Amino asit kullanmalımıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mrkaya tarafından 25 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar merhabalar , daha önce 3 aylık bir vg geçmişim var, Dün tekrar baslamaya karar verdimn BSN true mass aldım , bugün bir hocaya true massın yanında whey proteini almak istiyorum dedim hocada zaten true massda protein ve kilo aldırıcı var sen aminoasit al dedi , amino önerdi almalımıyım sizce? almalıysam hangi markayı hangisini almalıyım öneriniz nedir?

Boy: 175
    Kilo : 60

Teşekkür ederim.

2. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Alacaksan illa alacağım diyorsan kreatin al.Daha fazla ağırlıklar kaldırıp bulk döneminde daha fazla kas şişirebilirsin.Kaldırdığın ağırlık arttıkça kasın kendisini geliştirme,büyüme ihtiyacı artacaktır.Ve kas büyümek ve kendisini geliştirmek isterken sen yemeden kısmayıp ona istediğini verirsen kaslar bu şekilde büyüyecektir.Aminoasiti parçalama dönemlerinde ya da kilo verme dönemlerinde öneriyorlar genel anlamda.

mrkaya bunu beğendi.
  3. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba
    3 aylık bir geçmisin oldugunu soylemissin ama ne kadar ara verdiğini soylememssin. Bu sorunu cevabına yorum yapabilmek icin bu bilgi de gerekli.

4. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    merhabalar , ben aslında bundan 1.5 sene önce 1 ay gittim sonra 8 ay falan gitmedim , sonra kafaya koyup 3 ay düzenli olarak gittim ve sonra yaklasik 2 aydır yapmıyordum ve dün basladım tekrardan. :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:12 ----------

Peki bana önerebileceğin kaliteli ve uygun fiyata kreatin var mı ? şuan bsn true mass spordan sonra ve yatmadan önce seklinde kullanıyorum.Spor yapmadıgım günlerde ise , sabah ve aksam kullanacam. Kreatini bununla beraber nasıl kullanacam onuda söylersen cok münteşekkir olurum :)

5. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Universal creatine 400 gram'a yakın 45-50 TL civarı

6. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Muscletech Cell-Tech Hardcore series iyidir,spor sonrası alacağın için içerisinde hem kana çok çabuk karışan dekstroz hem de 10 gram kreatin bulunmakta servisinde.1/2 servis olarak spordan sonra kullanacaksın.Spor yapmadığın günlerde de 1/2 srvis.Yani 1 haftada=7x1/2 = 3.5 servis.3 hafta gider bu.Ama fiyatı 90 tl.Bu biraz fiyat olarak lüks kaçıyor dersen,optimum micronized creatine ya da musclepharm creatine powder core ikisini de öneririm.Optimumun içerisinde creatine monohidrat var iken,musclepharmın içerisinde creatine monohidratın yanında diğer creatine türleri de mevcut.İkisi de 300 gram her servis 5 gram.Bu kreatinlerin sadece creatine monohidratlardan oluşanlarını alacaksan marka farkı gözetmene gerek yok.İyi markalar arasında micronized olarak tanımlı herhangi birisini alabilirsin.Ürün aynı ürün markadan markaya içeriği değişmiyor tümünü creatine monohidrat olarak satıyorlarsa.Hergün kullanacaksın.(yanında meyvesuyu ile karıştırırsan iyi olur çünkü kreatinleri basit şeker içeren karbonhidratlarla birlikte kullanmak etkisini maksimuma ulaştırır)3-4 hafta kullanıp 1-1.5hafta ara vereceksin.Spordan sonra direk kullanırken spor bittiği anda 50-60 gram haribo şekerleme ye(basit şeker almak açısından ve insülini maksimum seviyeye getirip proteini kreatini karbonhidratı vesaire en iyi şekilde emilimini sağlamak açısından).Sonrasında suya kat kreatini iç.Gainer spordan en az 1 saat önce(sütle kullanıyorsan en az 1 saat önce olması şart).kullan spor sonrası kullanımı hakkında pek bilgim yok malesef.

Son düzenleme: 25 Ağustos 2013
  7. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba
    ben senin yerinde olsam 4 ay duzenli spore gitmeden baslamazdım. Parana yazık olur. Duzgun yemek yersen ve duzenli gidersen vucudunu alıstırırsın. İyi anteman yapmaya basladığında ek destek alırsın. Bence suanda aldığında verim alamyacaksın ve bu bir ise yaramıyor diyeceksin. Bu supplementler mucize degil. Benim tavsiyem 4 ay duzenli git sonra kullan.

8. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Adam gainer almış.Gainer kullanırken ağırlığı max girecek şekilde antremanlar yapması lazım(örnek veriyorum 3 set 5-6 tekrardan max kilo ile 4 hareket mesela kol için) Eğer gainer alıp sağlam ağırlıklara giremezse o gainerin yararını yarı yarıya unut.Sağlam ağırlıklara(kendi vücuduna göre sağlam ağırlık.Bana göre sağlam ağırlık kolda dumbell curlde 20kg iken ona göre 15kg olabilir kişiden kişiye değişir,spor geçmişine,gücüne birçok etkene bağlıdır) gireceksin ki kası büyümeye zorlayacaksın,bu süreçte gainer ve karbonhidratı tavan yaptırdığın için de(proteini zaten her gün kgx1.8-2gram tüketmen şart) aldığın kilolar ile birlikte büyüyen kaslarını yavaş yavaş göreceksin.

Kas hafızası diye bir olay var.Senin kolun şu anda örnek veriyorum 10 kilo güce sahip.Sen 10 kilo ile kol çalışırsan kolda pek fark yaratamazsın.Kol "zaten ben 10kg kaldıracak güce sahibim,şu andaki gücüm,şu andaki büyüklüğüm bunu kaldırmak için yeterli" diye düşünüp gelişmeye çalışmayacaktır.Fakat sen 12.5kilo ile çalışmaya başlarsan.Koldaki kas hafızasında kolun yapabilecegi max ağırlık 10kg olarak kayıtlı olduğundan sen o algıyı 12.5kg ile çalışarak bozarsın ve koldaki kas kendisini 12.5kg luk işi yapabilecek seviyeye getirene kadar güçlendirmeye büyütmeye zorlar.Tabi bu kol kendisini güçlendirmeye büyütmeye çalışırken senin aldığın proteini kullanır üstüne hacim eklemek için aldığın karbonhidratı kullanır.Sen ne kadar ağırlığı arttırırsan kol kendisini o seviyeye getirmek için kendisini geliştirmek isteyecek,büyütmek isteyecektir.Tabi sen ona bu istedğini yetine getirebilmesi için kullanacağı proteini karbonhidratını vesaire verdiğin sürece.

Son düzenleme: 25 Ağustos 2013
    mrkaya bunu beğendi.
  9. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Kardeş öncelikle verdiiğin bilgiler için çok teşekkürler.Bende aynı senin dediğin gibi çalışıyorum , az tekrar maksimum ağırlık 3x8 gibi. 6 aya kadar gainer kullanmayı düşünüyorum. Gainerin yanında da tavsiye ettiğin kreatini alacağım sanırım. Bilgiler için teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş