(Amino asit + Protein Tozu) En verimli kullanım biçimi nedir ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve elite35 tarafından 10 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Ben ne zamandır konu açıyorum bu işin mantığını kavramaya çalışıyorum ama istediğim aradığım cevabı bulamadım.
    Elimde Optimum Whey Protein Tozu ve Gaspari AminoMax 8000 var. 5 aydır VG yapıyorum. Amino asiti yeni aldım. Vücudumdaki yağ oranını düşürüp kas kütlemi arttırmak istiyorum yani definasyona geçmek istiyorum. Bu takviyeleri nasıl kullanmalıyım ? Aklımda birkaç kullanım şekli var ama hangisi en doğru olanıdır ?
    1. Kullanım şekli: Antrenmandan önce 4 amino, antrenmandan sonra 4 amino, 1 saat sonra 1 ölçek protein tozu
    2. Kullanım şekli: Antrenmandan önce 4 amino, antrenmandan sonra 1 ölçek protein tozu
    3. Kullanım şekli: Antrenmandan önce 4 amino, antrenmandan sonra 4 amino, ertesi günü sabah 1 ölçek protein tozu

Not: Şu anki kullanım şeklim ise antrenmandan önce 4 amino, sonra 4 amino ve 1 ölçek toz. Bu kullanım saçma geldi bir anda bu kadar yükleme yapmak gereksiz. Farklı zamanlara yaymak daha iyi olacak görüşündeyim.

2. 6Bullets

6Bullets Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Benim fikrim gaspariyi antreman öncesi 4 antreman sonrası 4 olarak kullan. Maddi durumun iyiyse protein tozunuda sabah 1 ölçek (güne proteinle başlaman yararına) antreman öncesi ve sonrası olarak 1 ölçek kullanabilirsin. Tabi ekonomik açıdan uymaz diyorsan antreman sonrası 1 ölçek kullanabilirsin.

3. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    ama dediğine yakın kullanıyorum zaten aminoları önce 4 tablet, sonra 4 tablet ve 1 ölçek toz şeklinde.. ama düşündüm de antrenman sonrası amino yetmez mi ? hem vücut antrenmandan 1 saat sonra daha fazla proteine ihtiyaç duyuyormuş bu esnada da protein tozu içsek nasıl olur ?

4. aytuq

aytuq Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    kardeşim bende de aynı ürünler var.ben geçen haftaya kadar 1 ay boyunca sabah 1 ölçek whey, antrenman öncesi 4 amino, antrenman sonrası 1 ölçek whey şeklinde kullandım.geçen haftadan beri sabah 1 ölçek whey, antrenman öncesi 4 amino, antrenman sonrası 4 amino ve antrenmandan yarım saat sonra da 1 ölçek whey şeklinde kullanmaya başladım.bende 4 aydır yapıyorum fakat önceden altyapım var.en ideali bence böyle

elite35 bunu beğendi.
  5. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba ;
    Aytuq 'un önerdiği kullanım şekli çok uygun bir kullanım fakat eklemek istediğim antremandan önce 1 servis ( gasparide 6 adetti sanırım ) kullanmanız.

elite35 bunu beğendi.
  6. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Sabah kalkar kalkmaz whey mantıklı geliyor ama tozu da hem idareli kullanmak hem de kahvaltıda doğal gıdalardan almaktan yana olduğum için sabahları whey içemiyorum. Benim de kafama yatan ve son 3 gündür de kullandığım metod seninkiyle aynı şu an. önce ve sonra 4 amino + 30-45 dk sonra da whey.. umarım daha etkili olur..

Evet zaten o şekilde kullanıyorum Aytuq'da aynı şekilde yazmış zaten. Gasparide 1 servis 4 tablet.. Önemli olan antrenman sonrası ve ilerleyen saatler.. Zaten kafama takılan da bu. İnşallah şu anki kullanımım en iyi etkiyi verecek..

7. aytuq

aytuq Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    aminomax 8000 de servis başı önerilen 4 tablet , belki sizin kastetdiğiniz 6000 olanıdır.

8. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    bence mantıklı olanı da bu.. bakalım 15 gün falan böyle devam edeceğim. gerileme olursa farklı stratejiler deneyeceğim.

9. savasbaris

savasbaris Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Sabah kahvaltida dedigin gibi dogal yollarla karsilayabiliyorsan protein ihtiyacimi whey kullanmayabilirsin. Benim önerim şu ant önce 1 ölçek whey ve amino ant sonrada 1 ölçek whey ve amino.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş