amino asit konusunda görüşlerinize ihtiyacım var

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve metallica tarafından 3 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle herkeze iyi akşamlar şimdi ben bir amino asit sipariş vermiştim hocama ama adam işte bu cuma araba gelcek falan dedi biraz araştırdım şuanda kararsızım ben amino 2222 aldım ama işte aniversal amino 3001 i çok övüyorlar yada ne bileyim weider diye bir markayıda çok övüyorlar benim aldığım amino asiti çoğu kişi beğenmiyor yok sivilce çıkayor yada ne bileyim bi etkisi yok gibi sizce ne yapayım yani değiştireyimmi yoksa kalsın mı bu amino asit
    ben
    1.87 boyunda 88 kilo 17 yaşındayım ve adam akıllı 3.ayım bunun yanında whey optimum %100 protein tozuda aldım

cevap veren herkeze teşekkür ederim

2. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    birde arkadaşlar demin burdan bi yazı okudum işte böbrek taşı falan yapıyormuş bunun doğruluğu nedir biriside karaciğerde yağlanma yapıyor demiş biraz korktumda sizede bir sorayım dedim bu supplement konusunda ilk tecrübem olcakda :)

3. The Answer

The Answer Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    haddinden fazla alırsan herşey zarardır. sonuçta bunların alınma ölçüsü var. böbrek taşı olayında ise gün içinde 2.5 litre su içersen çok sorun olmaz bence. ama bence doktor değilim :D

metallica bunu beğendi.
  4. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Supplementlere bir tür kurtarıcı gözüyle bakma bence. Sadece destekleyici olarak düşünmen daha faydalı olacaktır. Aldığın amino asit de gayet yeterlidir. Yanlızca dozunda kullanmaya önem göster. The_Answer'ın da dediği gibi bol su tüketmeye bak. Su tüketimini takip etmenin en kolay yolu da 1 litrelik pet şişeler =) Ben her gün 3 kere doldur boşalt yapıyorum =) Kendince teknikler geliştirebilirsin elbet. Madem bu spora başladın, C vitamini ve multi vitamin kullanımını eksık etme. Solgar VM 2000 multivitaminini önerebilirim. Multivitaminler de vücut direncini arttırır. Sağlık için herkes içmeli bence. İyi sporlar.

Salash ve metallica bunu beğendi.
  5. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    3. ayında Universal 3001 bence gereksiz. Boş yere vucudunu yorarsın. Universal diyorsan 1900 yada 2700 (ilk tercihin 1900 olsun ) daha ideal gibi geliyor. Weiderın kitapcığına baktığım şuan. Yeni başlayanlar için önerdiği amino ürünü Weider Super Aminos. Zaten Mega Forte filan için çok erken

Son düzenleme: 3 Mart 2010
    Salash ve metallica bunu beğendi.
  6. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar öncelikle cevaplarınız için çook teşekkür ederim açıkcası bu kadar erken cevap beklemiyordum.şimdi bu ürünü alıyorum o zaman yani değiştimiyorum bu bitince universal 3001 alırım o zaman çünkü hoca baya gider dedi.günde 3 litre su ozaman böbrekte bir şey yapmaz diyorsunuz peki son bir şey soracağım şimdi kimisi diyorki işte sabah 3 tane antreman öncesi 3 tane antreman sonrası 4 tane falan diyor ama hocam bana antreman öncesi 1 sonrası 1 demişti sizce doğrusu nedir??

7. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bende amino asit kullandığımda 15 dk önce antremandan sonra 3 kullanıyorum. Hocanın sözünü dinle çünkü o senin vucudunu burdaki herkesden daha iyi bilir. Ve dozajı ona göre ayarlar. Sabah kalkınca whey protein içmek daha mantıklı

metallica bunu beğendi.
  8. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    yok hocanın benim vücudumu falan bilmiyor bir sürü insan galiyor o bu tavsiyeyi bana galiba arkasındaki yazıyı okuyarak soyledi yada kendisi oyle yapıyor tam bi bilgim yok ama şunu iyi biliyorum vücuduma bakarak yada ölçülerime bakarak falan soylemedi bunu olesine soyledi yani bende size soruyorum ? cevabınız için teşekkür ederim

9. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Whey protein de aldın sanırım. Eğer elinde 2 ürün de mevcutsa kullanım şekli olarak;
    1.Sabah kalkar kalkmaz su ile 1 ölçek whey protein ve yarım saat sonra kahvaltı.
    2.Antremandan 30 dakika önce 2 tablet amino asit.
    3.Antremandan hemen sonra 2 tablet amino asit.
    4.Amino asitlerden 30-45 dakika sonra 1 ölçek whey proteini su ile.
    5.30 dakıka sonra da bol protein kaynaklı bir besin + salata.

1 tablet amino asit az olur bence. 2-2 almak da fayda var.

metallica bunu beğendi.
  10. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    'snnozlm ' cevabınız için çok teşekkür ederim peki şu şekilde olurmu hani sadece soruyorum aklımdaki şu şekilde işte

antreman günleri ;
    sabah: 1 ölçek whey işte 1-2 dilim ekmek peynir vs
    öğlen:antreman 2saat öncesi artık makarna pilay bulgur karbonhidrat olarak ne varsa ondan
    antremana başlamadan hemen önce 2 amino asit sonrasında 2 amino asit protein tozunuda yarım saat 1 saat sonra (iki ölçek)
    akşamda:sadece salata varsa çorba

antreman olmayan günler
    sabah :2tam 3 tanede yumurta beyazı işte peynir vss
    öğlen:250 gram tavuk göğüsü yanına varsa çok az makarna vs
    akşam:salata varsa çorba

işte aralarda akşam yada öğlen meyva

bu nasıl olur sizce çokmu saçma

11. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Whey proteinden her zaman daha az yararlanmaya bak, antreman sonrası 2 ölçek fazla. Hem antreman günlerinde nerdeyse hiç protein alımı yapmıyorsun, whey proteini dışında. Tavuk, ton balığı, nohut, somon balığı ( bütçen nasıl bilmiyorum, ama ızgarada pişirince gayet yağsız ve lezzetli oluyor ) türünde doğal yollarla protein alımına gitmelisin. Unutma bu sporun %70 ' i beslenme. Bir de spordan sonraki öğünde kepekli makarnalar var. Lif oranı yüksektir bunlarda. Beslenme bölümünü araştır bence. Elbet kendine uygun bir şeyler çıkarırsın. ;)

12. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    bu antreman olmayan günlerde protein oranını dengelemeye çalıştım çünkü şimdi her ay bu whey proteinden alamam yani 2 ay falan gitsin istiyorum birazda o yüzden kıstım biraz :) yani kendi harşlıklarımla yapmaya çalışıyorum babam boyle protein tozu vs karşı ama tutupda her gün işte 250 gram tavuk yiyemem yani ama evde hafta 1-2 kere et yapılır akşamları peki boyle antreman günleriyle antreman olmayan günler nasıl beslenmeliyim sizce ? haftada 5 gün 250 gram tavuk alırım işte sabahları her sabah yiyemem miğden kalkıyor yumurta 5-6 işte amino asit protein tozum var bunları nasıl bir kombinasyon yapabliriz
    (birde bu amino asiti her gün mü içicem yoksa antreman günlerimi) cevaplarınız için teşekkürler

13. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Kendin hesabını yapman daha iyi olacak, çünkü biz bir sürü şey öneririz ama sonuçta bütçe en önemlisidir. ;)

metallica bunu beğendi.
  14. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    cevap için teşekkürler bütcem boyle ahım şahım bir şey değil yani normal bir bütçem var

Sayfayı Paylaş