ile olmaz bulabilirsen İsostar bul..istanbuldamısın nerdesin bilmiyoırum ama mesela ben istanbula geldiğimde sirkeci garının karşısında bi şarküteri var ordan alıyorum isostarı...

Sayfayı Paylaş