Amino Asit ve Glutamine Önerisi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve cathedramae tarafından 6 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cathedramae

cathedramae Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhabalar

1.5 senedir fitness yapıyorum. Son 2 aydır Optimum %100 Whey + ON Creatine kullanmaya başladım. Şu an proteinim bitmek üzere olduğundan tekrar bu iki takviyeyi sipariş edeceğim. Bu sefer amino asit ve glutamin de almak istiyorum, hatta bcaa da alabilirim. Ürün içeriklerinden pek anlamıyorum açıkçası ve çok fazla amino asit çeşidi var. Bir amino asit alıp içinde yeteri kadar bcaa var ise ekstra bcaa almaktan korkuyorum. Sizin bana önerebileceğiniz ürünler var ise şu amino şu glutamine şeklinde söylerseniz sevinirim. Herkese iyi çalışmalar.

2. cecinar

cecinar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    8 tane esansiyel yani vucudun uretemediği besinlerden almamız gereken amino asit var diğer amino asitler vucut tarafından uretilebilmekte hatta bcaa lar esansiyel olmayan veya yarı esansiyel amino asitlerden biri eksik oldugunda fazlası o amino asite donusebilmekte. bu durumda alman gereken takviye esansiyel 8 amino asidin yoğun olan takviyelerdir. creatinin içinde 3 çeşit amino asit var ve biri zaten esansiyel amino asittir bcaa da 3 esansiyel amino asidin birleşiminden olusuyor. Yinede ben amino asit takviyesi kullanacağım diyorsan 8 esansiyel amino asidi yogun olan takviyeyi kullanman doğru olacaktır. ozellikle aminoların isimlerini yazmadım verdiğim bilgiye istinaden netten araştırma yaparsan cok onemli bilgileri oğrenmiş olacaksın. goruşmek uzere.

3. cathedramae

cathedramae Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Optimum 600gr glutamin ve yanına da Scivation Xtend almayı düşünüyorum. Doğru bir kombin midir?

4. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Zaten whey ve creatinin iyi ürünler.

Bunların yanına alacağın amino konusunda ise piyasada şu anda iki ürün öne çıkıyor bsn amino x ve scivation xtend.

İçerikleri neredeyse aynı iki ürünüde kullandım.

Aroma fiyat ve bana daha çok yarayan ürün Bsn amino X.

Ancak Xtend de alsan bir kaybın olmaz.

Glutamine konusuna gelince son zamanlarda faydası ciddi anlamda tartışma konusu olmuştur.

Glutamine yerine omega desteği veya multivitamin alabilirsin.

5. cecinar

cecinar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    ben glutaminin faydaları yerine ondan daha once gelecek besin takviyeleri oldugunu dusunuyorum. bu yuzden glutamin yerine creatin, whey protein,bcaa ve amino asitleri onceliklendirebilirsin. Amino asit tercihini ise ben denemedim ama esansiyel amino asitleri daha yoğun olan bir urun kullanman doğru olacaktır ben optimum un bcaa sını kullanıyorum uretim yeri ve kalitesi olarak guzel ama sen bcaa yerine amino asit kullanacaksan. 1 çin malı alma 2 esansiyel amino asit hangi urunde coksa onu al ..

Sayfayı Paylaş