Amino asitler zararlımı kullanmaya baslıyımmı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve babyworld93 tarafından 13 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. babyworld93

babyworld93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkeze selamlar iyi aksamlar.Benım bb ye baslıyalı 1.5 ay oldu boyum 1.80 kilom 62 ve 18 yasına yenı gırdım.Amino asite baslamak ıstıyorum veya protein tozu yenı oldgm ıcın antrenorumuz daha erken sonra baslarsın dedıı dogrumudur sizce baslamalımıyım?Bıraz genıslemek ıcın smdıden kullanmak daha ıyı olmazm zayıfım dıyemı kullanamıyorum

2. F@LKE

F@LKE Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    6 aydan önce baslanilmasi önerilmiyor bende yeni sayilirim sitede yazilanlar bu yönde 3 aydan öncede hic supplement olayina girme kolay gelsin.

3. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    1 ay daha felan bekle şimdilik çok iyi beslen tavuk balık et süt yumurta vs.

4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Vucudun daha spora alışma döneminde şimdilik beslenmene yemene içmene ve dinlenmene dikkat et. Başlığında amino asitler zararlı mı diye sormuşsun zaten yediğin nerdeyse her yemeğin içinde amino asit mevcut süt yumurta fasulye ekmek vs. bu kullanacağın kapsuller bunların sadece konsantre olanı.

Pappy ve Big_Hammer bunu beğendi.
  5. babyworld93

babyworld93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben boyuma göre biraz zayıfım hoca gelısme cagındasın merak etme zımba gıbı olursn dıyor ben dedıgım gıbı boyum 1.80 kilom 62 karbonhidratmı almalıyım yoksa protein veya amino asitmı hangısınden dah averımlı sonuc alabilirim?

6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer kilo almak istiyorsan karbonhidrat almanı tavsiye ederim kilo almanda sana yardımcı olur.

7. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yağ almak istiyorsan karbonhidrat al
    kaslanarak kilo almak istiyorsan protein ağırlıklı ama az karbonhidratlı beslen
    karbonhidratı sadece antreman öncesinde (ve az) ve hemen sonrası tüketmeye çalış...

8. defance04

defance04 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    selamlar benimde bir sorum var, ayrı başlık açmak istemedim. ben bu spora başlayalı 1 ay oldu ama daha öncede gitmiştim. ayrıca bir klupte faal olarak futbol oynamaktayım. sezon devam ederken barfiks, mekik, şınav çekiyordum yani vücudum yatkın. üniversite dolayısıyla iyi beslenmediğimi düşünüyorum öğlenleri. wheye de verecek param yok. bizim spor salonunda 3 adet aminoasidi 1 liraya satıyolar. öğlenleri kullansam olur mu bunları?

9. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Ben karbonhidrat derken gainden bahsetmiştim. yoksa pasta börek olarak kastetmemiştim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:45 ----------

senin demenle 3 tanesi 1 lira astarı yüzünü geçti misali :) .. Madem amino asit kullanmak istiyosun biraz daha para biriktir bir kutu amino al kendine. Hem salonda sana ne veriyolar oda mechul. Ayrıca bu tür suplementleri düzenli kullanmadıkça faydasını göremezsin.

10. adoniss

adoniss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben amino asit almaya karar verdim fakat weider veya optimum dan birisine karar vereceğim.şimdi bunlardan bcaa olanımı yoksa diğerinden mi alıyım önerileriniz çok önemli teşekkürler.

11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu amıno asıtler proteın tozlarının yan etkısı yokmu yanı yıyeceklerın ıcındekı dogal ama bunlar ınsan yapımı seyler yanı hıcmı zararı yok bunların varsa soyleyın lütfen

12. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Diğer arkadaşlarında belirttiği gibi önce kilo almalısın boy'una oranla kilon normal değil en az 70 olmalısın. Vücut kütle endeksin bunu gerektiriyor. 1.80'ne 70 olmalısın. Ama arkadaşlarında belirttiği gibi gidip pasta, börek, çörek türü şeyler yeme sakın, beyaz et, süt grubu ürünleri, bakliyat ve meyve'den şaşma...

Hamur işeri ile göbek bağlarsın ki onu daha sonra yok etmek oldukça güçtür...

Aminoasit'e BB'ye düzenli olarak 6 ay devam ettikten sonra başlaman daha yerinde olur, aslında ilk 1 yıl hiç kullanmasan da olur, düzenli beslendiğin takdirde BB'ye başladığın ilk yıl Aminoasit ihtiyacı çok zorunlu değildir. Daha sonra elbette ki Aminoasit olayına girebilirsin...

Ayrıca yaş'ın daha 18, bu yaşlarda süt grubu ürünlere (yağsız veya yarım yağlı) ağırlık ver...

13. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    amino asit protein tarzı suplementler insan yapımıdır. Fakat yediğiniz bisküvilerden cipslerden içtiğiniz koladan gazozdan daha zararlı değildir. Suplement kullanmam zararlıdır diyosanız koladan cipsten bisküvidende vazgeçin o halde.

Big_Hammer, Pappy ve Bodysoft bunu beğendi.
  14. defance04

defance04 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    cevap için teşekkürler. öğrenci olduğumdan elimdeki para eriyip gidiyor biriktiremiyorum. salonda ne veriyolar derken ne demek istediniz anlamadım, programım bence iyi. amacım zaten çok iri bir kas kütlesine sahip olmak değil sadece futboluma katkısının olmasını istiyorum.

15. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Salonda ne veriyolar derken ne tür amino asit veriyolar oda mechul demek istedim. Piyasada ucuz mucuz pek bi işe yaramayan amino asit dolu.

16. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    efendım ben kola cıps ve sekerın tatlarını unuttum :) yılalrdır kullanmıyorum ondan soruyorum onları bıraktım o zaman zararlı oluyor dımı bu proteın tozları zararsız olsa herkeze tavsıye edılırdı bana gore dogal en ıyısı gec oluyor evet ama oluyor acelemızmı var 1 sene yapıp sporum bırakıcaksınız hayır devam edıceksınız o zaman dogal her zaman ıyıdır ve bırakıcnada vucut kotu hal almıyormu ? babam genclıgınde sporla ugrasıyordu ama asla kullanmadı boylse seyler sımdı yıllardır spor yapmıyor ama vucudu cok guzel yaslı olamsına ragmen gobekte yok

dedem gurescıdır eskıden suan 80 yasında yemın ederım gobegı yok ve hala fıt gozukuyor boyle seyler kullanmamıs sonuc bana gore harıka vucut geclık vucudunu gorsenız bodycılere 1000 basıyor dogal beslenmıs ve yapmıs.

17. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Sadece kola cipsle bitmiyo zaten bu sıra yediğin sebze ve meyvelerdeki zirai ilaçlar,yine bu sebzelerde kullanılan hormonlar, genetiği değiştirilmiş ürünler , kullanılan hibrit tohumlar , toprağa ve suya karışan ağır metaller.Aslında senin doğal sandığın birçok şeyde doğal değil. Türkiyeye buğday tohumları ithal geliyor ve bu tohumlar verimi arttırmak için labrotuarlarda çeşitli işlemlerden geçiyor.Ben %100 doğal beslenicem diyosanız organik ürün pazarlarında 3-4 misli fiyatına satılıyor bütçeniz yetiyosa siz oardan beslenebilirsiniz. Dünya artık 80 yaşındaki dedenin döneminden çok farklı. Şu sıralar herkezin elinde gördüğüm sıcak suya karıştırılıp içilen farklı markalardaki grip ilaçları parasetomal içerir ve tam bir karaciger düsmanıdır. Hala suplement kullananların bodyi bıraktığında vucutlarında sarkma dağılma vs. olacağı yönündeki şehir efsanesine inananların olması manidar. Ağır bir idmandan sonra vucutta oluşan katabolik etkiyi hidrolize veya İsolat wheyden daha iyi hiçbir yiyecek gidermez.

emrah2022, Pappy, Big_Hammer ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Doğru ve önemli bir tespit...

19. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sonuçta zararı var ve kullanmamak en ıyısı bu benım fıkrım ısteyen kullanır sonra pişman olurmu olmazmı bılmıuyorum ama ben kullanmıycak ve yan etkısı var sız kullandıgınız seyı savunuyorsunuz savunun kullanın kısmeyı ılgılendırmez o kısı kendı bılır ben zararlı oldugunu bılıyorum ve kullanmıyorum

20. emrah2022

emrah2022 Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Ya ben anlamıyorum, vücut geliştiren ağır antreman yapan insanların kaç tanesi doğal yollarla yeterli besin değerine ulaşabiliyor inanın aklım fikrim ermiyor.Günümüz şartlarında doğal olarak beslendiğimizi sanıyoruz ama genetiği oynanmış yiyeceklerden başka bir şey yok, organik olarak beslenmek isteyen insanlar bence köylerinde bir odaya spor aletlerini yığsın ve tarlasından beslensin kümesindeki ve ahırlarındaki hayvanlarından beslensin. İşte böyle bir ortam hasıl olmuşsa elbet ne gerek amino asit yada protein tozları.Bir çoğumuz büyük şehirlerde yaşıyoruz ve soframıza konan evimizde yediğimiz besinler dahi hepsi sağlıksız ve hormonlu ürünler.Bundan dolayı eski insanların temiz beyinleri kalmamış , herkes daha fazla kazanmak için yediğimiz içtiğimiz herşeyin genleriyle oynuyorlar.Devlet bile genetiği oynanmış ürünlere onay verdi şuan yediğin içtiğin ne varsa hepsinin genetiği değiştirilmiş.Sağlık bakanlığı onayını gördüğün ürünlerde bile bu oynama mevcut ne yazık ki.İstanbulda hızlı iş temposunda çalışan ve vücut geliştirme ile uğraşan insanlar kas kaybı yaşamamak, spor esnasında sakatlanmamak için amino asit veya protein tozu kullanmak zorundadır diye düşünüyorum.Çünkü bu sporu yaparken insan verdiği emeğin karşılını görmek istiyor ve millet olarak sabırsız bir toplumuz bu sebepten destek ürünler tüketilmediği sürece büyüme uzun bir zamana yayılacak ve spora başlayan bireyler 2 yada 3 ay içinde bu sporu bırakacaktır.Dikkat ediyorum eleman 3 ay geliyor spora bir gelişme yok istediği gibi, anında sabır taşıyor ve olmuyor abi ya yeter bu kadar denip spor bırakılıyor.Eğer bu sporu yapıyorsan protein yada amino asit kullanıcaksın arkadaş yoksa bu vücut doğal beslenmeyle kolay kolay adam olmaz.Bu düşünceler şahsı kanaatimdir, tüm görüş ve düşüncelerede saygı duyuyorum, selametle.

Sayfayı Paylaş