Amino Asit Ve BCAA Tabletleri Doğru Zamandamı İçiyorum ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zero59 tarafından 29 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Arkadaşlar 7 Aydır Spor Yapıyorum Yaş 16 Kilo 60 Boy 1.78 Amino Asit Ve BCAA TABLETLERİ 2 Antremandan 30 Dk Önce Amino 2 Antremandan 30 Dk Önce BCAA Tablet Alıyorum Antremanın Hemen Ardından 2 3 Dk Maximum 5 Dk Sonra Amino Asit 2 Tablet BCAA 3 Tablet İçiyorum Sizce Bu Doğrumu Yapıyorum Daha Arttırmalıyım Bazı Arkadaşlar Sadece BCAAYI Antreman Esnasınında İç Dediler Bu Nasıl Olur Ve Bu 2 Si İşe Yararmı Yanına Daha Supplement Almalımıyım ?

2. engineeroz

engineeroz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben bcaa yi antremandan 1 saat önce 2 tablet yani bir porsiyon alıyorum. Tablet olduğu için emilimi uzun süre oluyor

3. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    bende öyle yapıcam ama antremandan hemen sonra 3 bcaa içicem 1 saat önce 2 sen nasıl yapıyosun antremandan sonra açıkçası bunları yaptıktan sonra doğrumu yapıyodurum aminoyuda bcaayıda 1 saat önce 2 şer tablet antremandan hemen sonra 2 amino 3 bcaa şu şekil sen nasıl tablet içiyon antreman sonrası ?

4. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    Bcaa recovery amaçlıdır.Yani onarım.Onarım ne zaman gerektir?Yıkımdan sonra.Yani kas yıkımından sonra onarım ister kas.Bu yıkımda antreman esnasında olur.Sen bunu telafi etmek için yıkımın bi tozu,bulutu dağılsın yani antremandan 2 saat geçsin ki tam değerler aşşağı yönlü harekete geçince al Bcaa'nı.Antreman esnasında intra workout ürünler alınır yani enerji veren çoğunlukla.Bcaa bu amaca hizmet etmez.Başka bir amino almana bence şu aşamada gerek yok ama dersen bench press'te basıyorum şuan 8 tekrar 80 kilo,derim ki glutamin de al ama saf formda olsun.Glutamik asit bağırsaklara gider.%5i vücut kullanır.Saf formda glutamin öneririm.Hardline baya ucuz bi ürün var supplementler.comdan bakabilirsin.Yada para sorun olmazsa multipower öneririm.Bu arada antreman öncesi de yine pre-workout ürünler alınmalı.Misal nox ürünleri gibi.Whey gereksiz bana göre sağlam besleniyorsan.Sağlam beslenmiyorsan zaten gelişmene bi katkısı olmaz bu ürünlerin.Unutmayalım bunların adı takviye,yani amaç bunlar değil.Amaç gerçek gıda,bunlar takviyesi.Hayırlı günler.

5. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Tolgahantt arkadaşım anladım yani antreman yemeğimi yedim 30 dk sonra geçtiyen 2 amino 2 bcaa içsem ve aradan 1 saat geçse antremana gitsem değerleri hepsi olurmu günde 4 amino 5 bcaa içiyorum antreman öncesi 2 sonrası 3 bu şekilde iyimi aminoda önce 2 sonra 2

yani antremana gitmem yemeğimi yedikten 1.5 saat sonra max 2 saat bcaada 1 saat geçer aradan öle yaparım antremanımı bu şekil iyi olurmu ama yukardada bişey sormustm

6. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    Dediklerim açık.Anlamsızdır antreman öncesi amino almak.Amaç onarım çünkü.Fakat tablet sayın fazlaysa antremana gitmeden de alırsın gece yatmadan da.Hani bu işlerde belli bir kesinlik yoktur.Ama en iyi zamanı antremandan sonra yemeğini yersin,ondan da 2 saate yakın bi süre geçer,alırsın aminolarını.Bcaa vs farketmez.En güzel zaman budur.Lakin antremandan önce de alsan 1-2 tablet sorun olmaz tabi ki.Sonuçta aynı vücut aynı şey.Çok takılmayın,supplementler zaten öyle reklamları yapıldığı gibi ürünler asla değiller.Antremandan sonra yiyeceğin et/tavuk çok daha önemli yada sabah yiyeceğin 4-5 yumurta akı 1 sarısı ve yulaf kepeği karışımı omletin.Bunlar daha değerlidir vücut için.Bol şans.

7. Anthony23

Anthony23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Antrenman esnasında BCAA almak istiyorum dersen toz alman lazım.Çünkü tabletleri içerken az su içmemelisin ve ant. esnasında çok su içmek seni şişirir ve hareketleri yaparken tıkanırsın.Ama toz kullanırken hareketler arası yudup yudum içebilirsin.Bu seni rahatsız etmez.Bana sorarsan ben tablet kullanıyorum. Ant.dan yarım saat önces 3 tablet ve ant. sonrası yine 3 alıyorum. Etkilerini fazlasıyla görüyorum.Tabi sana kalmış.Şimdiden spor hayatında başarılar.

Sayfayı Paylaş